Tag: Jak leczyć choroby psychiczne

choroby psychiczne

Co wpływa na poprawę zdrowia psychicznego lepiej niż leki?

Leczenie Zaburzeń Psychicznych
Często mówi się, że przemysł farmaceutyczny jest bardziej zainteresowany w tworzeniu dobrej sprzedaży niż kuracji. Jeśli chodzi o kwestie zdrowia psychicznego, wydawać się może, że określenie to jest wręcz cyniczne, jednak może zawierać trochę prawdy. Naukowcy z Nowej Zelandii odkryli, że lepsze odżywianie poprawia zdrowie psychiczne znacznie lepiej niż leki, nie powodując przy tym żadnych niepożądanych i dodatkowych skutków ubocznych w porównaniu ze środkami farmaceutycznymi.


Podobne porady

zdrowie jesienią

Jak zachować zdrowie jesienią?

Medycyna Chińska
Zmieniają się pory roku, a twoje ciało i umysł zmieniają się razem z nimi. Orientalna medycyna łączy w sobie wiedzę dotyczącą cech pór roku i wiążącymi się z nią sytuacjami zdrowotnymi oraz równoważy twoją energię (chi), by pomóc ci dostosować się i rozwijać się podczas chłodnych jesiennych miesięcy.
warzywa

Jak stosować dietę mleczno-wegetariańską?

Zdrowa Dieta
Dieta mleczno-wegetariańska bazuje na produktach mlecznych oraz roślinnych, tzn. składa się wyłącznie z warzyw, ziół, produktów zbożowych, owoców, mleka i jego produktów. Zwolennicy tej diety są przeciwni spożywaniu produktów zwierzęcych w postaci mięsa oraz ryb. Dzięki temu ich zasady odżywiania nie są tak rygorystyczne jak u wegetarian, którzy wykluczają ze swojej diety również takie produkty jak mleko i jajka. Ta dieta to nie tylko sposób na zgrabną sylwetkę, lecz pomoc dla wielu osób borykających się z różnymi chorobami. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można leczyć za pomocą diety mleczno-wegetariańskiej oraz jak prawidłowo ją stosować.
matka z córką

Jakie choroby są dziedziczne?

Zdrowie Kobiety
Kochamy naszych rodziców i często chcielibyśmy po nich odziedziczyć inteligencję, poczucie humoru, a w najgorszym razie – spadek. Okazuje się jednak, że najważniejszym, co rodzice mogą nam dać są geny. Nie chodzi tu tylko o kolor włosów czy oczu, wzrost lub tendencję do nadwagi. Niestety wiele chorób, na które cierpią nasi rodzice może okazać się dziedzicznych. Odpowiednia dieta, regularny wysiłek fizyczny i badania profilaktyczne mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na wiele z nich. Niektórzy eksperci mówią, że ważniejsze, niż profil genetyczny są świadome decyzje odnośnie stylu życia. Wroga należy jednak znać. Dlatego poniżej dowiesz się jak choroby, które dotknęły twoją najbliższą rodzinę mogą wpłynąć na ciebie. Wyciągnij wnioski z tych informacji i już teraz zatroszcz się o prawidłową profilaktykę.
astma leczenie

4 produkty pomocne w leczeniu astmy

Astma
Astma jest przewleką choroba płuc, która podrażnia i zwęża drogi oddechowe. Główne objawy astmy to kaszel, ciężki oddech i ból w klatce piersiowej. Choroba ta często dotyka dzieci w wieku poniżej 10 lat. Istnieje wiele leków, które mogą pomóc leczyć astmę, ale czasami lepiej jest traktować astmę produktami naturalnymi. Natura dała nam wiele produktów, które mogą pomóc leczyć i łagodzić objawy astmy. Znajdziesz je poniżej.
leczenie raka

5 alternatywnych metod leczenia raka

Leczenie Raka
Wiele osób kwestionuje słuszność i skuteczność zastosowania chemio czy radioterapii oraz konwencjonalnych metod leczenia nowotworów. Coraz więcej osób chorych na raka szuka alternatywnych sposobów leczenia. Zebraliśmy 5 najbardziej znanych terapii leczenia nowotworów. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczność kilku z nich, nie została potwierdzona naukowo. Zanim więc zdecydujemy się na wypróbowanie którejś z tych metod, warto poradzić się lekarza.