Tag: Rozstępy na pośladkach

rozstępy

Jak usunąć rozstępy?

Powrót do figury
Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze, często pojawiają się na udach i brzuchu, ale mogą także występować na dekolcie, piersiach i rękach. Wyglądają bardzo nieestetycznie zwłaszcza latem, gdyż skóra na rozstępach się nie opala i jest znacznie jaśniejsza od reszty ciała. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów. W fazie I mają one postać czerwonych pasm, w fazie II rozstępy rozjaśniają się i pozornie zmniejszają. Jest wiele sposobów walki z rozstępami, poniżej znajdziesz kilka z nich.
Jak zwalczyć rozstępy?

Jak zwalczyć rozstępy?

Dolegliwości w ciąży
Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze. Powstają najczęściej na skutek nagłego przyrostu masy, niezależnie od tego czy jest to tkanka tłuszczowa czy mięśniowa. Bardzo często rozstępy pojawiają się też w czasie ciąży i karmienia piersią. Poniżej znajdziesz klika sposobów na zwalczenie rozstępów.
rozstępy na skórze

Jak pozbyć się rozstępów?

Powrót do figury
Rozstępy są to blizny pozostałe po nadmiernym rozciągnięciu się skóry. Najczęściej pojawiają się w okresie ciąży, w kulturystyce, otyłości. Czasem pojawiają się w okresie dojrzewania. Występują na brzuchu, biodrach, piersiach, pośladkach, nogach i ramionach. Nowo powstałe rozstępy mają kolor czerwony jednak po pewnym czasie zmieniają kolor na biały. Pomimo iż można zmniejszyć a nawet usunąć rozstępy to jednak dużo łatwiej jest im zapobiegać.
Zapobieganie rozstępom

Jak zapobiec rozstępom?

Pielęgnacja skóry
Rozstępy są bardzo popularnym problemem u przedstawicieli obu płci i występują w każdym wieku. Blizny po rozstępach tworzą się kiedy nasza skóra musi się szybko rozciągnąć. Nagłe przybranie na wadze, ciąża, dojrzewanie, nabieranie wzrostu oraz nagły spadek wagi mogą spowodować powstanie rozstępów. Wewnętrzna warstwa skóry rozdziera się, podczas gdy naturalny producent białka, tworzący tkankę łączną w naszej skórze, czyli kolagen ulega zaburzeniu. Próbując wyleczyć rany, skóra powiększa produkcję kolagenu w rozciągniętych obszarach, a w rezultacie tworzą się te znajome różowe kreseczki. Jeżeli znajdujesz się w jednej ze wspomnianych wyżej sytuacji, uważaj, gdyż nie chcesz później oglądać na swoim ciele różowych linii. Kuracje przeciw rozstępom są bardzo często nieskuteczne, a przy tym, w niektórych przypadkach bardzo kosztowne. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak nie dopuścić do powstania rozstępów.
Rozstępy na piersiach

Jak radzić sobie z rozstępami?

Pielęgnacja skóry
Rozstępy są bliznami pojawiającymi się na skórze w wyniku jej zbytniego rozciągnięcia, podczas nagłego przyrostu masy ciała, lub w czasie szybkiej utraty wagi i w innych sytuacjach. W pierwszej fazie blizny mają kolor czerwony i są bardzo widoczne, jednak jest to etap na którym istnieje jeszcze szansa na całkowite się ich pozbycie. W fazie drugiej rozstępy stają się jaśniejsze i nieco się zmniejszają, są to już tzw. "stare" rozstępy, właściwie niemożliwe do usunięcia, jednak na szczęście nie tak bardzo widoczne jak nowe – czerwone.
rozstępy

Jak rozjaśnić rozstępy?

Zabiegi na ciało
Za wszelką cenę pragniesz zakryć każdy kawałek swojego ciała. Zbliżające się wakacje przyprawiają cię o ból głowy, gdy pomyślisz o bikini, w którym trzeba wyjść na plażę. Te nieszczęsne rozstępy potrafią zablokować każdą kobietę. Niestety pojawiają się, gdy chudniesz bądź tyjesz za szybko. Często pojawiają się po porodzie czy po prostu dziedziczymy je w genach. Koniecznie musimy coś zrobić z tymi czerwonymi liniami biegnącymi zazwyczaj na brzuchu pośladkach, udach i rękach. Poniższy artykuł zawiera kilka porad jak rozjaśnić rozstępy. Nie mogę obiecać, że znikną całkowicie, ale na pewno staną się mniej widoczne.
krem na rozstępy

Jak zrobić krem na rozstępy?

Kremy Domowej Roboty
Rozstępy spędzają sen z twarzy niejednej z nas. Szczególnie narażone są na nie kobiety w ciąży. Niestety, choć w sklepach pełno jest kosmetyków zapobiegających rozstępom i zmniejszających ich widoczność, ceny większości z nich mogą przyprawić nas o prawdziwy zawrót głowy. Nie każdy jednak wie, że skuteczny i w pełni naturalny specyfik na rozstępy można zrobić w domu. Warto zapoznać się z przepisem na ten kosmetyk.
Rozstępy fakty na ich temat

Rozstępy - 10 faktów, o których pewnie nie słyszałaś

Pielęgnacja skóry
Rozstępy, w medycynie określane terminem striae, to małe ranki, które najczęściej pojawiają się na brzuchu i udach, kiedy skóra ulega szybkiemu rozciągnięciu – np. w czasie ciąży, lub w wyniku nagłego przybrania lub spadku wagi. Większość kobiet wstydzi się ich, ale są i takie, które dumnie się z nimi obnoszą, uznając je za symbol kobiecości. Jakikolwiek masz do nich stosunek, jest szansa, że nie wiesz o nich wszystkiego. Poznaj 10 faktów o rozstępach, o których pewnie nie słyszałaś.