Tag: Medycyna domowa

ból zęba

Jak uśmierzyć ból zęba?

Bóle
Ból zęba nie należy do rzeczy przyjemnych - wręcz przeciwnie, jest to jedna z najbardziej uprzykrzających życie dolegliwości. Oczywiście najprostszym sposobem, aby uniknąć bólu zęba jest zapobieganie jego pojawieniu się, m.in. poprzez prawidłową higienę jamy ustnej. Niestety nie zawsze się to udaje. Co zatem zrobić, gdy ząb zaczyna boleć? Jak uśmierzyć ten nieznośny ból?


Podobne porady

sposoby na bóle menstruacyjne

Jak uśmierzyć ból miesiączkowy naturalnymi metodami?

Zdrowie Kobiety
Miesiączkowy ból może być bardzo uciążliwy. Nie każdy jednak chce przyjmować środki farmakologiczne w jego uśmierzaniu. Na szczęście występują również produkty spożywcze, które nie zawierają syntetyków, a również są w stanie uśmierzyć ból menstruacyjny. Zapraszam do artykułu poniżej.
czosnek

Jak uśmierzyć ból miesiączkowy za pomocą czosnku?

Zdrowie Kobiety
Czosnek w swoich właściwościach jest nieoceniony. Można go stosować podczas przeziębienia, na kaszel, ból gardła, jak również można go wykorzystać do uśmierzenia bólu miesiączkowego. Jedynym efektem ubocznym jest przykry zapach z ust.
Bóle miesiączkowe

Jak uśmierzyć ból menstruacyjny?

Bóle
Większość kobiet cierpi na bóle miesiączkowe. Czasami jest to lekki ból podbrzusza a czasami tak ostry, że żadne tabletki nie pomagają. Oprócz bólów brzucha możemy odczuwać bóle mięśni czy kręgosłupa. Poniżej przedstawiam kilka sposobów łagodzenia bólów menstruacyjnych. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich będzie różnie działał na każdą kobietę. Jeśli jeden sposób nie pomoże, nie zniechęcaj się i wypróbuj kolejnego, aż znajdziesz coś, co będzie dla ciebie najlepsze.
Ból głowy

Jak uśmierzyć ból głowy?

Bóle Głowy
Nikt nie lubi skarżyć się na ból głowy a nawet o nim myśleć. To uczucie często napawa lękiem i każdy stara się go unikać. Kiedy już dopadnie cię ból głowy, wypróbuj jeden z ośmiu sposobów podanych poniżej. Jeśli już znasz kilka z tych porad, śmiało podziel się nimi z przyjaciółmi, aby też mogli z nich skorzystać. Niektóre z nich to po prostu tzw. zdrowy rozsądek i być może nawet korzystasz z nich bez zastanowienia.
ból karku

Jak uśmierzyć ból karku?

Ból Szyi
Jeden nieuważny ruch i czujesz ostry, kłujący ból w karku. Z trudem ruszasz głową. Sen nie przynosi ulgi. Zastanawiasz się, co może być przyczyną tej męki. Czasem winna jesteś sama, spędzając długie godziny przed źle ustawionym monitorem komputera. Ból może być też efektem przemarznięcia lub stresu – mięśnie obręczy barkowej spinają się, gdy jesteśmy zdenerwowani. Takie bóle karku możesz sama złagodzić . Gdy jednak to nie pomaga, wówczas koniecznie zasięgnij porady lekarza.
stawy

Przepis na napój, który pomoże uśmierzyć ból kości i stawów

Kości, Stawy i Mięśnie
Jeśli cierpisz z powodu ciągłego bólu stawów i kości, nie możesz spać spokojnie, ani znaleźć odpowiedniej pozycji, to czas najwyższy sięgnąć po sprawdzone, naturalne metody, które pomogą przynieść ulgę. Wiele osób próbuje poradzić sobie z bólem na różne sposoby. Niestety niektórzy sięgają po silne środki przeciwbólowe, które na dłuższą metę wyniszczają żołądek i wątrobę. Innym sposobem, są regularne zabiegi, które obejmują masaż lub laser.