Tag: Mrożone cytryny właściwości

cytryny

Niesamowite właściwości mrożonych cytryn

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy wiemy, że cytryny są jednym z najzdrowszych owoców na naszej planecie. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że to skórka jest najzdrowszą częścią cytryny. Jeśli zjesz cytrynę razem ze skórką to otrzymasz od 5 do 10 razy więcej witamin niż jedząc tylko sam miąższ z cytryny. Owoce zawierają witaminę C, witaminę B6, witaminę E, witaminę A, fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez. Wszystkie te składniki sprawiają, że spożywanie cytryn jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia.


Podobne porady

sorbet truskawkowy

Jak zrobić sorbet z mrożonych truskawek?

Lody
Sorbety to najsmaczniejsze lody. A ponieważ są niemal wyłącznie zrobione ze zmrożonych owoców, tak trudno natrafić na dobrej jakości lody owocowe w sklepie. Mam dla ciebie przepis na sorbet truskawkowy, który możesz zrobić nawet z mrożonych truskawek. Co więcej, nie potrzebujesz do tego maszynki do lodów! Do truskawek dodałam odrobinę mięty. Dzięki niej lody uzyskują wyjątkowy, niebanalny smak.
5 nietypowych zastosowań cytryny

5 nietypowych zastosowań cytryny

Owoce
Cytryna jest jedyna w swoim rodzaju: robi się z niej sok, używa się jej również jako ozdoby lub do robienia sosów, dzięki czemu poprawimy smak ciężkich potraw. Żaden inny owoc cytrusowy nie ma tak wszechstronnego zastosowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak jeszcze możesz wykorzystać ten owoc.
przydatne zastosowania cytryny

15 przydatnych zastosowań cytryny, o których jeszcze nie słyszałaś

Sprzątanie pomieszczeń
Cytryny to cudowne owoce. Kwaśne, soczyste i pełne witamin, sprawdzają się w kuchni, pomagają przy przeziębieniach, a nawet przy sprzątaniu. Cytryny maja niezwykle wiele zastosowań. Jeżeli chcesz je poznać, to przedstawiamy listę 15 najbardziej nietypowych, ale niezwykle przydatnych zastosowań cytryny.
cytryna

13 genialnych pomysłów na wykorzystanie cytryny

Środki czyszczące
Cytryna to niezwykły owoc. Drzewka cytrynowe uprawiane są jako rośliny ozdobne. Owoce zaś wykorzystywane są na wiele sposobów.  Od sprzątania, po kosmetykę. Niektóre sposoby jej wykorzystania mogą cię zaskoczyć. Przedstawiamy 13 zastosowań cytryny, które mogą wydać ci się dziwne, ale z pewnością działają. Wypróbuj je.
cytryny przechowywanie

Jak zachować świeżość cytryn przez cały miesiąc?

Owoce
Cytryny są jednym z owoców, które dają najwięcej korzyści zdrowotnych. Są bogatym źródłem witaminy C, dzięki czemu skutecznie działają podczas zwalczania takich dolegliwości jak przeziębienie, grypa, a nawet zwalczają kamienie nerkowe. Ten niezwykły owoc pomaga wzmocnić i poprawić funkcję naczyń krwionośnych, a co za tym idzie odprowadzić wodę z organizmu.