Tag: Sucha cera

nawilżanie skóry

Jak nawilżać skórę?

Cera sucha
Lekkie olejki i kremy mogą być stosowane na skórę twarzy regularnie w celu uchronienia jej przed szkodliwymi wpływami wiatrów, słońca, ogrzewania w domu lub zanieczyszczenia środowiska. Należy jednak unikać stosowania ciężkich, tłustych preparatów i kremów, ponieważ nie pozwalają one skórze na prawidłowe oddychanie. Najlepiej jest nawilżać skórę rano i wieczorem. Poniżej znajdziesz kilka rad, czego używać by twoja skóra była zawsze dobrze nawilżona.
sucha skóra

Domowe sposoby na suchą skórę·

Cera sucha
Suchość skóry jest problemem, który bardzo często jest widoczny zwłaszcza w zimie, gdy wilgotność powietrza znacznie spada. Obszary skóry najbardziej dotknięte tą dolegliwością to policzki, skóra pod oczami, uda, przedramiona, klatka piersiowa i brzuch. Skóra w tych miejscach staje się cieńsza i swędzi. W niektórych przypadkach może dojść nawet do pęknięć na skórze. Istnieje wiele przyczyn wywołujących suchość skóry. Należą do nich czynniki środowiskowe (mała wilgotność powietrza, niska temperatura, ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia, nadmierny makijaż, czy stosowanie żrących środków myjących), niedobór składników odżywczych (głównie witamin A, E oraz B), problemy skórne (zapalenie skóry, egzema, łuszczyca) oraz problemy z gruczołami łojowymi, które produkują zbyt mało sebum. W sklepach dostępnych jest wiele produktów, które sprawiają, że nasza skóra staje się bardziej elastyczna i mniej przesuszona. Jednak zawsze lepiej najpierw skorzystać z domowych sposobów walki z tą dolegliwością. Poniżej znajdziesz kilka środków, które warto wypróbować.
nawilżanie cery

Jak pielegnować przesuszoną cerę?

Problemy z cerą
Latem nasza skóra wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji. Jeśli masz skłonności do przesuszania się skóry, a w dodatku lubisz korzystać z promieni słonecznych - warto zainwestować codziennie trochę czasu na dopieszczenie naszej twarzy. Pozwoli to na uniknięcie łuszczenia, o które nie trudno, gdy przesadzimy ze słońcem. Niestety, ale wszelkie pudry i podkłady nie działają na korzyść odwodnionej skóry. Dlatego też nie dopuszczajmy do takiego stadium naszej skóry. Poniżej znajdziecie kilka rad jak to zrobić.
sucha skóra

Domowe sposoby na przesuszoną skórę

Cera sucha
Sucha, swędząca skóra jest nieprzyjemna w dotyku i wygląda nieestetycznie. Niekorzystnie wpływa na nią zarówno zimne, jak i zbyt gorące i suche powietrze. Co zatem zrobić, by przywrócić skórze właściwy poziom nawilżenia i sprawić, by znów była gładka i atrakcyjna? Wystarczy kilka domowych sposobów, z którymi zapoznasz się poniżej.
dbanie o skórę zimą

3 domowe sposoby na nawilżanie skóry zimą

Maseczki Domowe
W sezonie zimowym nasza skóra częściej niż zwykle bywa odwodniona, przesuszona, zaczerwieniona i szorstka w dotyku. Dlatego też tak ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających. Niektóre z nich potrafią być niestety naprawdę drogie. Na szczęście istnieją tańsze, i co równie istotne, w pełni naturalne metody na błyskawiczne nawilżenie suchej skóry. Zapoznaj się z przepisami na trzy skuteczne kosmetyki, które bez problemu zrobisz w warunkach domowych.
sucha skóra

Jak odpowiednio pielęgnować suchą skórę?

Cera sucha
Sucha skóra jest nieprzyjemna w dotyku, swędzi, piecze, pęka... Staramy się dbać o skórę suchą jednak nie przynosi to żadnego efektu po za zmarnowanymi pieniędzmi, które wydajemy na balsamy i musy do ciała. Przesuszona skóra jest narażona na podrażnienia, szczególnie w zimie, kiedy wilgoć powietrza jest duża, temperatura spada poniżej zera stopni, a silny wiatr daje się we znaki. Nie mniej jednak nie oznacza to że w lecie sucha skóra nagle odzyska jędrność i gładkość, w lecie czynniki takie jak słońce czy klimatyzacja przesuszają skórę, a dodatkowo nadmierna ekspozycja na słońce powoduje oparzenia.