Tag: Antybiotyki zdrowie

antybiotyki

Dlaczego antybiotyki są niebezpieczne?

Medyczne Badania Naukowe
W dzisiejszych czasach  często słyszymy o niebezpieczeństwie stosowania antybiotyków. Czy powinniśmy więc zrezygnować z nich całkowicie? Do czego może doprowadzić zbyt częste i niepotrzebne stosowanie tych leków? Powinniśmy zadać sobie te pytania  i dowiedzieć się, jakie konsekwencje wynikają z nierozważnego stosowania antybiotyków. Prostą odpowiedź znajdziesz poniżej.
naturalne antybiotyki

Jakie są najsilniejsze, naturalne antybiotyki?

Medycyna Naturalna
Choć antybiotyki były zbawieniem w walce z wieloma bakteriami, leczyły choroby bakteryjne i w wielu przypadkach zapobiegały śmierci z powodu chorób zakaźnych, w dzisiejszych czasach stają się mało użyteczne, ze względu na rosnącą odporność bakterii na antybiotyki. Dlaczego? Ponieważ antybiotyki są przez nas nadużywane. W wyniku nadużywania antybiotyków powstają superbakterie, wywołujące groźne choroby, na które nie mamy leków.  Więc co robimy? Stosujemy coraz silniejsze antybiotyki  lub zwiększamy ich  dawki. Zamiast tego warto zastosować naturalne preparaty zawierające antybiotyki. Jakie? Oto najsilniejsze i najpopularniejsze!


Podobne porady

antybiotyk

Jak bezpiecznie stosować antybiotyki?

Choroby Układu Oddechowego
Obecnie znamy kilkanaście różnych klas antybiotyków. Każdy z nich zwalcza przynajmniej kilka szczepów bakterii. Dzięki nim możliwe jest leczenie wielu ciężkich chorób, chronią pacjentów podczas operacji, a nawet stosuje się je jako leki pomocnicze w leczeniu nowotworów. Niestety, antybiotyki mają też swoje wady. Jedną z nich jest niewybiórcze działanie: zabijają wszystkie bakterie – zarówno te powodujące choroby, jak i te korzystne dla nas (tworzące florę bakteryjną żołądka i jelit). Z tego powodu trzeba zachować szczególną ostrożność przyjmując jakikolwiek antybiotyk i zażywać go tylko wówczas, gdy istnieje taka konieczność. Więcej na temat bezpiecznej antybiotykoterapii dowiesz się z dalszej lektury.
probiotyk

Jak wzmocnić organizm po antybiotyku?

Choroby Układu Oddechowego
Antybiotyki, stosowane z rozsądkiem, są skutecznym sposobem walki z infekcjami o podłożu bakteryjnym. I o ile bez nich ciężko byłoby nam wyleczyć wiele groźnych chorób, jak każdy lek - mają one swoje skutki uboczne. Antybiotyk nie działa "inteligentnie". Gdy znajdzie się w organizmie, zabija nie tylko złe bakterie, ale również te, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania. Z tego powodu niezwykle ważne jest wzmocnienie osłabionego antybiotykoterapią organizmu. Dowiedz się jak to zrobić.
antybiotyki

Kiedy antybiotyk jest konieczny?

Zdrowie Kobiety
Polska jest w czołówce krajów europejskich... w łykaniu antybiotyków. Biorą je ci, którzy wierzą w ich magiczną moc i ci, którzy uważają, że są niepotrzebne, bo nie działają. Antybiotyki nie pomogą przy grypie ani przy przeziębieniu, jednak gdy dotknie nas ciężkie zakażenie bakteryjne, są nieodzowne.Do tej pory nie wynaleziono innych leków, które potrafiłyby się tak szybko rozprawić z zakażeniami po operacjach chirurgicznych, grzybicą, gruźlicą, zapaleniem płuc, anginą i wieloma innymi. Bez antybiotyków współczesna medycyna byłaby w wielu przypadkach bezradna. Ale aby były skuteczne, trzeba wiedzieć, kiedy i jak je brać.

Najpopularniejsze mity dotyczące naszego ciała

Zdrowe Odżywianie
Mit nr 1: Witaminy w tabletkach są źródłem zdrowia

W środkach masowego przekazu roi się od reklam cudownych suplementów diety i zestawów witamin, które poprawiają nasze zdrowie już po zażyciu jednej tabletki! Nic bardziej mylnego. Owszem, witaminy w tabletkach mogą regulować pewne procesy zachodzące w organizmie, lecz nie posiadają "cudownej mocy uzdrawiania". Wręcz przeciwnie, należy być ostrożnym z ich dawkowaniem.

Mit nr 2: Odtleniona krew jest błękitna
Kiedy patrzymy na żyły na rękach, widzimy, że są one niebieskie. Wyglądają tak, ponieważ światło padające na skórę jest rozproszone. Stąd wziął się popularny, ale nieprawdziwy pogląd, że odtleniona krew w żyłach jest koloru niebieskiego. Tymczasem odtleniona krew wpływająca do płuc jest ciemnoczerwona, natomiast natleniona ma barwę jasnoczerwoną.

Naturalne sposoby leczenia zakażeń bakteryjnych

Choroby Układu Pokarmowego
Niektóre typowe infekcje bakteryjne są dosyć uciążliwe, zwłaszcza, że ustępują, a później znów wracają właśnie wtedy, kiedy tego najbardziej nie chcemy. Antybiotyki rzadko wydają się działać właściwie, niezależnie od tego, jak starannie chcielibyśmy je podawać, ponieważ kolejna infekcja może być typem, który uległ przekształceniu i jest już odporny na tę właśnie bakterię. Ponadto w przypadku antybiotyków ciężko jest trafić na właściwy, który będzie skuteczny. W tym przypadku obowiązuje zasada "chybił-trafił", chociaż istnieje pewna grupa antybiotyków, która jest skuteczna na dużą grupę bakterii.

Antybiotyki czy naturalne metody?
Skutki uboczne antybiotyków jednak występują zawsze, nawet wtedy, gdy bezpośrednio ich nie odczuwamy i zawsze należy pamiętać o probiotykach spożywanych przed przyjęciem leków. Ta wiedza z pewnością przyda się przede wszystkim tym, którzy nie chcą się zdecydować na naturalne metody.