Tag: Mleko prosto od krowy

picie mleka

Czy dzieci naprawdę powinny pić mleko?

Odżywianie
Od najmłodszych lat rodzice czy dziadkowie kazali nam pić mleko, aby nasze kości były mocne. Mówiono także, że jeśli będziemy pić mleko urośniemy i szybciej staniemy się dorośli. Jednak czasem nie warto wierzyć we wszystko co mówią, ponieważ mleko z kartonu nie oferuje żadnych cennych składników odżywczych, które byłyby potrzebne dziecku w wieku przedszkolnym. Co innego jeśli, dziecko pije mleko prosto od krowy, z naszego własnego gospodarstwa, co w dzisiejszych czasach jest dość rzadkie, gdyż coraz więcej osób pozbywa się zwierząt i woli kupić mleko w sklepie.


Podobne porady

Meble dla dziecka

Jak zrobić kartonowe meble dla dziecka?

Meble dla dzieci
Zrób sam kartonowe mebelki dla dziecka! Foldschool.com oferuje na swojej stronie darmowe szablony do ściągnięcia, służące do samodzielnego wykonania mebli dla dzieci. Mamy do wyboru szablon na stołek, krzesełko oraz bujany fotelik.
pudełko na prezent

Jak zrobić rozkładane pudełko na prezent?·

Pakowanie Prezentów
Wybierasz się na urodziny, imieniny, parapetówkę lub inną imprezkę? Masz przygotowany prezent, ale nie wiesz w co go zapakować? Możesz wykonać własnoręcznie pudełko, w które schowasz swój prezent. To nie jest trudne. Jeśli zrobisz kilka pudełek więcej i różnej wielkości będziesz przygotowany na takie sytuacje.
Wazon z falowanej tektury

Jak zrobić wazon z tektury falistej?·

Wazony

Jeśli nie wiesz co zrobić z pofalowaną tekturą, aby kreatywnie ją wykorzystać i stworzyć coś fajnego to pomysł dla Ciebie. Wykonanie tego projektu nie wymaga dużo pracy. Na dodatek jest to projekt bardo prosty i zrobić go może praktycznie każdy. Dobry projekt do zrobienia razem z dzieckiem. Ale nie pozwól dziecku zabrać się za to samemu, nie powinno mieć styczności z ostrymi narzędziami.

zamek z pudełek

Jak zrobić zabawki dla dzieci z pudeł i kartonów?

Zabawy dla Dzieci
Pudła po telewizorach, pralkach i innym sprzęcie doskonale nadają się na przerobienie ich na zabawki. Również mniejsze pudełka, jak te po butach warto składać np. w piwnicy, aby móc stworzyć później plac zabaw dla naszej pociechy. Samo tworzenie będzie dobrą zabawą dla całej rodziny, przy czym pomoc rodzica jest niezbędna, aby wzmocnić pudła, odpowiednio je ponacinać i złożyć. Później następuje ozdabianie i już maluchy mogą się bawić.
Portmonetka z kartonu

Jak zrobić portfel z kartonu?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Kartony po sokach czy gotowych zupach mogą być wykorzystane do zrobienia ślicznych, kolorowych portmonetek na pieniądze, wizytówki czy klucze. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję.
Klosze na lampki nocne

Jak zrobić lampiony na lampki nocne?

Oświetlenie
Wygląd lampek nocnych można zmienić za pomocą papieru, kartonowych stożków, piór lub ... opakowania po jajkach! Kartonowe opakowanie na jajka ma fantastyczną teksturę i daje piękną, delikatną poświatę. Do tego projektu możesz używać jedynie oświetlenia LED.
maszyna do szycia z kartonu

Jak zrobić maszynę do szycia z kartonu?

Wyroby z papieru
Zabawki z kartonu to nie tylko moda, ale i oszczędność. Zwłaszcza, jeśli możemy je zrobić samodzielnie. Wykonana z kartonowego pudełka maszyna do szycia zapewni twojemu dziecku nie mniej rozrywki, niż najdroższa plastikowa zabawka ze sklepu. A gdy już mu się znudzi, wystarczy zgnieść ją i przerobić na makulaturę.