Tag: Ból głowy objawy

ból głowy

Jakie są rodzaje bólu głowy i ich objawy?

Bóle Głowy
Mało jest ludzi, którzy nigdy nie doświadczyli bólu głowy. Ci wszyscy, których głowa bolała z różnych przyczyn na pewno są pełni zazdrości. A jest to zdecydowana większość naszego społeczeństwa. Przyczyn bólu głowy jest wiele, a należą do nich głównie stress, zmęczenie, hałas czy alkohol. Ale wymieńmy sobie je po kolei i przyjrzyjmy z bliska.
ból głowy

Ból głowy, który może okazać się niebezpieczny

Bóle Głowy
Istnieją pewne objawy, które mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne i wymagają konsultacji lekarskiej. Jeśli cierpisz na bóle głowy, które są ostre i nieustępujące lub towarzyszą im wymioty oraz/lub zawroty głowy, twój organizm stara ci się powiedzieć, że coś nie działa tak, jak powinno. Poniżej opisaliśmy 4 rodzaje bólu głowy, które w największym stopniu wskazują, że twój stan zdrowia jest poważny.
ból głowy przyczyny

Pięć naturalnych sposobów, aby pozbyć się bólu głowy

Bóle Głowy
Częste bóle głowy to dość powszechny problem większej części społeczeństwa. Wiele osób nie wie jak poradzić sobie z cyklicznymi bólami głowy i sięga po tabletki na ból, które niszczą nasz żołądek i wątrobę. Niektórzy nie wiedzą, że wystarczy tylko kilka naturalnych sposobów, które pozwolą pozbyć się bólu głowy. Nie ma potrzeby truć się chemią z powodu bólu głowy, który można zwalczyć za pomocą prostych trików! Chcesz się przekonać jakie to triki? Poniżej przedstawiamy pięć genialnych i bardzo prostych sposobów.
ból głowy

Czy poranny ból głowy może oznaczać guza mózgu?

Guzy Mózgu
Poranny ból głowy dotyka wielu z nas. Najczęściej objawia się uciskiem, pulsacją lub też charakterystycznym ukłuciem. Niezależnie od formy bólu jest on uciążliwy i może powodować niepokój, przez co już od rana masz obniżony nastrój co skutkuje negatywnie na perspektywie całego dnia. Niestety bóle głowy mogą w wielu przypadkach być objawem guza mózgu, lecz wpływ na bóle głowy mogą mieć też inne czynniki.

Jak twoje ciało reaguje na zmiany pogody

Bóle Głowy
Pogoda ma to do siebie, że zmienia się - często drastycznie - z dnia na dzień. Wszystko to może odbić się na twoim zdrowiu. Niektóre osoby mogą odczuwać ból stawów, kiedy pada deszcz, inni znów cierpią z powodu sezonowych alergii. Podczas gdy nauka nie określiła zdecydowanego związku pomiędzy deszczem a reumatyzmem liczne świadectwa osób cierpiących z tego powodu sugerują, że takie powiązanie istnieje. Zmiana pogody wpływa na organizm również w taki sposób, który może być potencjalnie bardziej niebezpieczny. Zaczyna się od bólów głowy, ale może się skończyć na atakach serca.

Objawy wstrząsu: Co robić po urazie głowy?

Udary i Wylewy
Kroki, jakie podejmiesz po wstrząsie, mogą przynieść różnicę w twoim zdrowiu oraz stopniu, w jakim uraz na ciebie wpłynie. Wstrząs uznawany jest za łagodny uraz głowy i w ten sposób powinien być leczony. Występuje on podczas upadku spowodowanego poślizgnięciem oraz w innych sytuacjach, w których dochodzi do uderzenia się w głowę. W większości przypadków nie zagraża on życiu, jednak może przynieść długotrwałe problemy, z którymi nikt nie chce mieć do czynienia.