Tag: Jak dbać o dłonie jesienią

Odżywczy krem do rąk domowej roboty

Kosmetyki dla Pań
Jesień zagościła już pełną parą na zewnątrz, a zima zbliża się wielkimi krokami. Szczególnie w okresie niskich temperatur skóra naszych dłoni potrzebuje dogłębnego odżywienia i wzmocnienia. Kosmetyki, których w lecie używałyśmy do ich pielęgnacji, mogą nie sprostać temu zadaniu. Potrzebny jest silny, ale najlepiej naturalny preparat, który uchroni dłonie przed szkodliwym działaniem zimna. Specjalnie na jesienne i zimowe dni proponujemy przepis na orzechowy krem odżywczy, który przygotujesz samodzielnie na bazie naturalnych składników. Zapewniamy, że skóra twoich dłoni szybko odczuje jego fenomenalne działanie.

Jak zregenerować dłonie po oparzeniach i skaleczeniach?

Pielęgnacja skóry
Przesuszonym od nadmiernego mycia, bezustannie narażonym na skaleczenia czy oparzenia i skłonnym do przebarwień dłoniom rutynowa higiena czy pielęgnacja nie wystarczy. Aby powróciły do dawnej formy i prezentowały się bez zarzutu, potrzebna jest regularna i kompleksowa regeneracja. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych sposobów i domowych środków przywrócić dłoniom ładny wygląd. Zdradzamy też, jak dzięki babce lancetowatej szybko wyleczyć skaleczenie i jak przy pomocy ogórka lub sody oczyszczonej pozbyć się śladów po oparzeniu.

Jak dbać o dłonie jesienią i zimą?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Jesienią i zimą nasze dłonie narażone są na niesprzyjające warunki pogodowe: niskie temperatury, wiatr, deszcz czy śnieg. Skóra staje się odwodniona i przesuszona, często też zaczerwieniona i podrażniona. Jest także podatna na odmrożenie i pękanie. W czasie epidemii koronawirusa jej wysuszeniu sprzyja używanie mydeł i płynów antybakteryjnych do dezynfekcji. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja dłoni w okresie jesienno-zimowym, aby były zadbane i miłe w dotyku. Należy przede wszystkim chronić je przed szkodliwymi czynnikami, m.in. nosząc rękawiczki, ale też stosować różnorakie zabiegi nawilżające. Bez problemu możemy zrobić to w domu przy użyciu łatwo dostępnych produktów. Jak więc zregenerować skórę dłoni i zapewnić im dobrą kondycję?