Tag: Nadciśnienie a zawał

Dziewięć objawów nadciśnienia, które często ignorujesz

Nadciśnienie Tętnicze
Badania pokazują, że co trzeci Polak ma za wysokie ciśnienie. Co więcej, prawdopodobnie tylko połowa z tych osób kontroluje swoje ciśnienie. Natomiast druga połowa często jest po prostu nieświadoma swoich problemów zdrowotnych. Dopiero wizyta u specjalisty uzmysławia nam, z czym mamy do czynienia. Objawy wysokiego ciśnienia nierzadko bywają bagatelizowane, ponieważ wydają się naturalne i powiązane z czynnikami, które codziennie na nas oddziałują. Przykładem może być zmęczenie, które tłumaczymy na przykład jako skutek pracy. Okazuje się jednak, że może być ono głównym objawem nadciśnienia, który bagatelizujemy. Poniżej przedstawiamy najbardziej charakterystyczne symptomy wysokiego ciśnienia, które zdarza nam się ignorować.


Podobne porady

nadciśnienie

Jakie są objawy nadciśnienia?

Nadciśnienie Tętnicze
Nadciśnienie tętnicze to cichy zabójca. Mówi się tak dlatego, ponieważ wbrew pozorom jest ono bardzo trudne do wykrycia. Objawy wysokiego ciśnienia krwi są bardzo subtelne. Możesz żyć z nim wiele lat nie wiedząc nawet o tym, że coś jest nie tak. Niewykryte nadciśnienie może prowadzić do choroby wieńcowej, problemów z nerkami lub wylewu. Z tego powodu lekarze zalecają regularne mierzenie ciśnienia, nawet wówczas, gdy czujesz się dobrze. Poniżej znajdziesz typowe objawy nadciśnienia tętniczego. Jeśli podejrzewasz, że masz zbyt wysokie ciśnienie, koniecznie udaj się do lekarza.
nadciśnienie

4 ziołowe sposoby na nadciśnienie

Nadciśnienie Tętnicze
Ziołowe kuracje na nadciśnienie zazwyczaj nie zastąpią leków, ale skutecznie wspomogą leczenie zbyt wysokiego ciśnienia krwi. Warto je wypróbować i znaleźć tę, która będzie najbardziej odpowiednia w naszym przypadku. Pamiętajmy jednak o stałej kontroli ciśnienia krwi i skonsultowaniu naszych eksperymentów z lekarzem.
szczęśliwy człowiek

Dziewięć rodzajów żywności, które poprawią ci nastrój

Zdrowe Odżywianie
Zdrowe odżywianie i zrównoważona dieta sprawiają, co udowodniono naukowo, że mamy w sobie więcej pozytywnej energii. Często jednak trudno jest zachować umiar, szczególnie, kiedy po ciężkim dniu masz ochotę zanurkować w słoik z krem czekoladowym. Oto dziewięć prostych pokarmów, które z pewnością poprawią ci nastój a nawet pomogą w zrzucaniu wagi. Nasza lista zawiera czekoladę (tak!!!), kawę, a nawet makaron. Jedz te pyszności a szybko się rozpromienisz!

Dziewięć zaskakujących właściwości herbaty z liści gujawy

Zdrowa Dieta
Gujawa to roślina wywodząca się z regionów o klimacie tropikalnym. Jest doskonałym źródłem witaminy C i błonnika. Cenne dla naszego zdrowia składniki zawierają nie tylko liście gujawy, ale również owoce. W Azji i Afryce Południowej stosowane są one przez osoby zajmujące się leczeniem w sposób naturalny. Przyrządzenie herbaty z gujawy jest niezwykle proste. Wystarczy wziąć młode liście gujawy i dokładnie je umyć, a następnie zanurzyć w kubku gorącej wody. Po kilku minutach należy wyjąć liście. Uzyskany napój trzeba pić małymi łykami. Jakie właściwości zdrowotne wykazuje herbata z młodych liści gujawy?

Dziewięć sposobów na wzmocnienie zdrowia dziecka

Zdrowie Dziecka
Każdy rodzic zapewne przyzna, że jakakolwiek choroba dziecka wiąże się ze stresem, zmęczeniem ciągłymi wizytami u lekarza, a także nieustanną obawą o zdrowie swojej pociechy. Mamy i tatusiowe pierwszorzędnie dbają o to, by ich dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Dlatego każdego dnia dokładają wszelkich starań, by chronić je przed niebezpieczeństwami, umilać im czas i sprawiać, by czuły się kochane. Jednak odpowiednie wychowanie, a także prawidłowe dbanie o zdrowie naszych pociech nie opiera się na ich ciągłej ochronie przed zwykłymi codziennymi zagrożeniami, a wręcz przeciwnie – na oswajaniu ich z tym, z czym na co dzień każdy z nas ma styczność. Prezentujemy kilka porad, które pomogą w naturalny sposób wzmocnić zdrowie twojego dziecka i oswoją je z naturalnym środowiskiem.

Dziewięć nawyków, które są szkodliwe dla mózgu

Odżywianie
Sprawność i efektywność działania naszego mózgu zależą w dużej mierze od tego, jak o niego dbamy. Na pracę i zdrowie naszego najważniejszego narządu wpływają głównie: styl życia, który prowadzimy, dieta, rodzaj pracy, jaką wykonujemy, a także uwarunkowania genetyczne. Niestety wielu z nas zapomina, że to, co robimy oraz środowisko, w którym przebywamy, zostawiają ślad na naszym mózgu, pozytywny lub negatywny. By prawidłowo dbać o zdrowie naszego mózgu, pierwszorzędnie powinniśmy wyeliminować złe nawyki z naszego życia. Poniżej prezentujemy dziewięć tych najpopularniejszych i tłumaczymy, dlaczego są szkodliwe dla mózgu.

Dziewięć szkodliwych połączeń żywieniowych

Odżywianie
Większość z nas uwielbia finezyjne i urozmaicone połączenia kulinarne – wielowarzywne sałatki, bogate w oryginalne składniki desery lub po prostu połączenia smakowe przypominające nam czasy dzieciństwa. Niestety niektóre zestawienia produktów żywnościowych - choć z pozoru wydają się nieszkodliwe, a nawet zdrowe – mogą wytwarzać substancje negatywnie wpływające na nasze zdrowie i utrudniać wchłanianie wartości odżywczych, których potrzebuje nasz organizm. Dietetycy przestrzegają, by w szczególności unikać kilku połączeń żywieniowych, o których wielu z nas nie ma pojęcia! Oto one.