Tag: Zepsute jajko pływa

Nieświeże jajko

Jak sprawdzić świeżość jajek?

Potrawy z jajka

Nie jest ważne, do czego chcemy użyć jajek - czy chcemy z nich zrobić jajecznicę, majonez czy ugotować na twardo, to zawsze przed ich wykorzystaniem powinniśmy sprawdzić ich świeżość. Jak to zrobić?Podobne porady

Bułeczki

Jak odzyskać świeżość pieczywa?

Produkty Zbożowe
Jesteś osobą oszczędną lub po prostu nie chcesz wyrzucać pieczywa? Tu znajdziesz informacje i wskazówki co zrobić, aby odzyskać świeżość chleba czy bułek.
Żywa choinka

Jak przedłużyć świeżość żywej choinki?

Choinka
Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia bardzo często zastanawiamy się jaką choinkę wybrać, żywą czy sztuczną. Ta ostatnia jest bez wątpienia bardziej praktyczna i ekonomiczna. Z kolei żywe drzewko pięknie pachnie i potrafi stworzyć wspaniały świąteczny klimat. Jeżeli już dokonamy wyboru i wybierzemy prawdziwą choinkę pora zastanowić się co zrobić, by przedłużyć jej życie. Twoja choinka będzie wyglądać pięknie i zdrowo, aż do Nowego Roku, jeśli zastosujesz się do poniższych porad.
Sałata

Jak zachować świeżość sałaty?

Techniki gotowania
Sałata zarówno ta zwykła ekologiczna jak i ta pakowana w foliowych workach dość szybko traci swoją świeżość. Z powodu wilgoci liście sałaty stają się miękkie i zaczynają gnić. Jeśli chcesz aby sałata była chrupiąca nawet tydzień dłużej, to musisz ją zacząć przechowywać w odpowiedni sposób.
sposoby na przedłużenie świeżości jedzenia

10 trików, które przedłużą świeżość twojego jedzenia

Techniki gotowania
Czy wiedziałeś, że przeciętny człowiek wyrzuca 25% jedzenia i picia, które kupuje? To niesamowite marnotrawstwo, które oznacza, że jako zbiorowość społeczna nie tylko nie wiemy jak przedłużać świeżość produktów spożywczych, ale że wcale nam na tym nie zależy. Staliśmy się społeczeństwem lubiącym wyrzucać, dla którego ogromna dostępność jedzenia oznacza, że bardzo łatwo można zastąpić coś, co się zepsuło. Jajka się zepsuły? Nie ma problemu! Zwyczajnie skocz do najbliższego sklepu i kup nowe! Taka postawa oznacza jednak, że na dłuższa metę marnotrawimy sporą sumę pieniędzy. Jeśli nie chcesz należeć do tych, którzy wyrzucają 25% swojego jedzenia, zapoznaj się z naszą listą 10 prostych sztuczek, które przedłużą świeżość twoich produktów spożywczych.
świeżość jaj

Jak sprawdzić świeżość jajka?

Nabiał
Jajka to uniwersalny składnik wielu różnych potraw. Głównym kryterium oceny jajka jest oczywiście ich świeżość. Każdemu zdarzyło się dodać do potrawy nieświeże jajko. Ale jak sprawdzić czy jajko jest świeże? Oto prosty sposób.

Jak rozpoznać świeżość ryb?

Ryby
O tym, że warto jeść ryby chyba nikogo nie trzeba przekonywać, no może z wyjątkiem dzieci. Specjaliści do spraw żywności oraz lekarze zbyt wiele razy udowadniali nam, że ryby to źródło wielu cennych składników odżywczych. Jeśli decydujemy się na kupno ryby, bez wątpienia najlepiej wybrać tę świeżą. Pojawia się jednak pytanie, jak ją rozpoznać? Jest kilka szczegółów, na które należy zwrócić uwagę. Oto one.

Scombrotoksizm: Jak rozpoznać zatrucie rybami?

Zatrucia
Do zatrucia dochodzi najczęściej na skutek nieprawidłowego przechowywania ryb makrelowatych. Szczególnie należy więc uważać na makrelę i tuńczyka, a także inne ryby o ciemnym mięsie: łososia, śledzia, a nawet sardynki. Pierwsze objawy zatrucia mogą przypominać alergię, z czasem pojawiają się klasyczne dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Warto wiedzieć, że w skrajnych przypadkach dochodzi do utraty przytomności, a nawet zatrzymania krążenia. Czy można uchronić się przed zatruciem rybami? Jak rozpoznać świeżą rybę i w jaki sposób ją przechowywać?