Tag: Jak zrobić skarpetę świąteczną

Osiem prostych świątecznych ozdób DIY

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Najbliższy czas wielu osób niewątpliwie pochłoną przygotowania świąteczne, a w tym robienie zakupów, wybór prezentów, a także dekorowanie mieszkań i domów. Nietrudno zauważyć, że coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę właśnie do dekoracji świątecznych, a wiele z nich chętnie wykonuje je samodzielnie. Nie ma się czemu dziwić - ozdoby DIY są bardzo oryginalne, zazwyczaj tanie, a ich przygotowanie to sama przyjemność. Dlatego zachęcamy do samodzielnego dekorowania wnętrz na święta i podpowiadamy osiem oryginalnych i prostych w wykonaniu ozdób DIY.

Jak zrobić skarpetę świąteczną? Trzy pomysły

Inne projekty i wyroby
Świąteczna skarpeta to bez dwóch zdań jedna z najbardziej uroczych ozdób na bożonarodzeniowych. I choć wieszanie skarpet świątecznych to amerykańska tradycja, Europejczycy szybko ją pokochali. Skarpeta sprawdza się zarówno jako dekoracja, jak i schowek na prezenty. Sprawi, że każde wnętrze nabierze świątecznego klimatu. By idealnie pasowała do twojego domu lub mieszkania, wykonaj ją samodzielnie z ulubionych materiałów. Frajda i satysfakcja gwarantowane! Podpowiadamy ci trzy ciekawe pomysły na świąteczne skarpety na prezenty.


Podobne porady

Koszyk świąteczny

Jak zrobić pudełko ze starych kartek świątecznych?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Z roku na rok zbierasz kartki bożonarodzeniowe nadesłane przez rodzinę i przyjaciół? Kartki świąteczne z ubiegłych lat, możesz wykorzystać do zrobienia ozdobnego i oryginalnego koszyczka. Wypełniony słodyczami będzie prawdziwą ozdobą stołu świątecznego.
Ozdoby choinkowe z kartek świątecznych

Jak zrobić ozdoby choinkowe z kartek świątecznych?

Choinka
Samodzielne wykonywanie ozdób choinkowych sprawi wiele radości całej rodzinie. Dekoracje 3-D będą się pięknie prezentowały na drzewku świątecznym i bez wątpienia zachwycą niejedną osobę. Są odrobinę pracochłonne, ale efekt końcowy jest rewelacyjny, dlatego warto podjąć się takiego zadania. Możecie wykonać je z kartek pocztowych, a nawet z kolorowego papieru, czy z magazynu. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam zrobić śliczne dekoracje na choinkę.
wbijanie gwoździ

Co zamiast gwoździ do powieszenia ozdób na ścianie?

Ściany
Gdy chcesz zawiesić obrazek, haczyk, kinkiet, nie musisz od razu sięgać po gwoździe i młotek. Na szczęście są inne - równie skuteczne - metody, które z powodzeniem zastąpią przybijanie gwoździ do ściany. Rzepy, dwustronna taśma samoprzylepna, nowoczesne kleje montażowe to tylko niektóre z nich. Poznaj najbardziej popularne sposoby mocowania i dowiedz się, który z nich będzie najlepszy dla ciebie.

Osiem produktów, które wywołują wzdęcia

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia to nieprzyjemne uczucie ucisku w jelitach, które spowodowane jest gromadzeniem się w ich wnętrzu nadmiernej ilości gazów. W konsekwencji nasz brzuch staje się obolały, nieestetycznie wypchany, a my czujemy się coraz bardziej niekomfortowo. Wzdęcia uważane są za powszechną i z pozoru niegroźną dolegliwość, z którą zmaga się praktycznie każdy z nas. Nie należy ich jednak bagatelizować, ponieważ zbyt często występujące mogą prowadzić do poważnych schorzeń układu pokarmowego. Osoby, które miewają problem ze wzdęciami powinny przede wszystkim unikać niektórych produktów, a także prowadzić aktywny i zdrowy tryb życia. Przedstawiamy kilka produktów, które najczęściej wywołują wzdęcia.

Osiem oznak niezdrowych nerek

Choroby Nerek
Nerki to jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Odpowiedzialne są głównie za oczyszczanie organizmu z toksyn i filtrację krwi. Ponadto, regulują poziom elektrolitów i ciśnienie krwi. Od ich pracy zależy zdrowie całego organizmu, dlatego tak ważne jest, by o nie dbać i kontrolować ich zdrowie. Jednak, jak każdy narząd, narażone są choroby, których objawy nie zawsze są charakterystyczne. Warto wiedzieć, jakie symptomy mogą świadczyć o zaburzonej pracy nerek i co może być przyczyną problemu. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

Osiem najbardziej uczulających produktów

Alergie
Niestety coraz więcej ludzi cierpi z powodu alergii pokarmowej. Uczulenie na gluten i laktozę to dzisiaj żadna nowość, podobnie jak stosowanie leków antyalergicznych. Według raportu Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej z 2016 roku aż 17 milionów Europejczyków zmaga się z alergią pokarmową, w tym około cztery miliony dzieci. Co więcej, u wielu osób alergia nadal nie jest stwierdzona, gdyż wymaga to przeprowadzenia specjalistycznych i często długotrwałych badań. Alergia pokarmowa jest jednym z najbardziej uciążliwych typów uczuleń. Alergik jest zmuszony unikać produktów, na które często ma ochotę i które są dla niego zdrowe. W przeciwnym razie mogą wystąpić u niego silne reakcje alergiczne, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Badania Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej dowodzą, że z roku na rok zwiększa się liczba osób uczulonych na podobne produkty. Osiem tych najpopularniejszych i najbardziej uczulających przedstawiamy poniżej.