Tag: Jak radzić sobie z bólem karku

Bóle karku: Jak sobie z nimi radzić?

Choroby
Bóle karku to dzisiaj zmora wielu osób, szczególnie tych pracujących przed komputerem. Odczuwają go one niemalże codziennie. Ból karku jest zazwyczaj skutkiem przyjmowania nieprawidłowej pozycji podczas pracy i spania, ale również zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, na które cierpią przeważnie ludzie starsi. Jak radzić sobie z codziennie doskwierającym bólem i jakie domowe metody pozwolą złagodzić tę uciążliwą dolegliwość? Odpowiadamy na te i inne pytania.


Podobne porady

dyskopatia szyjna

Operacyjne leczenie dyskopatii szyjnej - na czym polega?

Ból Szyi
Dyskopatia szyjna jest konsekwencją zmian zwyrodnieniowych – wysunięty dysk powoduje ucisk na rdzeń kręgowy i korzenie rdzeniowe szyjne. Można z nią przeżyć życie, nie wiedząc nawet, że jest. Typowo jednak powoduje ona ból karku i potylicy promieniujący do barków i do rąk. W takich przypadkach często pomaga leczenie zachowawcze: leki przeciwzapalne, ćwiczenia, masaże, a także zabiegi, np. z użyciem lasera czy pola magnetycznego. Ale gdy wystąpią objawy neurologiczne, np. osłabienie siły rąk, a rezonans magnetyczny potwierdzi ucisk na korzeń, rdzeń kręgowy lub tętnice kręgowe, choremu proponowana jest operacja. Jakie są możliwości dowiesz się z dalszej lektury.
Objawy przepukliny kręgosłupa

Jakie są podstawowe objawy przepukliny kręgosłupa?

Bóle Pleców
W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu przepukliny kręgosłupa. Jest to niezwykle bolesna i upośledzająca zdolność ruchu dolegliwość. Ludzki kręgosłup jest skomplikowanym systemem wielu różnych elementów anatomicznych (kości, mięśni i wiązadeł). Uraz lub zaburzenie pracy któregokolwiek z nich może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Z tego też powodu warto dowiedzieć się jak najwięcej o tej uciążliwej chorobie i nauczyć się rozpoznawać jej objawy.

Jak walczyć z bólami karku?

Ćwiczenia
Bóle karku to zmora osób pracujących w pozycji siedzącej, jak i fizycznie. W pierwszym przypadku ból pojawia się w wyniku zastania mięśni. Z kolei w drugim na skutek ich przeciążenia. Ale to niejedyne przyczyny bólu karku. Zaliczamy do nich również: spanie w nieodpowiedniej pozycji, stres, a także przebywanie w pomieszczeniach, gdzie jest przeciąg. Jak sobie z nimi radzić? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Uporczywy ból kręgosłupa: Przyczyny i sposoby leczenia

Bóle Pleców
Kręgosłup to solidna i sprężysta konstrukcja, ale jego nadmierne obciążanie może skutkować incydentalnym lub przewlekłym bólem na różnych odcinkach. Ta przypadłość jest już chorobą cywilizacyjną. Naukowcy i lekarze alarmują, że coraz młodsze osoby zmagają się ze zwyrodnieniami kręgosłupa i uporczywym bólem. Przyczyn może być wiele, jednak najczęstszymi są złe nawyki, siedzący tryb życia i nadwaga. Czasem powodem bólu pleców są jednak choroby narządów wewnętrznych, a wtedy bardzo ważna jest szybka diagnostyka i rozpoczęcie leczenia. Jak zapobiegać bólom kręgosłupa i jakie metody stosować, gdy już się pojawią?