Tag: Właściwości berberyny

Berberyna - cudowny suplement diety

Odżywianie
Berberyna. Brzmi nieco dziwnie i trochę enigmatycznie, szczególnie dla osób, które nie zagłębiają się w sekrety zdrowego odżywiania i właściwości suplementów diety. Jednak o tej substancji jest dzisiaj coraz głośniej i to nie bez powodu. Badania naukowe dowodzą, że berberyna ma fenomenalny wpływ na nasz organizm. Odpowiednio stosowana usprawnia jego ogólne funkcjonowanie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a także hamuje rozwój wielu chorób. Podpowiadamy, dlaczego jeszcze warto zaopatrzyć się w ten cudowny suplement diety.


Podobne porady

Akt notarialny - kiedy jest potrzebny

Akt notarialny - kiedy jest potrzebny?

Prawo Cywilne
Oto sytuacje, gdy musisz udać się do notariusza. Wyjaśniam też, ile tam zapłacisz. Kupno i sprzedaż: Akt notarialny sporządza się, gdy przedmiotem transakcji jest mieszkanie, dom, działka, grunt rolny, las. Takie transakcje można przeprowadzić w każdej kancelarii notarialnej, bez względu na to, w jakiej miejscowości znajduje się nieruchomość. Notariusz sprawdzi w księdze wieczystej, czy osoba sprzedająca nieruchomość jest jej właścicielem. Zapozna się z oryginałami dokumentów. Opłata notarialna od umowy kupna-sprzedaży zależy od wartości nieruchomości.
Poród w domu - sprawdź co warto o nim wiedzieć

Poród w domu - sprawdź co warto o nim wiedzieć

Poród
Coraz więcej kobiet ma świadomość, że prawo pozwala rodzić poza szpitalem, ale niewiele z nich korzysta z tej możliwości. Utrzymuje się przekonanie, że takie rozwiązanie nie jest bezpieczne. Czy słusznie? Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że narodziny dziecka odbywają się w warunkach szpitalnych, tymczasem w przeszłości znaczny odsetek dzieci w Polsce przychodził na świat w domu. Tak było jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku. Ciężarne rodziły w obecności akuszerek lub innych doświadczonych kobiet ze swego otoczenia. Później porody zostały przeniesione do szpitali, a kontrolę nad nimi przejęli lekarze położnicy. Dzięki temu więcej maluchów ma szansę przeżyć, ale istnieje też druga strona medalu. Rodząca kobieta poddawana jest wielu szpitalnym procedurom. Ich nadużywanie, np. zbyt częste podawanie kroplówek z oksytocyną, leków rozkurczowych, przebijanie pęcherza płodowego itd. bywa przyczyną wystąpienia powikłań w czasie porodu.
nasiona chia

Nasiona chia to cudowny produkt

Zdrowa Dieta
Nasiona chia to szałwia hiszpańska. Inkowie, Majowie czy Aztekowie spożywali te małe, czarne nasionka już w starożytności. W języku Majów „chia” oznacza moc. Według Indian jedna łyżka nasion chia daje energię na 24 godziny.

Olej krokoszowy: Cudowny kosmetyk i skuteczny lek na serce

Medycyna Naturalna
Niegdyś na uprawę oleju krokoszowego, zwanego też olejem szafranowym, monopol miał wyłącznie faraon i ów reglamentowany dostęp do produktu należy bezsprzecznie wiązać z jego niezwykłymi właściwości leczniczymi i pielęgnacyjnymi. Badania potwierdziły, że skutecznie łagodzi stany zapalne, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko powstawania i rozwoju choroby wieńcowej, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz miażdżycy. Wyjątkowo dobroczynnie wpływa też na naszą skórę, głęboko ją regenerując i nawilżając oraz zapewniając młodzieńczy wygląd. Dowiedzmy się o oleju krokoszowym co nieco więcej, bo naprawdę warto.

Graviola: Wzmacnia odporność i zwalcza wirusy

Medycyna Naturalna
Graviola to na pierwszy rzut oka niepozorne, zwykłe drzewo. Zaskakuje nas dopiero, gdy dostrzeżemy jej oryginalne owoce, pokryte charakterystycznymi kolcami. Szczególnie popularna jest w krajach Ameryki Łacińskiej, gdzie stanowi nieodłączny element medycyny naturalnej. Ta niezwykła roślina to źródło wielu witamin i minerałów oraz rzadko spotykanych związków, które mają fenomenalny wpływ na nasz organizm. Nie bez powodu uznano graviolę za roślinę wykazującą właściwości antynowotworowe. Ponadto, odpowiednio stosowana łagodzi również wiele dolegliwości, a także świetnie smakuje. Co jeszcze warto wiedzieć o gravioli?

Cudowny napój - woda z cytryną i kurkumą

Odżywianie
W erze nadmiernego dbania o swoje zdrowie i urodę często sięgamy po drogie suplementy diety, które - jak wychodzi w praktyce - zazwyczaj nie przynoszą zadowalającego efektu. Skutkiem jest jedynie ubytek w naszym portfelu, a zdrowie i uroda pozostają bez zmian. Zapominamy o dobroczynnym działaniu naturalnych produktów, które niejednokrotnie przewyższają właściwościami preparaty zakupione w drogeriach. Jednym z naturalnych środków, które mają niezwykły wpływ na nasze zdrowie jest woda z cytryną i kurkumą. Przyjrzyjmy się jej właściwościom.

Berberys zwyczajny: Polska cytryna i jej lecznicze właściwości

Medycyna Naturalna
Berberys zwyczajny uznanie w medycynie ludowej zyskał już dawno. Swoje właściwości lecznicze ta cenna roślina zawdzięcza przede wszystkim alkaloidowi izochinolowemu, czyli berberynie. To właśnie dzięki niej wykazuje zdolności przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i pierwotniakobójcze. Sporządzane na jego bazie preparaty wyjątkowo dobroczynnie wpływają na nasz układ krwionośny, zmniejszając ryzyko wystąpienia arytmii oraz obniżając poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Ponadto łagodzą dolegliwości towarzyszące schorzeniom wątroby, woreczka żółciowego, dróg moczowych oraz układu pokarmowego. Dowiedzmy się o berberysie zwyczajnym nieco więcej, a z pewnością nie pożałujemy.