Tag: Poziomki właściwości

Poziomka pospolita: Pomoże w wielu dolegliwościach, wzmocni zdrowie

Odżywianie
Poziomki to jedne z najpopularniejszych letnich owoców. W lasach spotkamy je w czerwcu i lipcu, a czasem także w sierpniu. Są pyszne, soczyste, ale przede wszystkim bardzo zdrowe, o czym często zapominamy. Warto korzystać z dobrodziejstw tych małych niepozornych owoców właśnie teraz, gdy trwa na nie sezon. Podpowiadamy, dlaczego.


Podobne porady

Sadzenie poziomek

Jak sadzić poziomki?

Uprawa Owoców
Poziomki są doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu. Te małe, intensywnie pachnące owoce dają plony od wczesnej wiosny do jesieni. Są łatwe w uprawie i wieloletnie. Mogą być uprawiane nawet w wiszących koszach, słoikach lub doniczkach. Ponieważ roślina wytwarza owoce w ciągu długiego okresu i tylko kilka może być zerwanych w przeciągu jednego dnia, aby zadowolić całą rodzinę, najlepiej jest ich zasadzić znacznie więcej. Na szczęście nie zajmują dużo miejsca. Podobnie jak truskawki mają ciemnozielone liście i białe kwiaty.
zakładanie jagodnika

Jakie gatunki wybrać do założenia jagodnika? Cz.I

Uprawa Owoców
Jagodnik nie jest jakimś sztywnym określeniem, w którym jasno jest zaznaczone jakie gatunki, w jakich ilościach i w jakiej rozstawie powinniśmy posadzić. Jest to wydzielona część sadu czy ogrodu, w której sadzimy krzewy owocowe. Warto jest mieć taki kącik, ponieważ jeśli odpowiednio dobierzemy gatunki i odmiany, będziemy mogli cieszyć się własnymi owocami od początku czerwca aż do późnej jesieni oraz przyrządzić z nich wspaniałe przetwory na zimę.

Poziomka - mały, pyszny owoc o wielkiej mocy

Owoce
Poziomka to niewielki owoc, który jest bardzo smaczny i pożyteczny. To jeden z 400 gatunków tego rodzaju roślin, ale z pewnością najbardziej lubiany. Poziomki to małe, pyszne owoce, którym nie sposób się oprzeć, ale medycyna ludowa skupia się przede wszystkim na ich zaletach prozdrowotnych. Kto powiedział, że to, co zdrowe, nie może być smaczne? Poziomki pojawiają się od maja do września. Są bogatym źródłem wielu witamin. Zaledwie garść poziomek pozwala zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Oprócz niej owoce te zawierają także witaminę B, wapń, potas, magnez, fosfor, garbniki, flawonoidy, witaminę E oraz wiele innych substancji.

Portulaka pospolita - chwast o wielu prozdrowotnych właściwościach

Medycyna Niekonwencjonalna
Choć rośnie prawie na całym świecie, mało kto kojarzy tę roślinę, a jeśli już, to zalicza się ją do chwastów. A szkoda, bo to bogate źródło składników odżywczych, które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. O czym mowa? O portulace pospolitej. Prócz prozdrowotnych właściwości może pochwalić się ona również oryginalnymi walorami smakowymi. Możemy spożywać ją na wiele różnych sposobów! Podpowiadamy, dlaczego warto robić to regularnie.

Nalewka z kasztanów: Pomoże przy wielu dolegliwościach

Witaminy
Kasztany zaczęły spadać z drzew. To jedna z oznak jesieni, która zbliża się wielkimi krokami. Kasztany mogą być nie tylko piękną ozdobą, ale również składnikiem leczniczej i pysznej nalewki kasztanowej. Okazuje się, że trunek ten pomaga w wielu dolegliwościach. Podpowiadamy, w jaki sposób go przygotować oraz jak stosować.