Tag: Kuny domowe jak z nimi walczyć

Jak pozbyć się kuny domowej? Sprawdzone sposoby

Inne
Kuny to jedne z najbardziej uciążliwych zwierząt, które niszczą nasze domy, ogródki, a ostatnio bardzo często i samochody. Kuny z łatwością przegryzą kable samochodowe, zniszczą wycieraczki czy zdrapią lakier z samochodu. Szczególnie powinniśmy uważać na nie latem, gdyż jest ich wówczas najwięcej. Zaczynają atakować jeszcze wiosną. Jak skutecznie walczyć z kunami? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.


Podobne porady

Odciski i modzele: przyczyny i środki zaradcze

Inne Choroby
Jedną z najbardziej uciążliwych przypadłości stóp, z którą zmaga się wiele osób są odciski i modzele, powstające na skutek tarcia lub silnego ucisku na konkretny obszar skóry. By odpowiednio je leczyć oraz pielęgnować stopy z tego typu problemami, warto zasięgnąć sprawdzonej wiedzy na temat tych schorzeń. Dlatego poniżej prezentujemy kilka informacji na temat przyczyn powstawania odcisków i modzeli oraz szereg porad, jak je leczyć i jak im zapobiegać.

Herbatki leczące problemy trawienne

Ziołolecznictwo
Święta to czas, w którym bardzo łatwo się przejeść. Nic dziwnego. Każdemu trudno się oprzeć, gdy tyle pyszności na świątecznych stołach. Niestety przejedzenie się często skutkuje nieprzyjemnymi, a nawet bolesnymi dolegliwościami trawiennymi. Uciski w brzuchu, wzdęcia, zaparcia czy zgaga doskwierają nam najbardziej właśnie w święta. Dlatego przygotowaliśmy kilka sprawdzonych przepisów na naturalne napary, które ukoją większość problemów trawiennych spowodowanych przejedzeniem się.

Jak złagodzić bóle mięśni? Skuteczne sposoby

Walka z Bólem
Bóle mięśni śmiało można zakwalifikować do najpopularniejszych dolegliwości naszych czasów. Ich przyczyny mogą być różne - przemęczenie, zbyt intensywna praca, nadmierny wysiłek fizyczny czy choroba reumatyczna. Sięganie po tabletki przeciwbólowe w czasie każdego ataku nie jest dobrym rozwiązaniem. Cierpi na tym nasz żołądek, a my stajemy się niewolnikiem małej pigułki. Co robić, gdy ból znów zaatakował nasze mięśnie, a my nie chcemy truć się tabletkami? Podpowiadamy sprawdzone i przede wszystkim skuteczne sposoby.

Jak złagodzić skurcze mięśni? Sprawdzone sposoby

Kości, Stawy i Mięśnie
Skurcze mięśni to bardzo popularna dolegliwość, która dokucza osobom bez względu na wiek. Jej przyczyny mogą być różne. Jako tę najczęstszą wymienia się niedobór magnezu. Jednak to niejedyny powód sztywnienia mięśni. Ta popularna przypadłość niestety często utrudnia normalne funkcjonowanie. Skurcz atakuje nagle i powoduje dyskomfort. Jak sobie radzić z silnymi skurczami mięśni oraz jak im zapobiegać? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Hemoroidy: Jak złagodzić dokuczliwe objawy?

Inne Choroby
Hemoroidy to jedna z najbardziej dokuczliwych przypadłości. Statystyki dowodzą, że najczęściej zmagają się z nią osoby około pięćdziesiątego roku życia, a także kobiety w ciąży. Ciekawostką natomiast jest fakt, że choroba występuje najczęściej u osób reprezentujących wyższy status społeczny. Schorzenie to największą popularnością cieszy się w USA. Według badań National Institute of Health z hemoroidami zmaga się trzech na czterech Amerykanów. Skąd się biorą hemoroidy, jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać? Odpowiadamy.

Jak pozbyć się muszek owocówek? Sprawdzone metody

Inne Owady
W letnie dni wystarczy na chwilę otworzyć okno w kuchni, a wokół owoców szybko pojawi się chmara małych latających owadów. Mowa oczywiście o muszkach owocówkach, które latem są istnym utrapieniem dla wielu z nas. Choć wydają się nieszkodliwe, mogą przenosić groźne bakterie i wirusy. Walka z tymi owadami nie jest łatwa, ale znamy kilka sprawdzonych sposobów, które mogą pomóc. Oto one.

Jak radzić sobie z mrówkami w domu? Sprawdzone metody

Mrówki
Mrówki to jedne z najczęstszych owadów, które nawiedzają nasze domy. Jeśli jest ich kilka, łatwo sobie z nimi poradzić. Sytuacja przedstawia się znacznie gorzej, gdy mrówki uwiją sobie w naszym domu gniazdo. Co wtedy? Oprócz specjalistycznych środków warto zastosować domowe metody, które pomogą uzyskać upragniony efekt, czyli pozbyć się mrówek.