Tag: Surfinie na balkon

Jakie kwiaty najlepiej wybrać na balkon?

Rośliny balkonowe
Nic tak pięknie nie ozdobi balkonu czy ogrodu w lecie, jak kwiaty. Można zasadzić je już wiosną, pod warunkiem, że temperatury są stabilne. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kwiaty nadają się do uprawy na balkonie czy w ogródku. Podpowiadamy, jakie gatunki sprawdzą się najlepiej.

Jak pielęgnować popularne kwiaty balkonowe?

Rośliny balkonowe
Kwiaty na balkonie dają nam namiastkę ogrodu i zapewniają odrobinę prywatności. Przede wszystkim jednak cieszą oko i sprawiają, że możemy poczuć wiosnę i lato także we własnym mieszkaniu. Od lat największą popularnością cieszą się pnące rośliny ozdobne, które obficie kwitną na całej długości pędów. Niekwestionowanymi faworytami są pelargonie. Są łatwe w uprawie, uwielbiają słońce i kwitną od maja aż do końca września. Sprawdź, jak pielęgnować najpopularniejsze kwiaty balkonowe, by pięknie kwitły i nie chorowały.


Podobne porady

Jak tanio urządzić balkon?

Tarasy i Patia
Praktyczne i miłe dla oka urządzenie balkonu wcale nie musi nas mocno uderzyć po kieszeni. Jeśli się postaramy, może stać się on ogrodem w wersji mini, małym warzywnikiem no i oczywiście miejscem, w którym zrelaksujemy się po ciężkim dniu, pijąc popołudniową herbatę z przyjaciółką lub ukochanym. Warto zatem potraktować go jak ogródek przydomowy i oprócz kwiatów uprawiać tam zioła, owoce. W ten sposób oszczędzimy nawet 120 zł miesięcznie!

Jak przygotować balkon na wiosnę?

Tarasy i Patia
Gdy wyższe temperatury zagoszczą już na dobre, każdy marzy o odpoczynku na świeżym powietrzu. Ogród i balkon to idealne miejsca, by zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, ale pod jednym warunkiem: muszą być czyste i estetycznie urządzone. W związku z tym, że rozpoczął się okres wiosennych porządków, warto zadbać również o swój balkon, nawet, jeśli jest on malutki. Podpowiadamy, jak doprowadzić go do porządku po zimie i sprawić, by zagościł w nim magiczny klimat.

Jak jesienią zaaranżować balkon lub taras?

Tarasy i Patia
Jesienią przydomowe ogrody nieco zamierają – kwiaty nie są tak obfite, a niższe temperatury i brak słońca nie sprzyjają wzrostowi roślin. To jednak świetny moment, by oryginalnie i nastrojowo zaaranżować tarasy i balkony. Oprócz popularnych wrzosów i astrów warto umieścić na nich efektowne bukiety zasuszonych traw oraz różnokolorowe pnącza, które przetrwają nawet jesienne przymrozki. Całości dopełnią zimozielone iglaki i niewielkie krzewy w donicach. Pamiętaj, że na tarasie i balkonie jeszcze ważniejszą rolę będą teraz odgrywać światła solarne czy lampiony stworzone z dyni. Zapewnią one niepowtarzalny klimat podczas coraz dłuższych wieczorów.