Tag: Dobór oprawek do kształtu twarzy

Oprawki okularów

Jak dobrać oprawki okularów do kształtu twarz?

Akcesoria
Noszenie okularów korekcyjnych już dawno przestało być wstydem, a wręcz można zaobserwować nowy trend, polegający na noszeniu tzw. „zerówek” przez osoby nie posiadające wady wzroku. Dziś rynek oferuje nam naprawdę szeroki wybór oprawek, możemy dopasować sobie nie tylko kształt, ale też kolor oprawki, czy materiał z którego jest wykonana. Ostatnio bardzo modne stały się okulary tzw. „kujonki”, czyli szerokie, plastikowe oprawki, które przez lata były znakiem rozpoznawczy szkolnych kujonów. Należy jednak uważać, ponieważ ten typ okularów pasuje prawdę nielicznym i łatwo można popełnić "modową zbrodnię". Czym należy kierować się podczas wyboru?
okulary

Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

Akcesoria
Okulary to bardzo ważny dodatek. Zwłaszcza, gdy nie planujemy decydować się na soczewki, bez okularów ani rusz. Dlatego wybór odpowiednich oprawek to istotna sprawa. Właściwe okulary powinny pasować do kształtu twarzy i podkreślać twój naturalny wygląd. Istotny jest nie tylko kształt oprawek, ale i ich rozmiar. Jak zatem dobrać okulary do kształtu twarzy? Tego dowiesz się z dalszej lektury.


Podobne porady

Kształt twarzy a makijaż

Jak dobrać makijaż do kształtu twarzy?

Makijaż
Do każdego kształtu twarzy można dobrać odpowiedni makijaż. Chcesz się o tym przekonać? Określ swój kształt twarzy i przeczytaj poniższe wskazówki.
makijaż twarzy

Jak dopasować makijaż do kształtu twarzy?

Makijaż
Nikt nie jest idealny. Nawet boskie modelki z pierwszych stron gazet nie zachwyciłyby cię na ulicy, gdyby nie profesjonalnie wykonany makijaż. Nie chodzi tu tylko o odpowiedni dobór kolorów i technikę nakładania poszczególnych produktów. Liczy się również dopasowanie makijażu do indywidualnych cech w taki sposób, by podkreślić to, co dobre, a zatuszować to, co pozostawia wiele do życzenia. Mówiąc prościej: liczy się kształt twarzy. W zależności od tego, czyt twoja twarz jest owalna, okrągła, trójkątna, kwadratowa, czy podłużna, powinnaś malować się w pewien z góry określony sposób. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak niewiele potrzeba, by diametralnie poprawić swój wygląd, zapraszam do lektury tego artykułu. Dowiesz się z niego jak dopasować makijaż do kształtu twarzy.
okulary

Jak dobrać okulary do Twojego kształtu twarzy?

Akcesoria
Każdy zadaje sobie pytanie- jak dobrać odpowiednie oprawki okularów do swojej twarzy? Ważnym jest aby wielkość oprawek była proporcjonalna do rozmiaru twarzy. Właściwie dobrane okulary dodają stylu i wyglądu. Należy pamiętać też, że okulary są także ważnym narzędziem ochrony zdrowia oczu i otaczających je tkanek. Podobnie należy zwrócić uwagę dobierając okulary słoneczne. Najlepsze są z odpowiednim filtrem ultrafioletowym (UV), promieniowanie słoneczne przy źle dobranych okularach może doprowadzić do trwałego uszkodzenia soczewki i rogówki oka a także skóry wokół oczu.