Tag: Popękane żyłki na nogach

piękne nogi

Jak dbać o nogi?

Inne Choroby
Gdy na Twoich nogach pojawiło się kilka pajączków, to sygnał że najwyższy czas abyś coś zrobiła z nimi. Musisz zacząć dbać o żyły. Nogi odpłacą Ci się za to pięknym wyglądem i bez wstydu będziesz mogła pokazać je w kostiumie kąpielowym podczas wakacyjnych urlopów. Jeśli nie chcesz aby pajączki i popękane żyłki się rozprzestrzeniały spróbuj zastosować poniższe porady.


Podobne porady

zapobieganie żylakom

Jak zapobiegać żylakom?

Choroby Układu Krążenia
Żylaki to zwinięte i zgrubiałe żyły, które pojawiają się zazwyczaj w dolnych partiach nóg. Ich rozwój i powstawanie uzależnione jest od wielu czynników, takich jak płeć (kobiety są bardziej podatne), wiek, ciąża czy też dziedziczność. Żylakom można jednak zapobiegać. Zmiany w stylu życia pozwolą na zmniejszenie prawdopodobieństwa ich pojawienia się.
leczenie żylaków

Jak leczyć żylaki metodą naturalną?

Choroby Układu Krążenia
Środki naturalne są świetnym sposobem leczenia żylaków. Poniżej przedstawiam niektóre z najbardziej skutecznych naturalnych preparatów (niektóre kupisz w aptece, inne w sklepach zielarskich), które mogą być wykorzystywane na wszystkie rodzaje żylaków. Pamiętaj, że do uzyskania zadowalającego efektu potrzebne jest ich regularne stosowanie.
Kotka syjamska

Jak się opiekować kotką po sterylizacji?

Zdrowie Kotów
Jeśli zdecydowałeś się wysterylizować swoją kotkę powinieneś dowiedzieć się wcześniej, jak opiekować się nią po zabiegu sterylizacji. Właściwa opieka pozwoli uniknąć wszelkich powikłań takich jak np. rozejście szwów czy zainfekowanie rany. Jeśli kotka jest dzika, wówczas można ją wypuścić na wolność dopiero po 7-14 dniach po zabiegu.
chrypka

Jakie są przyczyny chrypki?

Przeziębienia i Grypa
Chrypka to stan, w którym nasz głos staje się matowy, chrapliwy i niski, a w skrajnych przypadkach dochodzi do jego zaniku. To objaw tak częsty, że zazwyczaj nie zwracamy na nią uwagi. Zwykle towarzyszy banalnym infekcjom górnych dróg oddechowych i ma charakter przemijający. Chrypka sama w sobie nie jest chorobą, a jedynie objawem zaburzeń ruchomości strun głosowych, co może mieć wiele przyczyn. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
chrypka

Sposoby na przewlekłą chrypkę

Choroby Układu Oddechowego
Od jakiegoś czasu zmagasz się z uporczywą, nawracającą chrypką? Nie trać głosu pytając o kolejne drogie apteczne specyfiki na chrypę i ból gardła. Istnieje kilka skutecznych naturalnych metod, które pozwolą ci pozbyć się tej dolegliwości. Wszystkie potrzebne składniki z pewnością znajdziesz w domowej spiżarni.
nogi w górze

Jak uchronić się przed żylakami?

Choroby Układu Krążenia
Przyczyną powstawania tzw. siatki pajączków są zaburzenia w odpływie krwi z kończyn dolnych i jej zalegania w naczyniach krwionośnych. Gdy zobaczysz na łydkach lub udach pierwsze „czerwone niteczki”, powinnaś zacząć działać. Tylko profilaktyka pomoże Ci uchronić się przed przewlekłą niewydolnością żylną, zapaleniem żył głębokich, wypryskiem żylnym czy nawet owrzodzeniem dolnej części nóg. Jak zatem uchronić się przed żylakami?

Przyczyny i objawy zakrzepicy

Choroby Układu Krążenia
Statystyki są alarmujące – co trzecia osoba cierpiąca z powodu zakrzepicy umiera przedwcześnie, chociaż jest to choroba całkowicie uleczalna! Zakrzepica, czyli zakrzepowe zapalenie żył głębokich, zazwyczaj zajmuje żyły podudzia, znacznie rzadziej uda czy miednicy. Samo powstanie zakrzepu nie jest niebezpieczne dla życia, jednak kiedy oderwie się on od ściany żyły, może spowodować zator i doprowadzić do zgonu. Niebezpieczeństwo związane z tą chorobą polega na tym, że pierwsze jej objawy są przez pacjentów lekceważone.