Tag: Co to jest kawa grzybowa

kawa grzybowa

5 powodów, dla których powinieneś spróbować kawy grzybowej

Kawa
Jest to produkt, który możesz znaleźć pod takimi nazwami jak: kawa Reishi, Ganoderma lub po prostu kawa grzybowa. Zawartość kofeiny jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnej kawy, a konkretniej w zakresie od 9 do 75 mg, w zależności od rodzaju. Dla porównania w tradycyjnej kawie znajduje się od 150 do 200 mg kofeiny na porcję. Grzyb Reishi należy do rodzaju grzybów, które rosną na drzewie. Grzyby te używane były od wieków, szczególnie wykorzystywane były w medycynie chińskiej.
grzyby

Zalety kawy grzybowej

Zdrowa Dieta
Smak kawy grzybowej jest podobny do smaku normalnej kawy. Posiada natomiast bardzo wiele korzyści dla zdrowia i o wiele mniej skutków ubocznych niż zwykła kawa. Jej przygotowanie polega na parzeniu ziaren kawy z niektórymi rodzajami grzybów tak jak Ganoderma lucidum, znany również jako grzyb Reishi. Występują też inne lecznicze rodzaje grzybów takie jak Cordyceps.


Podobne porady

Naczyniak żylny: Kiedy jest niebezpieczny?

Mózg i Układ Nerwowy
O naczyniaku żylnym mówimy, kiedy w mózgu obecne jest nieprawidłowe połączenie tętnicy z żyłą. W efekcie krew w tym miejscu ma wyższe ciśnienie, a dotlenianie mózgu staje się utrudnione. Naczyniak żylny przez całe życie może nie dawać żadnych objawów, ale zdarza się, że jest powodem zaburzeń układu nerwowego. Jednak gdy dochodzi do jego krwotoku, może być zagrożeniem dla życia. Jak objawia się naczyniak żylny i kiedy powinniśmy się zgłosić do lekarza? Jakie są przyczyny nieprawidłowej budowy tętnic i żył w mózgu?

Kołatanie serca: O czym świadczy?

Choroby Serca
Kołatanie serca to bardzo niepokojące i nieprzyjemne uczucie nieregularnego lub przyspieszonego bicia serca. Pacjenci określają je najczęściej jako uczucie nadmiernego, przyspieszonego lub niemiarowego rytmu serca. Kołatanie serca to dość częsta dolegliwość, ale nie zawsze musi świadczyć o chorobie. Występuje także u osób zdrowych w czasie wysiłku, stresu czy silnych emocji. Jednak, jeśli kołataniu towarzyszą inne niepokojące objawy, jak ból w klatce piersiowej, zawroty głowy czy nadmierna potliwość, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Przyczyną mogą być groźne choroby układu sercowo-naczyniowego, m.in. arytmia, kardiomiopatie czy niewydolność serca. O czym jeszcze może świadczyć kołatanie serca? Jak sobie z nim radzić?