Tag: Olej kokosowy dla psa

karmienie psa

Dlaczego należy podawać psu olej kokosowy?

Karmienie Psów
Wszyscy znamy korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania oleju kokosowego. Stosujemy go w kuchni, działa cuda w naszej rutynowej pielęgnacji skóry, a nawet można go użyć do zrobienia własnego, domowego mydła. Olej kokosowy może być tak samo korzystny dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół jak i dla nas. Ale jak zwykle wcześniej skontaktuj się w tej sprawie z lekarzem weterynarii.

Dziesięć najzdrowszych olejów do gotowania

Szybkie i proste dania
Najzdrowszym sposobem odżywiania się jest przygotowanie posiłków w domu, ponieważ wiesz, co wchodzi w skład sporządzanych przez ciebie potraw. Dotyczy to również olejów, których jakość ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Oto lista najzdrowszych olejów, które warto stosować do gotowania w domu:

Olej z awokado
Olej z awokado zbudowany jest z jednonienasyconego tłuszczu, z rodzaju uznawanego za zdrowy dla serca z uwagi na jego zdolność do poprawy stężenia zdrowego cholesterolu w organizmie. Owoc awokado dostarcza także luteiny, czyli przeciwutleniacza, który poprawia zdrowie oczu. Badania wykazały, że olej ten może wzmocnić właściwości zdrowotne sałatek poprzez zwiększenie wchłaniania przeciwutleniaczy rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak beta-karoten występujący w warzywach.

Olej kokosowy: Najlepszy kosmetyk do przesuszonych i siwiejących włosów

Pielęgnacja włosów
Nic tak dobrze i jednocześnie naturalnie nie działa na przerzedzające się, przesuszone albo siwiejące włosy jak olej kokosowy. Dzięki swojemu bogatemu składowi i licznym właściwościom pielęgnacyjnym doskonale odżywia, wzmacnia, regeneruje i nawilża kosmyki, sprawiając, że zachwycają swoim wyglądem. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki dotyczące tego, jak wykorzystać olej kokosowy w celach pielęgnacyjnych.


Podobne porady

olej tłoczony na zimno czy rafinowany

Olej tłoczony na zimno czy rafinowany – który lepiej wybrać?

Przyprawy
Czym się różni olej tłoczony na zimno od rafinowanego? Jakie właściwości mają poszczególne typy olejów? W który najlepiej zainwestować, żeby przełożyło się to na korzyści dla naszego zdrowia? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego poradnika. Dzięki niemu już nigdy więcej nie będziesz mieć wątpliwości stojąc przy sklepowej półce.