Tag: Wiosenna alergia

Co pyli na wiosnę i jak radzić sobie z alergią na pyłki?

Alergie
Wiosna to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana pora roku. Nasze organizmy wręcz pragną kontaktu ze słońcem, a my z tęsknotą wyczekujemy pierwszych kwiatów i zielonych liści na drzewach. Wiosna dodaje nam energii, jednak nie dla wszystkich jest łaskawa. Marzec, kwiecień, maj i czerwiec to okres pylenia roślin, przez co cierpią alergicy. Sprawdźmy, co pyli w konkretnych miesiącach oraz jak radzić sobie z uciążliwą alergią.


Podobne porady

alergia

Jak walczyć z alergią?

Alergie
Prawie każdy z nas ma na coś alergię. Jest to przypadłość niewątpliwie utrudniająca życie, jednak umiejętne unikanie substancji, które nas uczulają, powinno z czasem tak bardzo wejść nam w krew, że zachowania te staną się w pełni naturalne i właściwie niezauważalne. Czerwone oczy, wieczne łzawienie, wodnisty katar i swędząca wysypka, potrafią doprowadzić alergika do najprawdziwszego szału, należy więc zrobić wszystko, aby się przed tymi objawami uchronić.
alergia

Jak radzić sobie z alergią na pyłki?

Alergie
Najsilniejszy okres pylenia trwa od lutego aż do końca lipca. Jest to prawdziwy koszmar dla alergików. Większość alergików najchętniej nie ruszałaby się w ogóle z domu. Przykre objawy, takie jak ciągły katar, podrażnione oczy, nie dają osobom uczulonym spokoju. Istnieje kilka skutecznych sposobów, aby zwalczyć te uciążliwe objawy i przetrwać sezon pylenia. Poniżej znajdziesz kilka porad.
alergia na spermę

Jak radzić sobie z alergią na spermę partnera?

Abstynencja Seksualna
Uczulenie na spermę najbliższej nam osoby może stać się bardzo kłopotliwym i wstydliwym problemem, z którym nie potrafimy sobie poradzić. Dlatego wiele kobiet ukrywa tę dolegliwość wierząc, że przemilczając sprawę zlikwidują problem. Jednakże jeśli kobieta jest uczulona na białko znajdujące się w spermie swojego partnera, istnieje ryzyko, iż w przyszłości będzie miała problemy z zajściem w ciążę. Jak zatem poradzić sobie z alergią na spermę partnera?
alergia na pyłki

Jak sobie radzić z alergią na pyłki?

Alergie
Alergia na pyłki, czyli pyłkowica, pojawia się już zimą i wczesną wiosną. Jej znakiem rozpoznawczym jest łzawienie i katar, dlatego ten rodzaj alergii zwany jest także katarem siennym. Chorobie towarzyszą napady kichania oraz swędzenie spojówek w kącikach oczu. Osoby nią dotknięte oddychają przez usta, kaszlą, mają bóle głowy.
wakacje

Leczenie klimatyczne, czyli gdzie jechać z nadciśnieniem, astmą lub alergią

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Wymarzony urlop to czas, na który z utęsknieniem oczekujemy przez cały rok. Jednak, żeby w pełni cieszyć się z wyjazdu, musimy najpierw dobrze przemyśleć wybór miejsca, do którego chcemy się udać. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób zmagających się z nadciśnieniem, astmą, alergią lub problemami z tarczycą. Takim osobom szczególnie poleca się tzw. leczenie klimatyczne, czyli wyjazd w miejsca o takim klimacie, który złagodzi męczące dolegliwości.
alergia

Naturalny sposób walki z alergią

Alergie
Jeżeli masz problemy alergiczne, cierpisz na astmę, masz uciążliwy kaszel czy gorączkę, koniecznie powinieneś spróbować lepiężnika. Jest to roślina, której wyciąg wykazuje działanie podobne jak niektóre leki stosowane podczas alergii, Nie powoduje jednak senności, głównego skutku ubocznego, występującego w przypadku większości środków farmaceutycznych. W medycynie ludowej lepiężnik jest również stosowany w innych schorzeniach, między innymi do leczenia migreny, bezsenności, nerwicy i bolesnych miesiączek.
alergia mleko

Jak domowym sposobem poradzić sobie z alergią na mleko?

Alergie
Czy masz alergię na mleko? Czy to utrudnia ci życie? Wówczas musisz przestrzegać pewnych zasad i stosować pewne środki. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Zapobiec alergii na mleko możesz prostymi domowymi produktami. Zastanawiasz się jak to możliwe? Oto trzy produkty, które musisz znać jeśli masz alergię na mleko.