Tag: Jakich produktów nie jeść przed spożywaniem alkoholu

Jakich produktów nie jeść w trakcie spożywania alkoholu?

Odżywianie
Złe samopoczucie po spożyciu alkoholu wiąże się z wieloma czynnikami. Nie jest regułą, że zawsze po spożyciu alkoholu będziemy czuć się źle. Kaca, mdłości czy bóli głowy można uniknąć, na przykład nie łącząc alkoholu z niektórymi potrawami i produktami. W zestawie z alkoholem mogą być przyczyną dokuczliwych dolegliwości. Jakiej żywności unikać, gdy zamierzamy pić alkohol? Podpowiadamy.


Podobne porady

Seks w trakcie ciąży

Jak uprawiać seks w trakcie ciąży?

Seks w ciąży
Uprawianie seksu w trakcie ciąży budzi wiele wątpliwości. Dość często kobiety unikają seksu w obawie o bezpieczeństwo dziecka. Seks w trakcie ciąży, która przebiega bez żadnych komplikacji jest jak najbardziej wskazany, jednakże gdy ciąża jest zagrożona istnieją pewne przeciwwskazania, do których należy się stosować. Najważniejszą rzeczą w trakcie tego okresu jest bycie pod stałą opieką lekarza. W tym artykule przyjrzymy się sposobom uprawiania seksu podczas ciąży.
Szybkie sprzątanie domu

5 sposobów jak zaoszczędzić czas w trakcie sprzątania

Sprzątanie pomieszczeń
Sprzątanie pochłania ogromną ilość czasu. Jeżeli masz małe mieszkanie, zapewne pójdzie ci szybciej, niż posiadaczom ogromnych domów. Jednak skoro te same czynności można wykonać w krótszym czasie, to dlaczego nie skorzystać? Wypróbuj tych 5 prostych trików, a przekonasz się, że na sprzątanie potrzebujesz znacznie mniej czasu niż dotychczas.
Tłuszcz w diecie

5 zaskakujących korzyści ze spożywania większej ilości tłuszczu

Choroby Serca
Skąd masz wiedzieć, jakich wyborów żywieniowych dokonywać, przedzierając się przez gąszcz rozmaitych rad dietetycznych? Weźmy na przykład tłuszcz. Przez lata przedstawiano go, jako zło wcielone i główny powód wysokiego poziomu cholesterolu, chorób serca i otyłości. Jednak badania prowadzone obecnie przez naukowców pokazują, że istnieje wiele korzyści wynikających z jedzenia większej ilości tłuszczu. Powinniśmy więc ponownie przemyśleć kwestię tłuszczu w swojej diecie. W skrócie: tłuszcz spotkała niezasłużona krytyka. W książce „Zbożowa głowa” Dr. David Perlmutter opisuje dietę naszych przodków, mówiąc, że składała się ona w 75% z tłuszczu, w 20% z białka oraz w 5% z węglowodanów. Tymczasem obecnie proporcje wyglądają następująco: 60% węglowodanów, 20% białka i 20% tłuszczu. Dr. Perlmutter tłumaczy, że schorzenia takie jak na przykład choroba Alzheimera, ADHA, depresja, lęki czy chroniczny ból głowy należy łączyć ze stanami zapalnymi obecnymi w organizmie i mózgu, które zostały wywołane przez węglowodany. Inne badania ujawniają, że epidemia otyłości, która w ciągu ostatnich 50 lat uległa podwojeniu, nie jest skutkiem nadmiernego spożywania tłuszczu, ale raczej łatwo dostępnych węglowodanów i cukru, włączając glukozę obecną w owocach oraz sokach. Tłuszcz nie jest więc aż takim winowajcą, za jakiego go uważamy. Tak naprawdę:
słonecznik

Korzyści płynące ze spożywania nasion słonecznika

Inne zdrowe przepisy
Nasiona słonecznika posiadają niesamowite właściwości prozdrowotne. Są niezwykle korzystne dla naszych włosów i skóry. Świetnie sprawdzają się również w roli popularnej przekąski dla zawodowych sportowców. Nasiona tej rośliny są bogatym źródłem witaminy E oraz B. Zawierają w sobie również sporo białka i korzystnych dla zdrowia składników, takich jak cynk, magnez itd. Nasiona słonecznika są pełne błonnika, co czyni je doskonałą przekąską dla osób, które przestrzegają ścisłej diety. Oto niektóre korzyści płynące ze spożywania tych niezwykłych nasion:
rukola

5 zalet spożywania rukoli

Warzywa
Rukola jest zielonym liściastym warzywem, używanym do sałatek, kanapek, makaronów oraz pizzy, zwłaszcza we Włoszech. Natomiast w Grecji używano jej jako afrodyzjaku. Oto kilka bardzo dobrych powodów, aby dodać rukolę do swej diety.

Zalety spożywania herbaty typu Earl Grey

Herbata
Ponoć nic tak nie pobudza organizmu o poranku jak mała czarna, ale czy wiesz, że pod wieloma względami doskonałą alternatywę dla niej może stanowić herbata, zwłaszcza ta typu Earl Grey? Nie tylko orzeźwi i doda energii, ale jednocześnie zapewni ochronę przed chorobami serca, pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, zwalczy stres i przyniesie ulgę w przeziębieniu. Dowiedz się o właściwościach tej cennej herbaty nieco więcej.

Jakich produktów nie jeść w upalne dni?

Odżywianie
Upały nam nie służą. W czasie ciepłych dni tracimy znacznie więcej energii, ciągle chce nam się pić, częściej się pocimy i szybko męczymy. W okresie wysokich temperatur również jemy nieregularnie lub zupełnie niezdrowo wychodząc z założenia, że, skoro mamy wakacje, to przecież nam wolno. Niestety, dla naszego zdrowia i samopoczucia może mieć to katastrofalne skutki. W związku z tym, że temperatury na zewnątrz z dnia na dzień rosną, podpowiadamy, jakich produktów żywieniowych szczególnie wystrzegać się w upały.