Tag: Zęby mądrości usuwanie

zęby mądrości

Usuwanie zębów mądrości to największe dentystyczne oszustwo?

Procedury Stomatologiczne
Czy usuwanie zębów mądrości to największe z dentystycznych oszustw? Jest wiele osób, które usunęły ósemki z różnych przyczyn. Wielu uważa, że zęby te są bezużyteczne i są tylko pozostałością z przeszłości. Dentyści mówią to samo.

Usuwanie ósemek: Wskazania, zabieg i komplikacje

Procedury Stomatologiczne
Zęby mądrości potocznie nazywane ósemkami potrafią przysporzyć wielu problemów. Wyrastają między 17. a 21. rokiem życia, ale zdarza się, że znacznie później. Stomatolodzy często zalecają ich usuwanie, czasem nawet przed wyrznięciem się. Wokół chirurgicznego usuwania ósemek narosło wiele mitów, przez co pacjenci za wszelką cenę unikają tego zabiegu. Może to doprowadzić do problemów z innymi zębami, a nawet zwiększyć ryzyko zapalenia okostnej. Kiedy usunięcie zębów mądrości jest konieczne, na czym polega ich ekstrakcja i jakie są zagrożenia wynikające z tego zabiegu?


Podobne porady

Co robić po usunięciu zęba?

Stomatologia Ogólnie
Te pisanki przetrwają wiele lat. Możesz je trzymać również w ogródku i ani deszcz ani śnieg (który potrafi zaskoczyć na Wielkanoc) im nie zaszkodzi. Są bardzo proste w wykonaniu i nie wymagają dużego wysiłku. Pięknie się prezentują i bez wątpienia uświetnią każdy koszyczek wielkanocny. Co więcej pięknie prezentują się na stole i na pewno zachwycą niejedną osobę. Poniżej znajdziecie instrukcje, które krok po kroku pomogą wam w zrobieniu uroczych pisanek.