Tag: Kwiecień jakie kwiaty sadzimy

Jakie rośliny sadzimy w kwietniu w ogrodzie?

Rośliny cebulowe
Gdy wiosenne temperatury zawitają już na dobre, warto zabrać się za porządki w ogrodzie i pomyśleć o zasadzeniu nowych kwiatów i krzewów. Ogrodnicy twierdzą, że najlepszym miesiącem na sprzątanie w ogródku jest kwiecień. Temperatury są wówczas stabilne, dlatego nie musimy obawiać się przymrozków, które mogą zaszkodzić naszym świeżo zasadzonym kwiatom i krzewom. Podpowiadamy, jakie rośliny warto sadzić w ogrodzie w kwietniu.

Najpiękniejsze kwiaty na Wielkanoc: Kiedy je uprawiać i jak pielęgnować?

Dekoracje Wielkanocne
Spraw, by wiosna zagościła nie tylko na świątecznym stole, ale w całym mieszkaniu! Przełom marca i kwietnia to czas kwitnienia pierwszych kolorowych i intensywnie pachnących kwiatów. Narcyzy, żonkile czy hiacynty idealnie ozdobią wielkanocny stół, ożywią każde mieszkanie i zmienią jego wystrój, wprowadzając wyjątkowy wiosenny klimat. Tulipany i bazie możesz umieścić w wazonach, a do przygotowania świątecznych stroików warto wykorzystać niezapominajki i stokrotki. Parapety i kwietniki najlepiej udekorują popularne kwiaty cebulowe, którymi można się cieszyć znacznie dłużej niż ciętymi. Dzięki nim naprawdę poczujesz wiosnę. Kiedy je kupić i jak pielęgnować, by pięknie kwitły w święta i jak najdłużej cieszyły nasze oczy?


Podobne porady

Ogród w kwietniu

Co należy zrobić w ogrodzie w kwietniu?

Sadzenie
Kwiecień, oznacza coraz dłuższe i cieplejsze dni, świat budzie się do życia, a wszystko wokół się zieleni i nabiera kolorów. Jest to też okres ciężkiej pracy dla ogrodników. Mimo, że sezon ogrodowy, zaczyna się już w marcu, to kwiecień wymaga od nas dużo więcej czasu i zaangażowania, ze względu na pełny rozkwit.

Wrzesień w ogrodzie, czyli pierwsze przygotowania do jesieni

Sadzenie
Wrzesień to doskonały czas na porządki w ogrodzie, ponieważ łączy on dwie pory roku: lato i jesień. Ogród należy przygotować na nadejście nowego kwartału. We wrześniu zatem sprzątamy nasze podwórko, ale również przesadzamy rośliny, a także zbieramy owoce. Podpowiadamy, o czym należy jeszcze pamiętać robiąc porządki we wrześniu w ogrodzie.

Jakie kwiaty sadzimy jesienią w ogrodzie?

Kwiaty w Ogrodzie
Jesień, podobnie jak wiosna, to okres porządków, również w ogrodzie. Musimy usunąć zeschnięte kwiaty po okresie letnim, przyciąć krzewy, a także zasadzić nowe rośliny. Będziemy sadzić między innymi nowe kwiaty, a w tym bulwy, cebule, kłącza i rozłogi, które zakwitną wiosną. Podpowiadamy, jakie gatunki sadzić jesienią, by kilka miesięcy później cieszyć się pięknymi kwiatami.

Bukwica: Pięknie dekoruje skalniaki i leczy

Medycyna Naturalna
Bukwica zwyczajna, zwana także bukwicą lekarską albo czyśćcem lekarskim, nie tylko pięknie dekoruje nasze skalniaki i doskonale komponuje się z goździkami, ale też skutecznie leczy. Jej właściwości zdrowotne cenili już starożytni, którzy uważali ją za lek na większość trapiących ludzkość chorób. W jakich przypadłościach pomoże nam bukwica? Zniweluje dolegliwości towarzyszące chorobom trawiennym czy schorzeniom skórnym. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak wykorzystać tę cenną roślinę w lecznictwie i sporządzać na jej bazie zdrowotne nalewki czy okłady.

Najpiękniejsze kwiaty i krzewy. Przetrwają mrozy

Podstawy Ogrodnictwa
Wraz z rozpoczynającą się jesienią jesteśmy zmuszeni do przygotowania ogrodu do zimy. Wtedy też usuwamy rośliny jednoroczne oraz zbieramy nasiona, aby móc je wysadzić wiosną. Do tego czasu musimy ograniczyć ilość okazów i cieszyć się ubogą roślinnością. Na szczęście, możemy zaplanować swoją przestrzeń tak, aby byliny mogły rosnąć przez wiele lat i niezależnie od pory roku cieszyły nasz oczy. Jakie rośliny przetrwają nawet najsroższe zimy? Przekonasz się, czytając ten artykuł.

Ciemiernik cuchnący: Szybko rośnie, bujnie kwitnie zimą, przetrwa mróz

Byliny
Jest wśród zimnozielonych bylin okaz niebanalny, na który z co najmniej kilku powodów warto zwrócić uwagę. Ciemiernik cuchnący (Helleborus foetidus), bo o nim mowa - mimo mocno odpychającego przydomka widniejącego w nazwie - fantastycznie zdobi ogród w okresie szarugi i mrozów, gdy wszystkie inne rośliny odpoczywają. Bujnymi kwiatami, które fantastycznie komponują się ze skórzastymi liśćmi, obsypany jest od końca stycznia do maja. Nie sprawia żadnych problemów w uprawie. Przetrwa w najmniej korzystnych warunkach atmosferycznych i wybaczy brak uwagi. Wystarczy zapewnić mu odpowiednie stanowisko, bo bardzo źle znosi przesadzanie i raz w roku zasilić obornikiem. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Podpowiadamy.