Tag: Domowe sposoby na drętwienie rąk

Mrowienie i drętwienie rąk: Ćwiczenia przynoszące ulgę

Choroby Układu Krążenia
Drętwienie i mrowienie rąk to dolegliwość, która dotyka coraz więcej osób. Nie jest ona bolesna, ale może powodować dyskomfort, gdyż czujemy się wówczas, jakby ktoś zabrał nam rękę. Przyczyny tej przypadłości mogą być różne, choć jako te najczęstsze wymienia się: niedobór magnezu oraz siedzący tryb życia. Pomóc może zmiana stylu życia, ale także regularne ćwiczenia, które nie tylko przyniosą ulgę naszym rękom, ale zapobiegną również ponownemu mrowieniu. Podpowiadamy trzy najskuteczniejsze.


Podobne porady

Drętwienie twarzy: Czego może być objawem?

Zaburzenia Neurologiczne
Drętwienie twarzy to nieprzyjemny objaw parestezji – zaburzeń odczuwania bodźców nerwowych. Może temu towarzyszyć również mrowienie twarzy, pieczenie czy też przechodzenia prądu. Jeśli pojawia się okresowo, sporadycznie i w różnych częściach twarzy, nie stwarza zagrożenia dla zdrowia. Jednak gdy drętwienie twarzy się przedłuża i często nawraca, może świadczyć o poważnych chorobach, m.in. zapaleniu nerwu trójdzielnego twarzy, nerwicy, boreliozie czy nawet stwardnieniu rozsianym. Wtedy trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Kiedy drętwienie twarzy powinno nas zaniepokoić?

Czym jest tężyczka i co oznacza?

Bóle
Tężyczka objawia się drżeniem i bolesnymi skurczami mięśni różnych części ciała. Tą nazwą określa się również mrowienie twarzy i opuszków palców. Przyczyną tężyczki mogą być niedobory witamin i minerałów, ale też poważne zaburzenia hormonalne i choroby endokrynologiczne. Ryzyko jej wystąpienia znacznie zwiększa też cukrzyca i choroby tarczycy. Tężyczka może być bardzo uciążliwa w codziennym funkcjonowaniu, a zdarza się, że zagraża życiu – np. gdy skurcze obejmują krtań i utrudniają oddychanie. Chorobę trudno jest zdiagnozować, często myli się ją z nerwicą lub zaburzeniami o podłożu neurologicznym. Jakie są przyczyny i objawy tężyczki? Na czym polega leczenie?

O czym świadczy drętwienie rąk?

Zaburzenia Neurologiczne
Drętwienie rąk to bardzo nieprzyjemne uczucie, które może się przydarzyć każdemu z nas. Zwykle pojawia się, gdy przygniatamy lub uciskamy dłonie, np. podczas leżenia, przez co przepływ krwi jest zakłócony. Występuje również w przypadku przeciążenia kończyny w ciągu dnia – w wyniku wykonywania tych samych ruchów ręką lub częstego korzystania z telefonu czy komputera. Zmiana położenia ręki i poruszanie nią powinno sprawić, że nieprzyjemne uczucie drętwienia minie. Kiedy jednak dolegliwość nasila się, nie ustępuje i ma tendencję do nawracania, może świadczyć o poważnych schorzeniach. Przyczyną może być nie tylko zespół cieśni nadgarstka, ale też zwyrodnienia stawów bądź kręgosłupa, zawał serca czy nawet udar mózgu. Nie należy więc bagatelizować częstego drętwienia rąk i najlepiej jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, by ustalić przyczynę. Oto najczęstsze z nich.