Tag: Wzrok a choroby

wzrok oczy

Co twoje oczy mogą powiedzieć ci o twoim zdrowiu?

Oczy i Wzrok
Wszyscy wiemy, że oczy są zwierciadłem duszy. Oczy nie tylko mogą nam powiedzieć wiele na nasz temat, ale również mogą ukazać nasz stan zdrowia. Oto 6 rzeczy, których możesz dowiedzieć się od swoich oczu.


Podobne porady

stylizacja brwi

Zaskakujące fakty na temat brwi, o których nie wiedziałaś

Makijaż oczu
Wiele z nas poświęca mnóstwo czasu (i pieniędzy) na utrzymanie brwi w idealnym stanie. Regulujemy je, wypełniamy, nadajemy im nowy, bardziej pożądany kształt. Nie zastanawiamy się przy tym czemu brwi właściwie służą i co ich kształt może o nas powiedzieć. Nie interesujemy się także tym, jak zmieniały się trendy w dziedzinie stylizacji brwi. Poniżej znajdziesz kilkanaście zaskakujących faktów na temat brwi. Przeczytaj je, a już nigdy nie spojrzysz w lustro tak jak kiedyś.

5 samolubnych zachowań, które mogą zniszczyć twoje małżeństwo

Kryzysy Małżeńskie
Wśród par poszukujących u specjalisty pomocy z problemami w swoim związku można zauważyć pewną tendencję. Obydwoje partnerzy mają zazwyczaj jak najlepsze intencje. Obydwoje chcą ratować związek i sprawić, by działo się w nim jak najlepiej. Najczęściej jednak pary muszą szukać pomocy u specjalisty, ponieważ wpadły w pułapkę pięciu samolubnych zachowań, które uniemożliwiają im wzajemną komunikację i zrozumienie. Samolubne zachowanie może w negatywny sposób wpłynąć na twoje małżeństwo. Możliwe, że w twoim związku dochodzi aktualnie do pięciu najbardziej typowych i destrukcyjnych, samolubnych zachowań, a ty nie masz o tym zielonego pojęcia. Poznaj je oraz sposoby jak ich unikać.
oczy a zdrowie

Co twoje oczy mówią o zdrowiu?

Oczy i Wzrok
W kolorze naszych oczu kryje się znacznie więcej niż nam się wydaje. Na przykład, przeciwnie do ogólnej wiedzy nabytej w szkole, kolor oczu nie jest determinowany tylko przez jeden gen. Głoszą ten fakt naukowcy z National Eye Institute, wyjaśniając przyczynę, dla której oczy naszych dzieci nie zawsze mają dokładnie taki sam odcień jak nasze. Jednakże, podobnie do pigmentacji naszej skóry, dają się zauważyć pewne podobieństwa w kolorze oczu u osób należących do tej samej rodziny lub grupy etnicznej (na przykład, ciemne oczy są bardziej powszechne u populacji afrykańskich niż u skandynawskich). Co więcej, to, czy nasze oczy mają kolor brązowy, piwny, zielony, niebieski, szary czy też inny odcień, mówi o nas znacznie więcej niż powszechnie sądzimy. Wielu wierzy, że są one „oknami naszych dusz”, lecz niewielu wie, że mogą nam dużo powiedzieć o ryzyku zapadnięcia na pewne choroby, a nawet o tym, jak nasze ciało radzi sobie z przyswajaniem alkoholu. Przyjrzyjmy się zatem naszym oczom nieco dokładniej.
Wrażenia wizualne dla zdrowia

3 doświadczenia wizualne, które korzystnie wpływają na zdrowie

Pies w Domu
Oczy mają większy wpływ na nasze zdrowie niż mogłoby się wydawać. Nie mówię tu tylko o regularnej kontroli ich stanu u okulisty, stosowaniu okularów przeciwsłonecznych czy spożywaniu odpowiednich pokarmów dobrych dla ich zdrowia (chociaż to oczywiście godne pochwały postępowanie). Mówię o pozytywnych zmianach w naszym umyśle i o hormonach, które powodują, że dobrze się czujemy, a które uwalniane są, kiedy patrzymy na coś, co jest dla nas bardzo estetyczne. Możemy to nazwać udowodnionym naukowo „cukierkiem dla oczu”. Wcześniej pisałam o tym, w jaki sposób muzyka może pomóc nam lepiej się poczuć, a teraz czas na odkrycie korzyści zdrowotnych, jakie daje nam otwarcie oczu na co najmniej trzy różnego rodzaju doświadczenia wizualne.
odcisk palca

7 części ciała równie unikalnych, co odciski palców

Medyczne Badania Naukowe
Jesteś jedna na milion (a dokładnie na 7 miliardów). Unikalne są nie tylko twoje odciski palców. Okazuje się, że w naszym ciele istnieje więcej cech, które może posiadać tylko jedna osoba na świecie. Sceny z filmów science fiction, w których w celu rozpoznania osoby skanuje się siatkówkę oka, nie wydają się już tak nieprawdopodobne. Przekonajcie się sami.
język ciała

7 zaskakujących rzeczy, o których mówi twój język ciała

Ogólne zasady zachowania
Język ciała to sposób, w jaki prezentujemy się innym ludziom. Należą do niego sposób, w jaki siedzimy, mówimy i trzymamy ręce. Badania wykazują, że język ciała mówi o nas więcej niż nasze słowa. Istnieją sygnały płynące z naszego ciała, które, jeśli je uważnie odczytujemy, mogą dużo powiedzieć o danej osobie. Poniżej przedstawiamy listę sygnałów ciała, które mogą powiedzieć wiele interesujących rzeczy na temat osoby, u której je zauważymy.
kolor oczu

Co mówi o nas kolor naszych oczu?

Oczy i Wzrok
Każdy człowiek ma niepowtarzalne spojrzenie oraz inny kolor oczu. Okazuje się jednak, że kolor oczu rzeczywiście ma znaczenie i może dużo powiedzieć o naszej osobowości. Naukowcy odkryli, że z oczu można przewidzieć zagrożenia zdrowotne, które dotyczą każdego z nas. Czy rzeczywiście spojrzenie ma taką moc? Może to tylko wymysł wróżbitów, którzy za pieniądze powiedzą wszystko co chcemy usłyszeć. Sprawdź więc, co mówią o naszym stanie zdrowia oczy: