Tag: Zepsute jajko pływa

Nieświeże jajko

Jak sprawdzić świeżość jajek?

Potrawy z jajka

Nie jest ważne, do czego chcemy użyć jajek - czy chcemy z nich zrobić jajecznicę, majonez czy ugotować na twardo, to zawsze przed ich wykorzystaniem powinniśmy sprawdzić ich świeżość. Jak to zrobić?Podobne porady

Bułeczki

Jak odzyskać świeżość pieczywa?

Produkty Zbożowe
Jesteś osobą oszczędną lub po prostu nie chcesz wyrzucać pieczywa? Tu znajdziesz informacje i wskazówki co zrobić, aby odzyskać świeżość chleba czy bułek.
Żywa choinka

Jak przedłużyć świeżość żywej choinki?

Choinka
Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia bardzo często zastanawiamy się jaką choinkę wybrać, żywą czy sztuczną. Ta ostatnia jest bez wątpienia bardziej praktyczna i ekonomiczna. Z kolei żywe drzewko pięknie pachnie i potrafi stworzyć wspaniały świąteczny klimat. Jeżeli już dokonamy wyboru i wybierzemy prawdziwą choinkę pora zastanowić się co zrobić, by przedłużyć jej życie. Twoja choinka będzie wyglądać pięknie i zdrowo, aż do Nowego Roku, jeśli zastosujesz się do poniższych porad.
Sałata

Jak zachować świeżość sałaty?

Techniki gotowania
Sałata zarówno ta zwykła ekologiczna jak i ta pakowana w foliowych workach dość szybko traci swoją świeżość. Z powodu wilgoci liście sałaty stają się miękkie i zaczynają gnić. Jeśli chcesz aby sałata była chrupiąca nawet tydzień dłużej, to musisz ją zacząć przechowywać w odpowiedni sposób.
tłuste włosy

Jak zachować dłuższą świeżość włosów?

Pielęgnacja włosów
Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Nie możesz nic zaradzić na przyklapnięte do skóry głowy pasma? Jest dla ciebie ratunek! To prostsze niż ci się wydaje, trzeba jedynie zmienić kosmetyki i... nawyki. Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu na zawsze pożegnasz szybko przetłuszczającą się fryzurę.
Jak reklamować nieudany urlop

Jak reklamować nieudany urlop?

Reklamacja
Kiedy możemy interweniować i czego się domagać, gdy hotel, restauracja, linia lotnicza czy biuro turystyczne zawiodą nasze oczekiwania? Oto sprawdzone rozwiązania. Organizator wypoczynku musi nam zapewnić wszystko to, co zostało zapisane w umowie. Gdy wybierasz się na wczasy lub wycieczkę z biurem podróży, ma ono obowiązek wykonać usługę turystyczną zgodnie z podpisaną z tobą umową. Organizator odpowiada za wszystkich podwykonawców, którzy uczestniczą w realizacji umowy, hotele, linie lotnicze itp. Gdybyś była niezadowolona np. ze standardu hotelu czy serwowanych w nim posiłków, składasz pisemną skargę bezpośrednio w biurze podróży. Poniżej znajdziesz informacje, na jakich zasadach składać reklamację. Natomiast gdy to ty sama zorganizowałaś sobie całą wyprawę, sama też będziesz musiała składać reklamacje bezpośrednio np. w hotelu, restauracji, liniach lotniczych. Dalej wyjaśniamy, czego możesz się domagać w takich sytuacjach.