Tag: Dlaczego warto jeść owoce leśne

Owoce leśne - źródło cennych właściwości

Odżywianie
Największy wysyp owoców leśnych przypada na okres letni. Właśnie wtedy w lasach spotkamy maliny, jagody, jeżyny, borówki i wiele innych. Owoce leśne są nie tylko przepyszne, ale i bardzo zdrowe. Praktycznie w każdym gatunku znajdziemy sporo witamin oraz minerałów, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

Kiedy owoce mogą nam zaszkodzić? Których ze sobą nie łączyć?

Zdrowa Dieta
Owoce - także te sezonowe - stanowią jedno z najlepszych źródeł niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i składników mineralnych, ale istnieją konkretne sytuacje i przypadki, w których mogą znacznie bardziej zaszkodzić niż wspomóc nasze zdrowie. Podpowiadamy, o jakiej porze dnia najlepiej sięgać po owoce i w jakich dawkach je spożywać, gdy zmagamy się z otyłością, cukrzycą, stanami zapalnymi jelit lub niewydolnością nerek. Zdradzamy też, dlaczego lepiej nie łączyć owoców świeżych z suszonymi oraz słodkich z kwaśnymi.

Leśne owoce: Co zawierają? Dlaczego warto je jeść?

Zdrowe Odżywianie
Owoce leśne takie jak poziomki, borówki, jeżyny oraz maliny nierozerwalnie kojarzą się z latem. Mają w sobie moc witamin, wykorzystuje się je w medycynie ludowej, a ich smak zdobył rzeszę zwolenników. Samodzielne ich zbieranie to doskonała okazja do relaksu i obcowania z naturą. Taka wyprawa jest z całą pewnością korzystna dla zdrowia. Dlaczego warto jeść owoce leśne? Co w sobie zawierają? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.