Tag: Problemy ze skórą

skóra

Co negatywnie wpływa na skórę?

Skóra
Jest wiele czynników, które przyczyniają się do pogarszania stanu naszej skóry. Przeważnie nie zdajemy sobie z nich sprawy bądź też bagatelizujemy je. Jednakże warto wiedzieć, co może być przyczyną chorób skóry czy też różnego rodzaju stanów zapalnych. Oprócz czynników zewnętrznych wyróżniamy czynniki wewnętrzne czyli przeważnie dotyczy to naszej diety. Skóra spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Między innymi jest naszym pancerzem ochronnym. W związku z tym warto zadbać o nią, żeby być odpowiednio chronionym. Z pewnością do stanu naszej skóry przyczynia się również tryb życia. W poniższym artykule znajdziesz informację na temat czynników, które mogą pogorszyć stan twojej skóry. Mając taką wiedzę możesz im przeciwdziałać.
zdrowa skóra

5 witamin niezbędnych dla zdrowej skóry

Pielęgnacja skóry
Piękna skóra to zadbana skóra. Nie wystarczy jednak zwykła pielęgnacja „od zewnątrz”. Nawet najdroższe kremy, maseczki i peelingi nie stanowią kompleksowej odpowiedzi na potrzeby skóry. Bardziej istotne jest to jak dbamy o nią od środka. Żeby cieszyć się piękną, zdrową i jędrną cerą, w naszej diecie musi się znaleźć 5 witamin: A, C, E, K i witaminy z grupy B. Jakie mają właściwości i w jaki sposób dostarczyć je do naszego organizmu dowiesz się właśnie z tego artykułu.
Najczęstsze przyczyny tłustej cery

Najczęstsze przyczyny tłustej cery

Cera tłusta
Tłusta cera jest problemem który dotyczy wielu z nas. Zamiast jednak maskowa ten problem powinniśmy zwalczać jego przyczynę, a żeby skutecznie to zrobić, poznaj najczęstsze przyczyny tłustej skóry. Znając powód tej przypadłości z łatwością poradzisz sobie z zapobieganiem temu problemowi.

Jak przygotować naszą skórę do zimy?

Skóra sucha i wrażliwa
Jesień to czas solidnych przygotowań do zimy, których wymaga nie tylko nasz dom i ogród, ale także nasze zdrowie. Szczególnej ochrony i zabezpieczenia potrzebuje również nasza skóra, która w okresie niskich temperatur ulega pękaniu i niszczeniu. Dlatego, jeszcze w początkowej fazie jesieni powinniśmy zadbać o jej solidne przygotowanie na zimę. Oto kilka najważniejszych zabiegów, które należy wykonać, by zapewnić naszej skórze odpowiednią ochronę przed zimą.

Kosmetyki, których nie powinno się pożyczać

Codzienna higiena
Niektórych kosmetyków i akcesoriów nie powinno się pożyczać nawet najbliższej przyjaciółce czy siostrze. Wszystko dlatego, że każdy z nas jest nosicielem różnych bakterii i drobnoustrojów. Nawet jeśli nie mamy żadnych objawów, możemy zarazić chorobą inne osoby. Szczególnie ryzykowne jest korzystanie z cudzych kremów do twarzy, ale nie tylko. Sprawdź, których kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji czy makijażu pod żadnym pozorem nie powinno się pożyczać.

Czy warto używać parafiny?

Kosmetyki dla Pań
Parafina to popularny składnik wielu kosmetyków. Od lat słynie z właściwości natłuszczających i nawilżających, zawierają ją nawet preparaty do skóry atopowej. Używa się jej również do czyszczenia przewodu słuchowego. W ostatnim czasie mówi się jednak o wielu wadach parafiny, a nawet szkodliwych skutkach jej stosowania. Czym tak naprawdę jest parafina i jak działa na skórę? Czy ulubiony kosmetyk naszych babć może powodować trądzik i zaskórniki? Sprawdź, pod jakimi nazwami ukrywa się parafinę w popularnych kosmetykach.