Tag: Kwas foliowy a DNA

kwas foliowy

Dlaczego kwas foliowy jest dla nas tak ważny?

Suplementy Żywieniowe
Biologiczne wsparcie naszego organizmu, które reguluje funkcje niezbędnych składników odżywczych, czyli kwas foliowy jest niezbędny do prawidłowej aktywności metabolicznej setek procesów biologicznych w metabolizmie człowieka. Bez tej podstawowej substancji, możemy spodziewać się niezliczonej ilości chorób i zaburzeń w naszym organizmie. Niedobór kwasu foliowego jest najczęstszym niedoborem substancji odżywczych i witamin na całym świecie, powoduje objawy takie jak apatia, depresja, uczucie lęku, bezsenność, nadmierne zmęczenie, problemy z pamięcią i zaburzeń trawienia.


Podobne porady

leczenie anemii

Jak leczyć anemię przy pomocy ziół?

Ziołolecznictwo
Niedokrwistość charakteryzuje się niedoborem żelaza we krwi. W niej zawartych jest wiele substancji wchodzących w skład układu immunologicznego oraz metabolizmu organizmu. Anemia wskazuje, że równowaga twojego organizmu może być zachwiana. Poniżej znajdziesz zioła, które mogą być pomocne w leczeniu anemii.
Kwas chlebowy

Jak zrobić kwas chlebowy?

Herbata
Kwas chlebowy nie jest bardzo popularnym napojem, jednak warto go spróbować. Możesz go kupić w większości supermarketów ale również możesz go zrobić sam. Kwas chlebowy robi się z chleba razowego, wody, cukru i drożdży - może nie brzmi to dobrze, ale obiecuję, że napój jest przepyszny!
Kwas buraczany

Jak zrobić kwas buraczany?

Zupy
Prawdziwy barszcz wigilijny robi się na kwasie buraczanym. Kwas można pić również sam w celach odżywczych i leczniczych. Poniżej przepis na tradycyjny kwas buraczany.
tunel foliowy

Jak zrobić tunel foliowy z rur PVC?·

Szklarnie i tunele
Wiele sadzonych wiosną i jesienią roślin liściastych znosi przymrozki do około -7°C, jednak przy niższych temperaturach wymaga dodatkowej ochrony i ciepła, jakie może zapewnić tunel foliowy. W zależności od grubości folii, temperatura w tunelu może być nawet o 4-8 stopni wyższa, niż na zewnątrz, co ma bardzo duże znaczenie, gdy sadzimy rośliny na początku sezonu lub chcemy wydłużyć okres wegetacji.
W słoneczne dni tunel zatrzymuje ciepło w środku wzmacniając wzrost roślin i zwiększając zbiory między innymi sałaty, szpinaku, jarmużu i innych roślin liściastych. Tunel chroni również letnie warzywa jak pomidory i papryka przed niespodziewanymi późnymi przymrozkami. Tunel foliowy łatwo wykonać samodzielnie. Można do tego celu wykorzystać chociażby rury PVC. Szczegółową instrukcję znajdziesz poniżej.
kwas chlebowy

Domowy kwas chlebowy i cytrynowy - właściwości

Zdrowe Odżywianie
Fermenty domowej roboty to bardzo stare przysmaki z wielowiekową tradycją. Dziś niestety niedoceniane, bo wyparły je dostępne w sklepach gazowane napoje. Pierwsze receptury na tzw. kwasy pochodzą z 998 roku z Egiptu. W średniowieczu i przez dalszych kilkaset lat cieszyły się uznaniem w całej Europie. Do najpopularniejszych napojów musujących w dawnej Polsce, Rosji, na Białorusi i Ukrainie należał kwas chlebowy, wymyślony przez Słowian już w X wieku. Każdy ród posiadał podobno własną, odmienną i przekazywaną z pokolenia na pokolenie recepturę. W rodzinach uboższych stanowił bazę prawie wszystkich spożywanych potraw. Ze względu na walory odżywcze i orzeźwiające w XIX wieku rozpoczęto jego produkcję przemysłową. Zaprzestano natomiast wyrobu domowego. Dlaczego?
wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w staw

Kwas hialuronowy na stawy - jak go stosować?

Kości, Stawy i Mięśnie
Choć kwas hialuronowy jest produkowany przez organizm, to jednak z wiekiem stale go ubywa. Jest bowiem niszczony przez enzymy – proteazy przy przebiegających w stawach procesach zapalnych. Okazuje się, że niedobory kwasu hialuronowego można uzupełnić. Przynosi to ulgę w bólu i przywraca sprawność stawów. Jak stosować kwas hialuronowy na stawy?