Tag: Zbyt wysokie ciśnienie krwi

Dziewięć objawów nadciśnienia, które często ignorujesz

Nadciśnienie Tętnicze
Badania pokazują, że co trzeci Polak ma za wysokie ciśnienie. Co więcej, prawdopodobnie tylko połowa z tych osób kontroluje swoje ciśnienie. Natomiast druga połowa często jest po prostu nieświadoma swoich problemów zdrowotnych. Dopiero wizyta u specjalisty uzmysławia nam, z czym mamy do czynienia. Objawy wysokiego ciśnienia nierzadko bywają bagatelizowane, ponieważ wydają się naturalne i powiązane z czynnikami, które codziennie na nas oddziałują. Przykładem może być zmęczenie, które tłumaczymy na przykład jako skutek pracy. Okazuje się jednak, że może być ono głównym objawem nadciśnienia, który bagatelizujemy. Poniżej przedstawiamy najbardziej charakterystyczne symptomy wysokiego ciśnienia, które zdarza nam się ignorować.


Podobne porady

leczenie nadciśnienia

Jak leczyć nadciśnienie?

Nadciśnienie Tętnicze
Problem nadciśnienia tętniczego dotyczy coraz większej ilości ludzi. Jeśli i ty cierpisz na nadciśnienie, powinieneś jak najszybciej rozpocząć leczenie. Nie leczone może doprowadzić do udaru mózgu, niewydolności nerek, a nawet śmierci.
leczenie nadciśnienia

Jak naturalnie leczyć nadciśnienie?

Nadciśnienie Tętnicze
W Polsce na nadciśnienie choruje prawie 9 mln osób a 30% z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Co roku z powodu nadciśnienia umiera bardzo dużo ludzi - każdego roku jest to około 170 tysięcy. Oprócz leków na obniżenie ciśnienia krwi zalecane są również naturalne metody walki z nadciśnieniem.

Dziewięć naturalnych sposobów na pozbycie się wągrów

Cera tłusta
Czysta i gładka skóra to jeden z nieodłącznych elementów piękna. Aby jednak się nią cieszyć, potrzebna jest jej systematyczna pielęgnacja. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na pozbycie się wągrów w naturalny sposób.

Cytryna + miód + cukier

Przekrój cytrynę na pół i wylej na odciętą część tyle miodu, by przykryć jej powierzchnię. Następnie posyp ją dwiema szczyptami cukru (najlepiej trzcinowego) i delikatnie masuj problematyczne miejsca na skórze kolistymi ruchami. Powtarzaj taki zabieg co najmniej dwa razy w tygodniu.

Dziewięć produktów rakotwórczych, które powinno się wyeliminować

Medyczne Badania Naukowe
Każdego dnia masz kontakt z wieloma składnikami, które stwarzają mniejsze lub większe zagrożenie dla zdrowia. Wiele substancji chemicznych uznanych za bezpieczne, może nie zdradzać swojej obecności, ale już powodować negatywne konsekwencje dla zdrowia. Produkty, które są standardem w dzisiejszych czasach, takie jak na przykład elektronika, a nawet krzesła, mogą - w dłuższej perspektywie - spowodować w twoim organizmie - więcej szkód niż pożytku. Lista elementów, na które powinno się zwrócić uwagę, mogłaby być bardzo długa, ale wybraliśmy jedynie dziewięć najważniejszych:

Dziewięć zaskakujących właściwości herbaty z liści gujawy

Zdrowa Dieta
Gujawa to roślina wywodząca się z regionów o klimacie tropikalnym. Jest doskonałym źródłem witaminy C i błonnika. Cenne dla naszego zdrowia składniki zawierają nie tylko liście gujawy, ale również owoce. W Azji i Afryce Południowej stosowane są one przez osoby zajmujące się leczeniem w sposób naturalny. Przyrządzenie herbaty z gujawy jest niezwykle proste. Wystarczy wziąć młode liście gujawy i dokładnie je umyć, a następnie zanurzyć w kubku gorącej wody. Po kilku minutach należy wyjąć liście. Uzyskany napój trzeba pić małymi łykami. Jakie właściwości zdrowotne wykazuje herbata z młodych liści gujawy?

Dziewięć sposobów na wzmocnienie zdrowia dziecka

Zdrowie Dziecka
Każdy rodzic zapewne przyzna, że jakakolwiek choroba dziecka wiąże się ze stresem, zmęczeniem ciągłymi wizytami u lekarza, a także nieustanną obawą o zdrowie swojej pociechy. Mamy i tatusiowe pierwszorzędnie dbają o to, by ich dzieci były zdrowe i szczęśliwe. Dlatego każdego dnia dokładają wszelkich starań, by chronić je przed niebezpieczeństwami, umilać im czas i sprawiać, by czuły się kochane. Jednak odpowiednie wychowanie, a także prawidłowe dbanie o zdrowie naszych pociech nie opiera się na ich ciągłej ochronie przed zwykłymi codziennymi zagrożeniami, a wręcz przeciwnie – na oswajaniu ich z tym, z czym na co dzień każdy z nas ma styczność. Prezentujemy kilka porad, które pomogą w naturalny sposób wzmocnić zdrowie twojego dziecka i oswoją je z naturalnym środowiskiem.

Dziewięć nawyków, które są szkodliwe dla mózgu

Odżywianie
Sprawność i efektywność działania naszego mózgu zależą w dużej mierze od tego, jak o niego dbamy. Na pracę i zdrowie naszego najważniejszego narządu wpływają głównie: styl życia, który prowadzimy, dieta, rodzaj pracy, jaką wykonujemy, a także uwarunkowania genetyczne. Niestety wielu z nas zapomina, że to, co robimy oraz środowisko, w którym przebywamy, zostawiają ślad na naszym mózgu, pozytywny lub negatywny. By prawidłowo dbać o zdrowie naszego mózgu, pierwszorzędnie powinniśmy wyeliminować złe nawyki z naszego życia. Poniżej prezentujemy dziewięć tych najpopularniejszych i tłumaczymy, dlaczego są szkodliwe dla mózgu.