Tag: Kuny jak je tępić

Jak pozbyć się kuny domowej? Sprawdzone sposoby

Inne
Kuny to jedne z najbardziej uciążliwych zwierząt, które niszczą nasze domy, ogródki, a ostatnio bardzo często i samochody. Kuny z łatwością przegryzą kable samochodowe, zniszczą wycieraczki czy zdrapią lakier z samochodu. Szczególnie powinniśmy uważać na nie latem, gdyż jest ich wówczas najwięcej. Zaczynają atakować jeszcze wiosną. Jak skutecznie walczyć z kunami? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.


Podobne porady

modzele usuwanie

4 domowe sposoby na pozbycie się modzeli

Skóra
Odciski pojawiające się na stopach i dłoniach nazywamy modzelami. Modzele mogą stać się bolesne, jeśli nie są leczone w odpowiednim czasie. Pojawiają się na skórze, która została poddana tarciu, stałemu uciskowi lub nadmiernej sile. Efektem jest twarda i zażółcona skóra. Istnieje kilka naturalnych środków, które możesz wypróbować już dziś.

Odciski i modzele: przyczyny i środki zaradcze

Inne Choroby
Jedną z najbardziej uciążliwych przypadłości stóp, z którą zmaga się wiele osób są odciski i modzele, powstające na skutek tarcia lub silnego ucisku na konkretny obszar skóry. By odpowiednio je leczyć oraz pielęgnować stopy z tego typu problemami, warto zasięgnąć sprawdzonej wiedzy na temat tych schorzeń. Dlatego poniżej prezentujemy kilka informacji na temat przyczyn powstawania odcisków i modzeli oraz szereg porad, jak je leczyć i jak im zapobiegać.

Herbatki leczące problemy trawienne

Ziołolecznictwo
Święta to czas, w którym bardzo łatwo się przejeść. Nic dziwnego. Każdemu trudno się oprzeć, gdy tyle pyszności na świątecznych stołach. Niestety przejedzenie się często skutkuje nieprzyjemnymi, a nawet bolesnymi dolegliwościami trawiennymi. Uciski w brzuchu, wzdęcia, zaparcia czy zgaga doskwierają nam najbardziej właśnie w święta. Dlatego przygotowaliśmy kilka sprawdzonych przepisów na naturalne napary, które ukoją większość problemów trawiennych spowodowanych przejedzeniem się.

Domowe sposoby na suche pięty

Skóra sucha i wrażliwa
Suche pięty to nieestetyczny i bardzo uciążliwy problem wielu osób. Zmagamy się z nim głównie latem i zimą. Przyczyny? W okresie letnim skóra jest przesuszona od słońca. Z kolei zimą szkodzą jej mrozy i brak witaminy D. Właśnie wtedy nasze stopy potrzebują szczególnej pielęgnacji i specjalnych zabiegów odżywczych. By im to zapewnić, nie musisz kupować drogich preparatów i korzystać z usług kosmetyczki. Pomogą ci sprawdzone domowe sposoby, dzięki którym twoje stopy szybko wrócą do formy. Oto one.

Jak złagodzić bóle mięśni? Skuteczne sposoby

Walka z Bólem
Bóle mięśni śmiało można zakwalifikować do najpopularniejszych dolegliwości naszych czasów. Ich przyczyny mogą być różne - przemęczenie, zbyt intensywna praca, nadmierny wysiłek fizyczny czy choroba reumatyczna. Sięganie po tabletki przeciwbólowe w czasie każdego ataku nie jest dobrym rozwiązaniem. Cierpi na tym nasz żołądek, a my stajemy się niewolnikiem małej pigułki. Co robić, gdy ból znów zaatakował nasze mięśnie, a my nie chcemy truć się tabletkami? Podpowiadamy sprawdzone i przede wszystkim skuteczne sposoby.

Hemoroidy: Jak złagodzić dokuczliwe objawy?

Inne Choroby
Hemoroidy to jedna z najbardziej dokuczliwych przypadłości. Statystyki dowodzą, że najczęściej zmagają się z nią osoby około pięćdziesiątego roku życia, a także kobiety w ciąży. Ciekawostką natomiast jest fakt, że choroba występuje najczęściej u osób reprezentujących wyższy status społeczny. Schorzenie to największą popularnością cieszy się w USA. Według badań National Institute of Health z hemoroidami zmaga się trzech na czterech Amerykanów. Skąd się biorą hemoroidy, jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać? Odpowiadamy.

Jak radzić sobie z mrówkami w domu? Sprawdzone metody

Mrówki
Mrówki to jedne z najczęstszych owadów, które nawiedzają nasze domy. Jeśli jest ich kilka, łatwo sobie z nimi poradzić. Sytuacja przedstawia się znacznie gorzej, gdy mrówki uwiją sobie w naszym domu gniazdo. Co wtedy? Oprócz specjalistycznych środków warto zastosować domowe metody, które pomogą uzyskać upragniony efekt, czyli pozbyć się mrówek.