Tag: Dieta bezglutenowców

Chleb bezglutenowy

Jak zrobić bezglutenowy chleb?

Odżywianie
Bezglutenowa dieta jest koniecznością osób, których organizm nie toleruje glutenu. Automatycznie wytwarza przeciwciała skierowane przeciwko temu związkowi. Ważne jest to, żeby bezglutenowcy przestrzegali odpowiedniej diety. W poniższym artykule znajdziesz przepis na bezglutenowy chleb, który jest podstawą jadłospisu.
chleb bezglutenowy

Jak upiec chleb bezglutenowy?

Alergie
Jeśli cierpisz na nietolerancję glutenu (chorobę zwaną fachowo celiakią), zapewne szukasz prostych przepisów, które pomogą ci wyeliminować z diety mąkę pszenną. Jednym z najważniejszych produktów w diecie bezglutenowca jest specjalnie przygotowany chleb. Przepis na niego znajdziesz poniżej.
dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa - co jeść, czego unikać?

Odżywianie
W diecie bezglutenowej zakazane są produkty zawierające ziarno pszenicy, żyta i jęczmienia, a nawet owsa, który jest często zanieczyszczony domieszką tych zbóż. Wystrzegaj się też zbożowej kawy, owocowych przetworów oraz przypraw zawierających gluten, a ponadto piwa, lodów, keczupów i gotowych majonezów.
bezglutenowe

O czym pamiętać przechodząc na dietę bezglutenową?

Inne Diety
Obecnie więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej kupuje, gotuje oraz je żywność bezglutenową. Pomimo braku naukowych dowodów wygląda na to, że jedzenie bezglutenowe zagościło u nas na dobre, niezależnie czy jest tylko kwestią mody czy konieczności podyktowanej stanem zdrowia. Częściowo możemy się postarać rozjaśnić pewne kwestie. Oto kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim zdecydujesz się przejść na dietę bezglutenową.
krążki cebulowe

Jak zrobić bezglutenowe krążki cebulowe?

Przekąski Ciepłe
Szalenie pyszne, chrupiące, smażone krążki cebuli, które są gotowe w mniej niż 30 minut. Pikantne na zewnątrz i słodkie w środku są doskonałą wegańską i bezglutenową przekąską.
gluten w diecie

Jak gluten wpływa na nasz organizm?

Medyczne Badania Naukowe
Coraz częściej możemy się spotkać z dietą bezglutenową. Nie jest to coś nowego, ponieważ wcześniej taką dietę stosowały osoby chore na celiakię, jednak od pewnego momentu dieta bezglutenowa stała się bardzo popularna. Wielu ludzi przeszło na dietę z powodu jej rosnącej sławy wśród osób prowadzących zdrowy tryb życia, które zachęcają nas do porzucenia produktów pszenicznych czy jęczmiennych.

Fakty i mity na temat diety bezglutenowej

Inne Diety
Celiakia, czyli nietolerancja glutenu, dotyka coraz więcej osób. To poważna i uciążliwa choroba, która uniemożliwia jedzenie podstawowych produktów żywnościowych, m. in. chleba. Osoby uczulone na gluten ciągle analizują, co mogą, a czego nie mogą zjeść. Objawy tej choroby są bardzo dokuczliwe, m. in. brak łaknienia i biegunka. By normalnie funkcjonować z celiakią, chory musi przestrzegać restrykcyjnej diety, a także wiedzieć jak najwięcej na temat swojego schorzenia. Niestety, zarówno wokół celiakii, jak i diety bezglutenowej powstało wiele mitów. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze i konfrontujemy je z najważniejszymi faktami na temat nietolerancji glutenu.