Tag: świeżość jajek

Nieświeże jajko

Jak sprawdzić świeżość jajek?

Potrawy z jajka

Nie jest ważne, do czego chcemy użyć jajek - czy chcemy z nich zrobić jajecznicę, majonez czy ugotować na twardo, to zawsze przed ich wykorzystaniem powinniśmy sprawdzić ich świeżość. Jak to zrobić?

świeżość jaj

Jak sprawdzić świeżość jajka?

Nabiał
Jajka to uniwersalny składnik wielu różnych potraw. Głównym kryterium oceny jajka jest oczywiście ich świeżość. Każdemu zdarzyło się dodać do potrawy nieświeże jajko. Ale jak sprawdzić czy jajko jest świeże? Oto prosty sposób.


Podobne porady

soki w sklepie

Dlaczego nie należy kupować soku w kartonie?

Medyczne Badania Naukowe
Chociaż wydaje się, że soki w kartonie są hermetycznie zamknięte, nie zawsze tak jest. Czasem niewielka i niewidoczna szczelina w opakowaniu pozwala przedostać się bakteriom do środka.

Scombrotoksizm: Jak rozpoznać zatrucie rybami?

Zatrucia
Do zatrucia dochodzi najczęściej na skutek nieprawidłowego przechowywania ryb makrelowatych. Szczególnie należy więc uważać na makrelę i tuńczyka, a także inne ryby o ciemnym mięsie: łososia, śledzia, a nawet sardynki. Pierwsze objawy zatrucia mogą przypominać alergię, z czasem pojawiają się klasyczne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Warto wiedzieć, że w skrajnych przypadkach dochodzi do utraty przytomności, a nawet zatrzymania krążenia. Czy można uchronić się przed zatruciem rybami? Jak rozpoznać świeżą rybę i w jaki sposób ją przechowywać?