Tag: Interakcje alkoholu z lekami

alkohol i leki

Dlaczego leki nie powinny nigdy być mieszane z alkoholem?

Bezpieczeństwo Osobiste
Promocja piwa, wina w sklepie, lampka wina do obiadu, nowy rok, urodziny, imieniny- wiele sytuacji wiąże się zwykle z nawet niewielkim spożyciem alkoholu. W poniższym artykule chciałbym ci opowiedzieć o zagrożeniu jakie niesie ze sobą stosowanie lekarstw wraz z alkoholem lub narkotykami. Niezależnie od tego czy pacjent przyjmuje antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, leki przeciwbólowe, leki na cukrzycę lub łączy je z narkotykami i alkoholem, może dojść do skutków ubocznych- jest tego duże prawdopodobieństwo. Najczęściej występujące skutki uboczne to: nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy, bóle głowy, które mogą się nasilać, senność, rozstrój żołądka oraz palpitacje serca. Są to skutki, które mogą minąć, ale mogą również skończyć się o wiele bardziej tragicznie.


Podobne porady

suplementy diety

Jakich suplementów nie łączyć?·

Suplementy Żywieniowe
Nawet najzwyklejsze multiwitaminy mogą wchodzić w niebezpieczne interakcje z innymi lekami lub suplementami diety. Żeby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, warto od razu dowiedzieć się jakich suplementów nie łączyć, by uniknąć szkodliwych skutków ubocznych. Informacje dotyczące najczęściej stosowanych suplementów znajdziesz w dalszej części tego artykułu.
grejpfrut

Z jakimi lekami nie można jeść grejpfruta?

Zdrowie Kobiety
Grejpfrut to specyficzny owoc. Coraz więcej badań dowodzi, że musimy uważać na to z czym go łączymy. Szczególnie niebezpieczne jest spożywanie grejpfruta (lub soku z niego) z niektórymi typami leków. Jak poważny jest to problem? Uważa się, że dotyczy ponad 85 różnych leków. Jakich? Tego dowiesz się z dalszej lektury.
korzyści z grejfruta

6 korzyści zdrowotnych grejpfruta

Medyczne Badania Naukowe
Z pewnością słyszałeś o tym, że jedzenie grejpfrutów pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale czy wiesz, że pomaga zadbać o twoją skórę. Poznaj wszystkie korzyści jakie  oferuje ten cudowny owoc. Musisz jednak wiedzieć, że oprócz korzyści grejpfrut może być również niebezpieczny.