Tag: Jakie byliny sadzimy w kwietniu

Jakie rośliny sadzimy w kwietniu w ogrodzie?

Rośliny cebulowe
Gdy wiosenne temperatury zawitają już na dobre, warto zabrać się za porządki w ogrodzie i pomyśleć o zasadzeniu nowych kwiatów i krzewów. Ogrodnicy twierdzą, że najlepszym miesiącem na sprzątanie w ogródku jest kwiecień. Temperatury są wówczas stabilne, dlatego nie musimy obawiać się przymrozków, które mogą zaszkodzić naszym świeżo zasadzonym kwiatom i krzewom. Podpowiadamy, jakie rośliny warto sadzić w ogrodzie w kwietniu.

Bukwica: Pięknie dekoruje skalniaki i leczy

Medycyna Naturalna
Bukwica zwyczajna, zwana także bukwicą lekarską albo czyśćcem lekarskim, nie tylko pięknie dekoruje nasze skalniaki i doskonale komponuje się z goździkami, ale też skutecznie leczy. Jej właściwości zdrowotne cenili już starożytni, którzy uważali ją za lek na większość trapiących ludzkość chorób. W jakich przypadłościach pomoże nam bukwica? Zniweluje dolegliwości towarzyszące chorobom trawiennym czy schorzeniom skórnym. Poniżej znajdziecie wskazówki, jak wykorzystać tę cenną roślinę w lecznictwie i sporządzać na jej bazie zdrowotne nalewki czy okłady.

Ciemiernik cuchnący: Szybko rośnie, bujnie kwitnie zimą, przetrwa mróz

Byliny
Jest wśród zimnozielonych bylin okaz niebanalny, na który z co najmniej kilku powodów warto zwrócić uwagę. Ciemiernik cuchnący (Helleborus foetidus), bo o nim mowa - mimo mocno odpychającego przydomka widniejącego w nazwie - fantastycznie zdobi ogród w okresie szarugi i mrozów, gdy wszystkie inne rośliny odpoczywają. Bujnymi kwiatami, które fantastycznie komponują się ze skórzastymi liśćmi, obsypany jest od końca stycznia do maja. Nie sprawia żadnych problemów w uprawie. Przetrwa w najmniej korzystnych warunkach atmosferycznych i wybaczy brak uwagi. Wystarczy zapewnić mu odpowiednie stanowisko, bo bardzo źle znosi przesadzanie i raz w roku zasilić obornikiem. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Podpowiadamy.


Podobne porady

Pigwowiec japoński: Szybko rośnie, bujnie kwitnie, przetrwa mróz

Krzewy
Jest wśród krzewów liściastych taki obok, którego przejść obojętnie trudno z co najmniej kilku powodów. Pigwowiec japoński - bo nim mowa - przykuwa wzrok swoim niebanalnym wyglądem i imponującym rozmiarem. Bujnie się rozrasta i przepięknie dekoruje ogrody, balkony, tarasy i parki. Jego największym walorem są urocze pięciopłatkowe kwiaty przyjmujące barwy w różnych odcieniach czerwieni i pomarańczy oraz błyszczące nieco jajowate liście i żółte owalne owoce. Uznanie wśród miłośników roślin pigwowiec zyskał też dzięki temu, że jest wyjątkowo wdzięczny w uprawie. Nie ma żadnych wygórowanych wymagań - wyrośnie nawet w mało żyznej glebie, zniesie suszę czy brak uwagi i jest bardzo odporny na mróz. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej niebanalnej roślinie? Jakim zabiegom pigwowca japońskiego poddać, by się piękne prezentował przez cały rok? Jakie nietuzinkowe właściwości skrywają w sobie jego owoce?