Tag: Czy dieta bez mięsa jest zdrowa

Dieta wegetariańska: Wady i zalety

Odżywianie
Nietrudno dostrzec, że dzisiaj wegetarianizm jest coraz bardziej popularny. Nikogo nie dziwią już sojowe produkty na półkach sklepowych oraz warzywa i owoce oznaczone jako "eko". Wszystko po to, by ułatwić życie wegetarianom i weganom. Ludzie decydują się na wegetarianizm z różnych powodów, choć najczęściej jest to po prostu kwestia światopoglądu, a także chęć dbania o swoje zdrowie. Wegetarianizm, często kojarzony się ze zdrowym odżywianiem, w praktyce jednak nie do końca wychodzi nam na zdrowie. Szczególnie w przypadku, gdy tego rodzaju dieta jest źle zbilansowana. Przechodząc na wegetarianizm warto mieć świadomość plusów i minusów takiego stylu życia. My postanowiliśmy je skonfrontować.

Czy dieta bezmięsna jest zdrowa? Wady i zalety

Mięsa i Podroby
Od lat toczy się spór o to, czy mięso jest niezbędnym składnikiem naszej diety. Kolejni celebryci informujący o przejściu na dietę wegetariańską lub wegańską motywują wiele osób do rezygnacji z mięsa. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest ono bogatym źródłem łatwo przyswajalnego białka, żelaza i wielu witamin. Naukowcy podkreślają, że dieta bezmięsna może być zdrowa, ale tylko jeśli będziemy się stosować do restrykcyjnych zasad i jeść zbilansowane posiłki. Poznaj zalety i wady spożywania mięsa i dowiedz się, jak się odżywiać, by cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką.

Laktoowowegetarianizm: Zasady i korzyści diety

Dieta Wegetariańska
Laktoowowegeterianizm to nie tylko dieta – to styl życia opierający się na etycznym stosunku do zwierząt. Odżywiające się według jego zasad osoby nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego – przede wszystkim mięsa i ryb, ale też smalcu czy podpuszczki używanej do produkcji serów. Dozwolone są jednak produkty pozyskiwane od żywych zwierząt – miód, jajka czy mleko. Jak laktoowowegetarianizm wpływa na zdrowie i czy jest dietą redukcyjną? Poznaj zasady tego wariantu wegetarianizmu i dowiedz się, jak bezpiecznie wprowadzić je w życie.

Najbardziej niebezpieczne diety: Rujnują zdrowie i powodują jo-jo

Odchudzanie
Szczupła sylwetka i jędrna skóra to upragniony cel wielu osób. Niestety walka z nadprogramowymi kilogramami nie jest łatwa. Wymaga dużej motywacji, samodyscypliny, a także wielu wyrzeczeń. Nic dziwnego, że diety cud „bez głodzenia się”, „pięciodniowe” czy polegające na tym, że „jesz, co chcesz” biją rekordy popularności. Niestety wiele z nich jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Okazuje się, że popularne diety wyniszczają wątrobę i nerki, obciążają jelita, a nawet mogą być niebezpieczne dla serca. Niemal wszystkie powodują groźne niedobory i osłabiają odporność. Jakby tego było mało, ich zakończenie bardzo często prowadzi do efektu jo-jo. Sprawdź, które popularne diety mogą być niebezpieczne dla zdrowia.


Podobne porady

dieta wegetariańska

Jak ułożyć dietę wegetariańską?

Zdrowe Odżywianie
Jak wiadomo wegetarianizm to rodzaj diety a nawet można się pokusić o stwierdzenie, że jest to styl życia. Wegetarianie unikają produktów mięsnych. Co jest motywem ich działania? Jest kilka czynników, które składają się na to. Po pierwsze czynniki moralne. Wegetarianie uważają, że zbijanie zwierząt jest nieludzkie. Do tego dochodzą kwestie zdrowotne i etyczne. Jest wiele źródeł, które sugerują, że dieta wegetariańska jest bardzo zdrowa i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Wegetarianizm jest często mylony z weganizmem. Jaka jest różnica między nimi? W skrócie można powiedzieć, że weganie eliminują z diety wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso, jajka, mleko, ryby. Do tego dochodzi eliminowanie z codziennego życia artykułów, które mogą być wynikiem okrutnej ekspansji zwierząt. Wiedząc już jaka jest różnica między tymi dwoma pojęciami dowiesz się teraz jak ułożyć dietę wegetariańską, tak, aby dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów.
dieta bezmięsna

Czy dieta bezmięsna jest zdrowa?

Zdrowa Dieta
Ludzie jedzą mięso od zarania dziejów. Z roku na rok jednak przybywa wegetarian. Warto więc wiedzieć, czy dieta pozbawiona białka zwierzęcego na pewno jest zdrowa.