Tag: Skutki uboczne spożywania imbiru

imbir

Kiedy należy unikać imbiru?

Medycyna Naturalna
Imbir to roślina pochodzi z Chin i jest uważana za jedną z najzdrowszych roślin na naszej planecie. Jest bardzo bogata w substancje odżywcze i związki biologicznie czynne, a tym samym korzystnie wpływa na całe ciało i może być stosowane zarówno w kuchni jaki i medycynie naturalnej. Jednakże, pomimo tego, że imbir jest użyteczny w przypadku licznych problemów zdrowotnych, nie jest zalecane w następujących wypadkach:


Podobne porady

niedźwiedzi czosnek

Właściwości zdrowotne niedźwiedziego czosnku

Cholesterol
Wszyscy fani czosnku będą zachwyceni niedźwiedzim czosnkiem, który ma znacznie silniejszy zapach niż jego kuzyn. Ta dzika roślina rośnie w najbardziej odludnych zakątkach lasów, dolin i wzdłuż strumieni. Rośnie na wysokościach powyżej 1900 m n.p.m. Nazwa czosnku wzięła się stad, iż faktycznie jest to ulubiony przysmak niedźwiedzi, które wstają z zimowego snu. Poznaj jego niesamowite właściwości i parę pomysłów na wykorzystanie niedźwiedziego czosnku.
miód i czosnek

Niesamowita mieszanka, która leczy wiele chorób

Ziołolecznictwo
Jakie wspólne właściwości mogą mieć ocet jabłkowy, miód i czosnek? Zmieszane potrafią stworzyć silny środek przeciwgrzybiczny i przeciwutleniający. Pomoże on nam w pozbyciu się wszelkich szkodliwych składników z organizmu oraz zapobiec wielu chorobom - nawet nowotworowym. Wymienione powyżej niesamowite składniki przynoszą wymierne korzyści każdej osobie, która regularnie stosuje wykonany z nich tonik.
profilaktyka nowotworowa

Profilaktyka antynowotworowa

Inny Rak
Nowotwory są plagą naszych czasów. Powstają na skutek nieprawidłowego wzrostu komórek w organizmie, którego przyczyną jest uszkodzenie lub mutacja pewnych kluczowych genów, szczególnie DNA komórek. Niestety, czasami pomagamy nowotworom w ich powstaniu, poprzez palenie tytoniu, stosowanie nieodpowiedniej diety, poddawanie skóry długotrwałemu działaniu promieni UV. Warto więc wprowadzić kilka zmian w dotychczasowym trybie życia, zacząć dbać o swój organizm i w ten sposób powiedzieć NIE nowotworowi.
czosnek

7 udowodnionych naukowo właściwości prozdrowotnych czosnku

Medycyna Naturalna
Czosnek to bardzo popularne warzywo stosowane w formie przyprawy i można je spotkać w wielu potrawach. Wspiera nie tylko nasze zdrowie, ale także wpływa na samopoczucie i sprawność fizyczną. Jednym z najprostszych, a jednocześnie najlepszych sposobów na to, by wykorzystać te właściwości, jest wyciskanie z niego soku. Oto kilka powodów, dla których warto to robić.

Dieta kobiety karmiącej: Co powinno się w niej znaleźć?

Opieka nad dzieckiem
Karmienie piersią to świetny sposób, aby wzmocnić więź matki z dzieckiem, a także budować naturalną odporność maluszka. Choć karmienie piersią to całkowicie naturalny proces, wiele młodych matek ma z tym problem. Dotyczy on głównie zbyt niskiego poziomu produkcji mleka, który może być spowodowany kwestiami hormonalnymi, reakcją na niektóre leki oraz jedzeniem zbyt dużej ilości szałwii i mięty pieprzowej. Z problemem zbyt małej ilości produkowanego mleka kobiety zmagają się od pokoleń, stąd też istnieje wiele sprawdzonych i całkowicie naturalnych metod, które pozwolą temu zaradzić. Oto lista kilku naturalnych produktów:

10 korzyści z jedzenia kaszy bulgur

Odżywianie
Kasza bulgur jest najbardziej bogatą w wartości odżywcze kaszą z rodziny pszenicznych. Jej siostry, czyli kasza manna i kuskus nie są aż tak zdrowe i wartościowe. Kasza bulgur, zanim trafi do naszych rąk, przechodzi długi proces przygotowania. Pszenica jest gotowana, suszona, a potem rozdrabniana. Efektem tego procesu jest kasza o brązowo- żółtej barwie, charakterystycznym smaku i zapachu, przypominającym nieco aromat orzechów. Kasza bulgur posiada zaskakująco wiele korzyści zdrowotnych, które są bardzo doceniane wśród dietetyków i lekarzy. Jest bogata w substancje, które wspomagają pracę serca, koją nerwy, a także obniżają poziom cukru we krwi. To tylko zapowiedź szeregu cennych właściwości tego rodzaju kaszy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat kaszy bulgur, a także korzyści płynące z jej spożywania.

Naturalne antybiotyki: Działają skuteczniej niż lek

Medycyna Naturalna
Zdrowotne właściwości naturalnych antybiotyków sprawiają, że mogą śmiało konkurować, a nawet zastąpić apetyczne specyfiki. Nie tylko wyjątkowo dobroczynnie wpływają na nasz układ immunologiczny, ale jednocześnie - niszcząc wolne rodniki - minimalizują ryzyko pojawienia się rozmaitych nowotworów i szeregu innych chorób. Przyjrzyjmy się wybranym naturalnym antybiotykom nieco bliżej, bo naprawdę warto.