Tag: Olej kokosowy dla zdrowia psa

karmienie psa

Dlaczego należy podawać psu olej kokosowy?

Karmienie Psów
Wszyscy znamy korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania oleju kokosowego. Stosujemy go w kuchni, działa cuda w naszej rutynowej pielęgnacji skóry, a nawet można go użyć do zrobienia własnego, domowego mydła. Olej kokosowy może być tak samo korzystny dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół jak i dla nas. Ale jak zwykle wcześniej skontaktuj się w tej sprawie z lekarzem weterynarii.

Olej kokosowy: Najlepszy kosmetyk do przesuszonych i siwiejących włosów

Pielęgnacja włosów
Nic tak dobrze i jednocześnie naturalnie nie działa na przerzedzające się, przesuszone albo siwiejące włosy jak olej kokosowy. Dzięki swojemu bogatemu składowi i licznym właściwościom pielęgnacyjnym doskonale odżywia, wzmacnia, regeneruje i nawilża kosmyki, sprawiając, że zachwycają swoim wyglądem. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki dotyczące tego, jak wykorzystać olej kokosowy w celach pielęgnacyjnych.


Podobne porady

wybór zawodu

Jak wybrać najlepszy dla siebie zawód?

Rozwój Kariery Zawodowej
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, iż określenie ścieżki kariery zawodowej musi mieć miejsce bardzo wcześnie. Zanim skończysz szkołę średnią i przystąpisz do wyboru uczelni, powinieneś mieć pogląd na to, w jakim zawodzie najlepiej odnajdziesz się w przyszłości. Mimo iż dyplom uczelni wyższej jest jednym z najlepszych punktów startowych dla profesjonalnej kariery, nawet ludzie, którzy nie zdecydują się iść na studia powinni mieć jasno określone cele zawodowe i starać się do nich dążyć. Biorąc pod uwagę ogrom możliwości jakie daje ci rynek, wybór właściwego zawodu może być zadaniem niełatwym. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze ścieżki kariery zawodowej, która będzie dla ciebie najlepsza.
mycie ciała

Jaki kosmetyk do mycia wybrać?

Pielęgnacja skóry
Wybór kosmetyków do mycia jest ogromny. Na jaki się zdecydować? Na ten, który polubi twoja skóra i zmysły. Możesz sięgnąć po tradycyjne mydła w kostce wzbogacone w dobroczynne dla skóry składniki, a także po żele czy coraz popularniejsze pianki do twarzy i musy do ciała. Ich wybór jest naprawdę szeroki!

Drink ze szparagów: Najlepszy lek na bezsenność

Zdrowa Dieta
Szybkie tempo życia sprawia, że jesteśmy ciągle zestresowani, często podejmujemy złe decyzje pod wpływem chwili, nieodpowiednio się odżywiamy, czy też nie wykazujemy żadnej aktywności fizycznej, nasz organizm zaczyna się sprzeciwiać. W efekcie tego buntu stopniowo zmniejsza się jakość naszego snu, aż w końcu może prowadzić do bezsenności. Ten ostatni ma przeciwny od zamierzonego wpływ na realizację dnia, zabiera wszelką przyjemność, powoduje duże problemy z koncentracją, a nawet wypadki drogowe wskutek obniżonej zdolności skupienia i reakcji. To tylko kilka destrukcyjnych skutków, jeśli chodzi o funkcjonowanie całego organizmu i zdrowie mózgu, a jest ich znacznie więcej . Przychodzimy ci z pomocą i proponujemy wspaniały zielony drink, który pomoże ci się rozluźnić oraz poprawić jakość snu.

Czy najlepszy przyjaciel człowieka może zdiagnozować raka?

Leczenie Raka
To niesamowite, ale dotychczasowe badania oraz praktyka pokazują, że najlepsi przyjaciele człowieka, czyli psy, potrafią wykrywać nowotwory! Co więcej, czworonogi „diagnozują” takie choroby z zadziwiającą dokładnością, znacznie lepiej i szybciej niż specjalistyczne badania i sprzęty! W związku z tym, naukowcy liczą na to, że w przyszłości psy będą potrafiły wykrywać różne rodzaje raka, już we wstępnej fazie rozwoju. Byłby to ogromny przełom w dziedzinie badań nad nowotworami, dzięki któremu pacjenci uniknęliby m. in. ryzyka związanego z uciążliwymi badaniami kontrolnymi. To również wielka szansa na rozwój oryginalnej metody wykrywania raka, a w konsekwencji szybsze i dokładniejsze diagnozowanie oraz leczenie nowotworów.

Olej rzepakowy: Zdrowy i najlepszy do smażenia

Odżywianie
Olej rzepakowy to niewątpliwie najczęściej używany olej w polskich domach. Przede wszystkim uwielbiamy na nim smażyć i dodawać go do sałatek. Warto wiedzieć, że olej rzepakowy to jeden z nielicznych olejów, który posiada wyjątkowo spore ilości kwasów omega-3 i kwasów omega-6. Te cenne substancje zapewniają prawidłową pracę naszemu sercu, nerkom i układowi trawiennemu. Jednak nie tylko kwasom omega-3 i omega-6 olej rzepakowy zawdzięcza swoje prozdrowotne właściwości. Co jeszcze warto wiedzieć o oleju rzepakowym? Odpowiadamy poniżej.

Olej krokoszowy: Cudowny kosmetyk i skuteczny lek na serce

Medycyna Naturalna
Niegdyś na uprawę oleju krokoszowego, zwanego też olejem szafranowym, monopol miał wyłącznie faraon i ów reglamentowany dostęp do produktu należy bezsprzecznie wiązać z jego niezwykłymi właściwości leczniczymi i pielęgnacyjnymi. Badania potwierdziły, że skutecznie łagodzi stany zapalne, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko powstawania i rozwoju choroby wieńcowej, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz miażdżycy. Wyjątkowo dobroczynnie wpływa też na naszą skórę, głęboko ją regenerując i nawilżając oraz zapewniając młodzieńczy wygląd. Dowiedzmy się o oleju krokoszowym co nieco więcej, bo naprawdę warto.