Tag: Berberyna wpływ na zdrowie

Berberyna - cudowny suplement diety

Odżywianie
Berberyna. Brzmi nieco dziwnie i trochę enigmatycznie, szczególnie dla osób, które nie zagłębiają się w sekrety zdrowego odżywiania i właściwości suplementów diety. Jednak o tej substancji jest dzisiaj coraz głośniej i to nie bez powodu. Badania naukowe dowodzą, że berberyna ma fenomenalny wpływ na nasz organizm. Odpowiednio stosowana usprawnia jego ogólne funkcjonowanie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a także hamuje rozwój wielu chorób. Podpowiadamy, dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w ten cudowny suplement diety.

Berberys zwyczajny: Polska cytryna i jej lecznicze właściwości

Medycyna Naturalna
Berberys zwyczajny uznanie w medycynie ludowej zyskał już dawno. Swoje właściwości lecznicze ta cenna roślina zawdzięcza przede wszystkim alkaloidowi izochinolowemu, czyli berberynie. To właśnie dzięki niej wykazuje zdolności przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i pierwotniakobójcze. Sporządzane na jego bazie preparaty wyjątkowo dobroczynnie wpływają na nasz układ krwionośny, zmniejszając ryzyko wystąpienia arytmii oraz obniżając poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Ponadto łagodzą dolegliwości towarzyszące schorzeniom wątroby, woreczka żółciowego, dróg moczowych oraz układu pokarmowego. Dowiedzmy się o berberysie zwyczajnym nieco więcej, a z pewnością nie pożałujemy.

Berberyna: Najsilniejszy naturalny suplement diety

Suplementy Żywieniowe
Berberyna to naturalna substancja bioaktywna, którą pozyskuje się z różnych roślin. Przez lata była wykorzystywana w naturalnej chińskiej medycynie. Została doceniona przez współczesnych naukowców i z powodzeniem wykorzystuje się ją w przemyśle farmaceutycznym. Świetnie stymuluje układ odpornościowy, działa jak naturalny antybiotyk i pomaga zwalczyć szczepy lekoopornych bakterii. Poprawia też funkcjonowanie układu nerwowego i jest naturalnym antydepresantem. Z powodzeniem stosuje się ją u osób cierpiących na choroby układu krążenia i cukrzycę. Czym jest berberyna, gdzie można ją znaleźć i dlaczego warto ją stosować?