Tag: Napad

napad

Jak zachować się podczas napadu?

Ogólne porady
Uczestnicząc w napadzie często tracimy głowę i nie wiemy co robić. Mało mówi się o takich sytuacja. A przecież może to nas spotkać każdego dnia o każdej porze. Jak zachować się, gdy bandyta napadnie na nasz dom bądź miejsce pracy? Co mówić czego nie? Na powyższe pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.
napad

Co robić podczas napadu?

Ogólne porady
Mało kto z nas wie jak należy zachować się podczas napadu, czy rabunku. Jest wiele zaleceń i przeciwwskazań. Napady często połączone są z agresją, użyciem przemocy. W takiej sytuacji osoba napadnięta może być zmuszana do różnych zachowań wbrew sobie. Do napadu, rozboju zaliczamy również taką sytuację, w której sprawca doprowadza pokrzywdzonego do nieprzytomności bądź bezsilności, bez jego świadomości, np. upicie alkoholem drugą osobę bądź podanie jej środków odurzających. Napad jest to występek, za który grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, w zależności od stopnia szkodliwości oraz użycia broni palnej. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje dotyczące zachowania się podczas napadu, tak aby było to bezpieczne dla twojego życia oraz życia innych.
kradzież telefonu komórkowego

Jak uniknąć kradzieży telefonu komórkowego?

Telefony Komórkowe
W dzisiejszych czasach łatwo jest stać się ofiarą kradzieży. Sprzyjają temu zatłoczone miejsca. Ponadto zostawianie bagaży bez opieki również kusi złodziei. Telefon komórkowy jest jednym z przedmiotów, który również bardzo łatwo jest ukraść - jest mały i wyjęcie go z kieszeni nie stanowi żadnego problemu. Jak się przed tym uchronić? Dowiesz się czytając ten artykuł.