Tag: Naleśniki po angielsku

amerykańskie naleśniki

Jak zrobić amerykańskie naleśniki?

Proste przepisy
Naleśniki po amerykańsku nieco różnią się od ich polskich odpowiedników. Są grubsze i nieco przypominają racuchy. W niektórych przepisach znajdziesz nawet informację, że zamiast mleka, należy zastosować do ich przygotowania maślankę. Nie jest to jednak prawda. Oryginalne amerykańskie naleśniki robi się następująco:


Podobne porady

literowanie

Jak nauczyć dziecko literowania w obcym języku?

Nauka Języków Obcych
Literowanie w obcym języku może być nie lada wyzwaniem. Słowa angielskie na przykład pisze się zupełnie inaczej niż wymawia. Zupełnie inaczej niż w języku polskim. Jak zatem ćwiczyć z dzieckiem słownictwo angielskie (i nie tylko), aby się nie zniechęciło do poznawania nowego języka? Trzeba przede wszystkim urozmaicić dziecku naukę i nie pozwolić, aby się nią znudziło. Nauka literowania jest dla dzieci nowym doświadczeniem. Litery, które układają się w słowa nie zawsze mają jakiś sens, a wyjątków jest przecież wiele. Jak podejść do nauki literowania, aby była łatwa i przyjemna?
pączki angielskie

Jak zrobić pączki angielskie?

Tłusty Czwartek
Być może pączki nie są najzdrowszym jedzeniem na świecie. Może i mają sporo kalorii, być może próbują zrujnować twoją dietę, ale powiedzmy to wprost: w Tłusty Czwartek nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. W ten jeden dzień w roku możesz pozwolić sobie na wszystko. Jedz więc do woli, a żeby w pełni rozkoszować się smakiem – sama usmaż sobie pączki. W tym artykule zaserwujemy je w wersji angielskiej.
oponki

Jak zrobić oponki?

Tłusty Czwartek
Oponki to smaczna alternatywa dla tradycyjnych pączków. Nie powinno ich zabraknąć w menu na Tłusty Czwartek. Przygotowanie oponek może nie jest trudne, ale wymaga precyzji. Kluczową kwestią jest tutaj proces smażenia. Oponki należy smażyć w głębokim tłuszczu, każdą stronę przez minutę. Zafunduj swojemu podniebieniu chwilę zapomnienia i przygotuj pyszne, drożdżowe oponki według poniższego przepisu.
przyjaciele

Jak zaprzyjaźnić się z obcokrajowcem?

Zawieranie Przyjaźni
Chciałbyś zaprzyjaźnić się z kimś z innego kraju? To bardzo dobry sposób by poznać inną kulturę, a także zobaczyć jak ludzie z różnych kręgów kulturowych postrzegają przyjaźń. Oczywiście aby zaistniała taka relacja jak przyjaźń potrzebna jest bliskość i porozumienie. Nie jest powiedziane, że nie odnajdziesz go w kontakcie z obcokrajowcem. Jest wielu Polaków, którzy twierdzą, że to właśnie osoby z zagranicy są im o wiele bliższe niż Polacy.
naleśniki pomarańczowe

Jak zrobić naleśniki pomarańczowe?

Przepisy na naleśniki
Oto przepis na naleśniki, które uczynią każde śniadanie czy obiad wyjątkowym. Naleśniki z nutą pomarańczy i odrobiną marchewki pokochają wszyscy domownicy. Jeśli lubisz zwykłe naleśniki, również te na pewno przypadną ci do gustu.

Jak przyrządzić jabłka w cieście naleśnikowym?

Przekąski Ciepłe
Jabłek ci u nas dostatek. Czasem już trudno wymyślić, co ciekawego z nich przyrządzić. Jeśli znudziło ci się sporządzanie przetworów i nie chcesz też po raz kolejny robić szarlotki, racuszków czy ryżu z jabłkami, przygotuj pyszne jabłka w cieście naleśnikowym.

Jak zrobić bułeczki z krzyżykiem?

Potrawy Wielkanocne
Bułeczki z krzyżykiem czyli hot cross buns pochodzą z kuchni brytyjskiej i są tradycyjnie jadane w Anglii w Wielki Piątek przed Wielkanocą. Tradycja ich jedzenia rozpoczęła się w krajach anglosaskich w czasach pogańskich, kiedy to krzyżyk oznaczał cztery fazy księżyca. Bułki te łamano wzdłuż linii krzyżyka na cztery części i dzielono się nimi z przyjaciółmi.