Tag: Co można jeść w środę popielcową

śledzie w śmietanie

Jaką potrawę można przygotować na Popielec?

Szybkie i proste dania
Środa Popielcowa w kalendarzu katolickim, jest dniem rozpoczynającym 40-dniowy Wielki Post poprzedzający święta Wielkiej Nocy. W tym dniu Kościół zaleca przestrzeganie postu ścisłego. Oznacza to, że w ciągu całego dnia można zjeść jeden posiłek do syta i dwa dla posilenia się. Wypadało by również, nie zamawiać na Popielec pizzy nawet wegetarianki ej, lub czegoś podobnego. W tym dniu zadumy, warto sięgnąć do staropolskich przepisów, charakteryzujących się prostotą , postnym charakterem, a przy tym oferujących bardzo dobry smak. Wszystkie poniżej przedstawione potrawy, oparte są na gotowanych ziemniakach z różnymi dodatkami.

Co jeść w Środę Popielcową?

Święta i Uroczystości w Polsce
W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post. Oznacza to, że w tym dniu nie wolno spożywać mięsa i alkoholu, zaś ilość posiłków należy ograniczyć do trzech. Jeden z nich powinien być syty, natomiast dwa pozostałe bardzo lekkie. Najlepiej, aby przygotowane przez nas posiłki były proste i składały się z ryb, warzyw i potraw mącznych.


Podobne porady

Środa Popielcowa

Jak obchodzić Środę Popielcową?

Święta i Uroczystości na Świecie
Środa Popielcowa to pierwszy dzień Wielkiego Postu. Dla chrześcijan jest to zawsze znak, że należy zakończyć okres beztroskiego karnawału i zacząć przygotowywać się do odpowiedniego przeżywania Wielkanocy.

Jak zrobić sałatkę ze śledzi i ziemniaków?

Sałatki
Ta sałatka jest bardzo smaczną przekąską na każdy dzień. Połączenie intensywnego smaku śledzi z delikatnym smakiem ziemniaków, pomidorków oraz kaparów jest niezwykle udane.

Jak zrobić sałatkę śledziową z burakami?

Sałatki
Poniżej przedstawiam przepis na sałatkę śledziową dla miłośników buraczków. Smakuje ona wyśmienicie a jej kolor jest przepiękny. Sałatkę tą podawaj ze świeżym pieczywem lub krakersami.

Jak zrobić sałatkę śledziową z ogórkiem?

Sałatki
Sałatka śledziowa z ogórkiem stanowi doskonałą propozycję na kolację oraz postne dni. W połączeniu z żytnim chlebem tworzy duet, któremu nie można się oprzeć. Jej przygotowanie nie wymaga wiele czasu, ani wysiłku. Bez wątpienia zaskoczy was i bliskich swoim smakiem i aromatem. Doskonała kompozycja przypraw rzuci zupełnie nowe światło na śledzia w śmietanie. Poniżej znajdziecie znakomity przepis, który rozwieje wasze wątpliwości.

Czego nie można robić w Środę Popielcową?

Święta i Uroczystości w Polsce
Dziś Środa Popielcowa zatem wszyscy katolicy powinni pamiętać o ścisłym poście. Przez kolejne 40 dni, post nie będzie już tak rygorystyczny jak dziś. Czego zatem nie należy dzisiaj robić, aby nie popełnić ciężkiego grzechu?