Tag: Czym czyścić warzywa i owoce

W czym myć owoce i warzywa?

Owoce
W dobie supermarketów oraz transportowania żywności na szeroką skalę trudno uświadczyć owoce i warzywa, które nie byłyby pryskane chemicznymi substancjami poprawiającymi ich wygląd. Niestety, te często stosowane specyfiki, mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. By zapobiec ich przedostawaniu się do organizmu, powinniśmy dokładnie myć warzywa i owoce, w szczególności te, które kupujmy w supermarketach. Sama woda nie wystarczy, dlatego proponujemy kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym usuniemy szkodliwe substancje.

Kiedy owoce mogą nam zaszkodzić? Których ze sobą nie łączyć?

Zdrowa Dieta
Owoce - także te sezonowe - stanowią jedno z najlepszych źródeł niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i składników mineralnych, ale istnieją konkretne sytuacje i przypadki, w których mogą znacznie bardziej zaszkodzić niż wspomóc nasze zdrowie. Podpowiadamy, o jakiej porze dnia najlepiej sięgać po owoce i w jakich dawkach je spożywać, gdy zmagamy się z otyłością, cukrzycą, stanami zapalnymi jelit lub niewydolnością nerek. Zdradzamy też, dlaczego lepiej nie łączyć owoców świeżych z suszonymi oraz słodkich z kwaśnymi.


Podobne porady

manipulacja

Jak nie dać sobą manipulować?

Małżeństwo i Rozwiązywanie Problemów
Manipulantom zależy na jednej rzeczy: kontroli. Każdy może manipulować lub być zmanipulowanym: rodzice, kochankowie, mężowie, żony, przyjaciele, dzieci, pracownicy lub pracodawcy. Każdy związek, który opiera się na manipulacji zmierza do klęski. Z tego powodu musisz nauczyć się rozpoznawać manipulantów i dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić. Tylko wiedza o tym, jak nie dać sobą manipulować pozwoli ci zachować zdrowie umysłowe i psychiczne.
Podrywanie facetów

Jak zainteresować sobą faceta?

Zauroczenie
Przejmij kontrolę nad swoimi randkami i opanuj poniższe atrybuty (jak najlepiej potrafisz), aby rozpocząć randkowanie z mężczyznami swoich marzeń i po prostu wzmocnić siebie jako kobietę.

Owoce leśne - źródło cennych właściwości

Odżywianie
Największy wysyp owoców leśnych przypada na okres letni. Właśnie wtedy w lasach spotkamy maliny, jagody, jeżyny, borówki i wiele innych. Owoce leśne są nie tylko przepyszne, ale i bardzo zdrowe. Praktycznie w każdym gatunku znajdziemy sporo witamin oraz minerałów, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Przyjrzyjmy się bliżej ich właściwościom.

Jakie produkty ze sobą łączyć?

Ryby
Nie od dziś wiadomo, że to, co jemy, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Im bardziej urozmaicone i zbilansowane menu, tym dla nas lepiej. Nawet najzdrowszy produkt w pojedynkę niewiele zdziała, a odpowiednie połączenia produktów - ze względu na ich składniki odżywcze, które wchodzą ze sobą w interakcje - są dla nas wyjątkowo korzystne. Dlatego warto dowiedzieć, się jakich konkretnie zmian dokonać w swoim jadłospisie, na jakie zestawienia postawić i w jaki sposób je skomponować.

Produkty, które warto ze sobą łączyć

Odżywianie
Wiele mówi się na temat produktów, jakich nie należy ze sobą łączyć, ponieważ niektóre zestawienia (na przykład pomidor i ogórek) mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak wiedzieć, że istnieje również grupa połączeń żywieniowych, które - wręcz przeciwnie - działają dobroczynnie na nasz organizm. Podpowiadamy, jakie z nich koniecznie warto włączyć do naszej diety.

Leśne owoce: Co zawierają? Dlaczego warto je jeść?

Zdrowe Odżywianie
Owoce leśne takie jak poziomki, borówki, jeżyny oraz maliny nierozerwalnie kojarzą się z latem. Mają w sobie moc witamin, wykorzystuje się je w medycynie ludowej, a ich smak zdobył rzeszę zwolenników. Samodzielne ich zbieranie to doskonała okazja do relaksu i obcowania z naturą. Taka wyprawa jest z całą pewnością korzystna dla zdrowia. Dlaczego warto jeść owoce leśne? Co w sobie zawierają? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w artykule.