Tag: Męty w oku leczenie naturalne

męty w oku

Jak pozbyć się mętów w oczach?

Oczy i Wzrok
Organizm starzejąc się przechodzi przez zmiany, które są czasem trudne do zrozumienia. Oczy są jednym z pierwszych organów, których pierwsze dotyka okres starzenia się organizmu. Ale co to dokładnie są męty ciała szklistego? Zwane są również latającymi muszkami. Opisuje się je jako ciemne plamki, które poruszają się wewnątrz oka. Plamki te są efektem nagromadzenia się różnych substancji i są one o różnym stopniu przezroczystości, gęstości i grubości w ciele szklistym oka. Można je zauważyć czytając książkę, prowadząc samochód lub pracując na komputerze przez długie godziny. Męty można usunąć operacyjnie, lecz jest to duże ryzyko. Nie ma pewności, że operacja będzie sukcesem. Mimo, że nie można ich całkowicie wyeliminować, można spróbować zwalczyć podrażnienie spowodowane przez latające muszki. Oto one.


Podobne porady

zielony cień do oczu

Jak dobrać makijaż do koloru włosów?

Makijaż
Czasem chcesz wyglądać wyjątkowo, ale nie jesteś pewna, jaki makijaż ci pasuje. Moda na barwy kosmetyków przychodzi i odchodzi. Wszelkie nowości w tej dziedzinie starajmy się przyjmować z rozwagą, dopasowując modę do siebie i swojego typu urody. Nie wolno bezkrytycznie dostosowywać się do aktualnych trendów, bo łatwo się wtedy oszpecić. Pamiętajmy, ze naszym najlepszym doradcą jest lustro, a najlepszą wskazówką - umiar.
blondynka

Jakie kolory pasują do blondynek?

Specjalne okazje
Kolorów ubrań nie należy dobierać jedynie do karnacji. Tak naprawdę najważniejszym wyznacznikiem w tej kwestii są włosy. Warto wiedzieć jakie barwy najlepiej pasują do danego odcienia. Są bowiem kolory uniwersalne, w których każdemu jest dobrze, ale są również takie, które podkreślają dany typ urody. Zaprezentujemy serię artykułów na temat tego jakie barwy pasują najlepiej do danego koloru włosów. Zaczynamy od blondynek. Mają one bogaty wybór odcieni, w których będą wyglądały po prostu bosko. Powinny jednak uważać, by się nie "przesłodzić" lub nie wyglądać zbyt smutno. Jeżeli chcesz zaczerpnąć porady w tej kwestii, zapraszamy do lektury.
makijaż dla brunetki

Makijaż dla brunetek

Makijaż
Mnogość dostępnych na rynku kosmetycznym barw przyprawia o zawrót głowy niejedną kobietę. Jak wybrać wśród nich taki zestaw kolorystyczny, który podkreśli atuty naszej urody? W przypadku brunetek sprawa nie jest bardzo skomplikowana. Decydując się na konkretny makijaż należy jednak pamiętać, że prócz koloru włosów musimy również wziąć pod uwagę kolor oczu i odcień karnacji. Poniżej poznasz kilka przykładowych makijaży dla brunetek. Zapoznaj się z nimi, by znaleźć wśród nich taki, w którym poczujesz się najlepiej.

Zespół suchego oka: Jak sobie z nim radzić?

Oczy i Wzrok
Suchość oczu, ciągłe swędzenie i dokuczliwe uczucie piasku na spojówce. To główne objawy poważnej choroby, jaką jest zespół suchego oka, która jeszcze niedawno była mylnie uznawana za niegroźną dolegliwość. Okazuje się jednak, że nieleczona może prowadzić do trwałych uszkodzeń wzroku. Według statystyk na objawy zespołu suchego oka skarży się od 10 do 20 procent populacji. W grupie ryzyka są głównie osoby pracujące przed komputerem. Poniżej tłumaczymy, czym jest zespół suchego oka, jak radzić sobie z tą dokuczliwą przypadłością, a także jak się przed nią chronić.

Kosmetyczne zastosowania zielonej herbaty

Pielęgnacja skóry
Zielona herbata to dzisiaj jeden z najpopularniejszych napojów i to nie tylko w Chinach - skąd pochodzi. Pokochali ją ludzie na całym świecie za jej fenomenalny wpływ na zdrowie i urodę. Jej właściwości kosmetyczne są jednak mniej popularne niż prozdrowotne. Jednak warto wiedzieć, że ta wyjątkowa roślina jest składnikiem wielu popularnych kosmetyków, gdyż świetnie wpływa na naszą skórę, włosy i paznokcie. Sprawdźmy, jak możemy wykorzystać ją samodzielnie w domu, by wyglądać pięknie i młodo.

Jak dopasować kolory?

Trendy w modzie
Otaczamy się barwami, sami je wybieramy i to one w pewnym sensie nas też określają. Mają przy tym ogromną moc - potrafią wpływać na ludzkie emocje, poprawiać nastrój, wzmacniać apetyt, relaksować bądź drażnić, a nawet powodować pewien dyskomfort np. ból głowy - i choćby z tych powodów wykorzystywane są na co dzień przez terapeutów i agencje reklamowe czy marketingowe. Nie wspominając już o tym, że bez kolorów nie istniałaby sztuka, świat mody i architektura ogrodów czy wnętrz. Podpowiadamy, jak dobierać odcienie, by zawsze wyglądać gustownie i pięknie oraz jak komponować kolory dodatków, mebli i farb, by wyczarować z nich piękne stylizacje wnętrz.

Jakie zmiany w oczach świadczą o cukrzycy?

Cukrzyca
Cukrzyca to już choroba cywilizacyjna – na całym świecie zmaga się z nią ponad 420 milionów osób, a w Polsce ponad 3 miliony. Większość osób jest nieświadoma, że choruje. To ogromne zagrożenie dla wielu narządów, a przede wszystkim dla oczu. Niezdiagnozowana lub nieprawidłowo leczona cukrzyca może nawet doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Jakie zmiany w oczach powinny nas zaniepokoić?