Tag: Zepsute jajko pływa

Nieświeże jajko

Jak sprawdzić świeżość jajek?

Potrawy z jajka

Nie jest ważne, do czego chcemy użyć jajek - czy chcemy z nich zrobić jajecznicę, majonez czy ugotować na twardo, to zawsze przed ich wykorzystaniem powinniśmy sprawdzić ich świeżość. Jak to zrobić?Podobne porady

Jak reklamować nieudany urlop

Jak reklamować nieudany urlop?

Reklamacja
Kiedy możemy interweniować i czego się domagać, gdy hotel, restauracja, linia lotnicza czy biuro turystyczne zawiodą nasze oczekiwania? Oto sprawdzone rozwiązania. Organizator wypoczynku musi nam zapewnić wszystko to, co zostało zapisane w umowie. Gdy wybierasz się na wczasy lub wycieczkę z biurem podróży, ma ono obowiązek wykonać usługę turystyczną zgodnie z podpisaną z tobą umową. Organizator odpowiada za wszystkich podwykonawców, którzy uczestniczą w realizacji umowy, hotele, linie lotnicze itp. Gdybyś była niezadowolona np. ze standardu hotelu czy serwowanych w nim posiłków, składasz pisemną skargę bezpośrednio w biurze podróży. Poniżej znajdziesz informacje, na jakich zasadach składać reklamację. Natomiast gdy to ty sama zorganizowałaś sobie całą wyprawę, sama też będziesz musiała składać reklamacje bezpośrednio np. w hotelu, restauracji, liniach lotniczych. Dalej wyjaśniamy, czego możesz się domagać w takich sytuacjach.
soki w sklepie

Dlaczego nie należy kupować soku w kartonie?

Medyczne Badania Naukowe
Chociaż wydaje się, że soki w kartonie są hermetycznie zamknięte, nie zawsze tak jest. Czasem niewielka i niewidoczna szczelina w opakowaniu pozwala przedostać się bakteriom do środka.
porządki w spiżarni

Jak zrobić porządki w spiżarni?

Sprzątanie kuchni
Śledzenie dat ważności na wszystkich opakowaniach produktów spożywczych może być męczące. Półki w kuchni czy spiżarni uginają się, a ty nie pamiętasz co nadaje się do spożycia, a co już nie. Zebraliśmy listę produktów, która może pomóc w pozbyciu się przeterminowanej żywności.

Jak sprawdzić, czy produkty są przeterminowane?

Mięsa i Podroby
Za każdym razem, gdy trafiasz do sklepu spożywczego - bez względu na to, jak starasz się oszczędzać - rachunek za zakupy jest zawsze większy niż oczekiwałaś. Wystarczy, że zauważysz, że są promocje czy wyprzedaże, a okaże się, że zawsze kupujesz więcej produktów spożywczych niż zamierzałaś. Pomimo że doskonale wiesz, że za kilka dni będziesz zmuszona je wyrzucić, bo po prostu nie będziesz pewna, czy pożywienie nadaje się jeszcze do jedzenia. Oto sposoby, jak sprawdzić, czy produkty żywnościowe nadają się do spożycia i czy nie są zepsute:

Mięso najgorszej i najlepszej jakości: Jak rozpoznać?

Mięsa i Podroby
Statystyczny Polak zjada około 60-70 kilogramów mięsa rocznie (a dokładniej około 40 kg wieprzowiny i 20 kg drobiu). Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) bije na alarm – to czerwone mięso jest szczególnie niezdrowe, także ze względu na znajdujące się w nim szkodliwe substancje. Częste spożywanie wieprzowiny i wołowiny znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór jelita grubego, trzustki i prostaty. Z kolei wędliny znalazły się na liście rakotwórczych czynników tuż obok papierosów i azbestu. Czym kierować się przy wyborze i zakupie mięsa? Na co zwracać szczególną uwagę i jak wpływa na zdrowie spożycie nieświeżego mięsa?

Scombrotoksizm: Jak rozpoznać zatrucie rybami?

Zatrucia
Do zatrucia dochodzi najczęściej na skutek nieprawidłowego przechowywania ryb makrelowatych. Szczególnie należy więc uważać na makrelę i tuńczyka, a także inne ryby o ciemnym mięsie: łososia, śledzia, a nawet sardynki. Pierwsze objawy zatrucia mogą przypominać alergię, z czasem pojawiają się klasyczne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Warto wiedzieć, że w skrajnych przypadkach dochodzi do utraty przytomności, a nawet zatrzymania krążenia. Czy można uchronić się przed zatruciem rybami? Jak rozpoznać świeżą rybę i w jaki sposób ją przechowywać?

Wielkanoc 2020: Jak sprawdzić czy jajko jest świeże?

Potrawy Wielkanocne
W święta wielkanocne królują na naszych stołach jajka. W chrześcijaństwie są one związane ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa i symbolizują życie oraz płodność. W koszyczku umieszczamy pięknie malowane i dekorowane pisanki i kraszanki, którymi następnie dzielimy się przy stole. Z jajek przygotowujemy także pyszne ciasta i inne dania oraz dodajemy je do żurku. By nie zepsuć smaku potraw, warto sprawdzić, czy jajko, które chcemy użyć, jest świeże. W przeciwnym razie możemy się niemiło rozczarować, gdy rozbijemy skorupkę. Jak sprawdzić, czy jajko nie jest zepsute?