Tag: Choroby psychiczne leczenie

choroby psychiczne

Co wpływa na poprawę zdrowia psychicznego lepiej niż leki?

Leczenie Zaburzeń Psychicznych
Często mówi się, że przemysł farmaceutyczny jest bardziej zainteresowany w tworzeniu dobrej sprzedaży niż kuracji. Jeśli chodzi o kwestie zdrowia psychicznego, wydawać się może, że określenie to jest wręcz cyniczne, jednak może zawierać trochę prawdy. Naukowcy z Nowej Zelandii odkryli, że lepsze odżywianie poprawia zdrowie psychiczne znacznie lepiej niż leki, nie powodując przy tym żadnych niepożądanych i dodatkowych skutków ubocznych w porównaniu ze środkami farmaceutycznymi.


Podobne porady

jedzenie poprawiające nastrój

Co jeść na poprawę nastroju?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Mówi się, że zajadanie stresu i złego nastroju nie jest zdrowe ani dla naszego ciała, ani ducha. W ten sposób nie tylko nie poprawimy naszego nastroju, ale nawet możemy go pogorszyć. Tuż po obfitej uczcie pojawią się wyrzuty sumienia, a jeśli wejdzie nam to w nawyk, z czasem zaczniemy narzekać na nadprogramowe kilogramy. Okazuje się jednak, że jedzenie naprawdę może przyczynić się do poprawy psychicznego samopoczucia. Wszystko zależy oczywiście od tego, na jaką przekąskę się zdecydujemy. Objadanie się słodyczami, chipsami czy fast foodami rzeczywiście nie będzie prowadzić do niczego dobrego. Co innego, gdy sięgniemy po właściwe produkty żywnościowe.
Pielęgnacja włosów

10 domowych produktów na poprawę kondycji włosów

Pielęgnacja włosów
Masz już dość nieładu na głowie każdego ranka? Dla niektórych kobiet włosy, które nie chcą się ułożyć, to tylko okazjonalny problem, a dla innych nieustająca udręka. Przyczyną takiej burzy na głowie jest brak nawilżenia, który może być wynikiem pogody, zanieczyszczenia, a może po prostu taka już natura twoich włosów. By pozbyć się tego problemu, wystarczy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Istnieje wiele produktów drogeryjnych, jednak równie dobre rozwiązanie znajdziesz w swojej kuchni. Odstaw więc kosmetyki pełne chemii i wypróbuj 10 naturalnych produktów, które polepszą kondycję włosów.
Poprawa wzroku

Jak zrobić sok na poprawę wzroku?

Oczy i Wzrok
Sekretem dobrego widzenie jest odżywianie. Dieta bogata w witaminy A,C i E, karotenoidy i bioflawonoidy jest podstawą dobrego widzenia. Wszystkie te składniki razem zmniejszają ryzyko pojawienia się katarakty oraz związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki żółtej. Najprostszą i najtańszą metodą zapobieganiu temu jest spożywanie soków bogatych w odżywcze składniki.
poprawa makijażu

Szybkie triki na poprawę makijażu

Makijaż
Każdej z nas na pewno przydarzyła się sytuacja, w której śpieszyłyśmy się, a robiąc ostatnie poprawki makijażu nagle maskara się rozmazała albo nałożyłaś róż nie tam, gdzie trzeba. W tym artykule przeczytasz o 10 poradach, które pomogą ci szybko naprawić makijaż.
poprawa wzroku

3 sposoby na poprawę wzroku

Oczy i Wzrok
Spędzamy co najmniej 40% godzin w ciągu dnia, wpatrując się w monitory, telewizory i telefony. Może to powodować zmęczenie i problemy z oczami. Na szczęście dla ciebie istnieją sposoby na poprawienie wzroku. Wykonaj te trzy proste wskazówki.
poprawa zdrowia

Nietypowe sposoby na poprawę zdrowia

Zdrowie Kobiety
Może cię to zdziwi, ale ​​istnieją pewne nietypowe sposoby na poprawę stanu zdrowia w naturalny sposób. Choć niezwykłe, są naturalne i dlatego bezpieczne. Może więc warto zwrócić na nie uwagę i wypróbować kilka z nich? Sprawdź więc jak w nietypowy sposób wzmocnić swoje zdrowie.

Pięć naturalnych sposobów na poprawę wzroku

Medycyna Naturalna
Wzrok to podstawowy zmysł człowieka, bez którego nie moglibyśmy w pełni podziwiać piękna świata. To również jeden z naszych najważniejszych narządów, który ułatwia nam nie tylko komunikację interpersonalną, ale także wykonywanie codziennych czynności. Nasze oczy codziennie poddawane są działaniu szkodliwych czynników, takich jak: słońce, komputer, telewizor, a także nieodpowiedni sposób czytania. Trudno się dziwić, że coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. By zapewnić zdrowie naszym oczom, powinniśmy prawidłowo o nie dbać, o czym często zapominamy w wirze codzienności. Pomocne mogą okazać się sprawdzone naturalne metody, które poprawią pracę i zdrowie twojego wzroku.