Tag: Jak pozbyć się kun domowych

Jak pozbyć się kuny domowej? Sprawdzone sposoby

Inne
Kuny to jedne z najbardziej uciążliwych zwierząt, które niszczą nasze domy, ogródki, a ostatnio bardzo często i samochody. Kuny z łatwością przegryzą kable samochodowe, zniszczą wycieraczki czy zdrapią lakier z samochodu. Szczególnie powinniśmy uważać na nie latem, gdyż jest ich wówczas najwięcej. Zaczynają atakować jeszcze wiosną. Jak skutecznie walczyć z kunami? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.


Podobne porady

modzele usuwanie

4 domowe sposoby na pozbycie się modzeli

Skóra
Odciski pojawiające się na stopach i dłoniach nazywamy modzelami. Modzele mogą stać się bolesne, jeśli nie są leczone w odpowiednim czasie. Pojawiają się na skórze, która została poddana tarciu, stałemu uciskowi lub nadmiernej sile. Efektem jest twarda i zażółcona skóra. Istnieje kilka naturalnych środków, które możesz wypróbować już dziś.

Herbatki leczące problemy trawienne

Ziołolecznictwo
Święta to czas, w którym bardzo łatwo się przejeść. Nic dziwnego. Każdemu trudno się oprzeć, gdy tyle pyszności na świątecznych stołach. Niestety przejedzenie się często skutkuje nieprzyjemnymi, a nawet bolesnymi dolegliwościami trawiennymi. Uciski w brzuchu, wzdęcia, zaparcia czy zgaga doskwierają nam najbardziej właśnie w święta. Dlatego przygotowaliśmy kilka sprawdzonych przepisów na naturalne napary, które ukoją większość problemów trawiennych spowodowanych przejedzeniem się.

Domowe sposoby na suche pięty

Skóra sucha i wrażliwa
Suche pięty to nieestetyczny i bardzo uciążliwy problem wielu osób. Zmagamy się z nim głównie latem i zimą. Przyczyny? W okresie letnim skóra jest przesuszona od słońca. Z kolei zimą szkodzą jej mrozy i brak witaminy D. Właśnie wtedy nasze stopy potrzebują szczególnej pielęgnacji i specjalnych zabiegów odżywczych. By im to zapewnić, nie musisz kupować drogich preparatów i korzystać z usług kosmetyczki. Pomogą ci sprawdzone domowe sposoby, dzięki którym twoje stopy szybko wrócą do formy. Oto one.

Jak złagodzić bóle mięśni? Skuteczne sposoby

Walka z Bólem
Bóle mięśni śmiało można zakwalifikować do najpopularniejszych dolegliwości naszych czasów. Ich przyczyny mogą być różne - przemęczenie, zbyt intensywna praca, nadmierny wysiłek fizyczny czy choroba reumatyczna. Sięganie po tabletki przeciwbólowe w czasie każdego ataku nie jest dobrym rozwiązaniem. Cierpi na tym nasz żołądek, a my stajemy się niewolnikiem małej pigułki. Co robić, gdy ból znów zaatakował nasze mięśnie, a my nie chcemy truć się tabletkami? Podpowiadamy sprawdzone i przede wszystkim skuteczne sposoby.

Jak złagodzić skurcze mięśni? Sprawdzone sposoby

Kości, Stawy i Mięśnie
Skurcze mięśni to bardzo popularna dolegliwość, która dokucza osobom bez względu na wiek. Jej przyczyny mogą być różne. Jako tę najczęstszą wymienia się niedobór magnezu. Jednak to niejedyny powód sztywnienia mięśni. Ta popularna przypadłość niestety często utrudnia normalne funkcjonowanie. Skurcz atakuje nagle i powoduje dyskomfort. Jak sobie radzić z silnymi skurczami mięśni oraz jak im zapobiegać? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Jak pozbyć się muszek owocówek? Sprawdzone metody

Inne Owady
W letnie dni wystarczy na chwilę otworzyć okno w kuchni, a wokół owoców szybko pojawi się chmara małych latających owadów. Mowa oczywiście o muszkach owocówkach, które latem są istnym utrapieniem dla wielu z nas. Choć wydają się nieszkodliwe, mogą przenosić groźne bakterie i wirusy. Walka z tymi owadami nie jest łatwa, ale znamy kilka sprawdzonych sposobów, które mogą pomóc. Oto one.

Jak radzić sobie z mrówkami w domu? Sprawdzone metody

Mrówki
Mrówki to jedne z najczęstszych owadów, które nawiedzają nasze domy. Jeśli jest ich kilka, łatwo sobie z nimi poradzić. Sytuacja przedstawia się znacznie gorzej, gdy mrówki uwiją sobie w naszym domu gniazdo. Co wtedy? Oprócz specjalistycznych środków warto zastosować domowe metody, które pomogą uzyskać upragniony efekt, czyli pozbyć się mrówek.