Tag: Co zrobić by rośliny na balkonie długo przetrwały

Błędy popełniane w uprawie roślin balkonowych

Inne rośliny
Rośliny balkonowe są piękną letnią ozdobą naszych domów i ogrodów. Jednak, gdy nie pielęgnujemy ich w odpowiedni sposób, do jesieni nie wytrzymają. Niestety, wiele osób nagminnie popełnia popularne błędy, które skracają im życie. Sprawdźmy, których z nich szczególnie unikać, by letnie rośliny bez szwanku dotrwały do jesieni.

Oplątwa: Wymagania, uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Urokliwa oplątwa stanowi ucieleśnienie marzeń najbardziej leniwych i jednocześnie najbardziej wysmakowanych miłośników roślin. W przeciwieństwie do innych okazów nie trzeba jej dostarczać wody ani innych składników odżywczych, gdyż jest w stanie je pobrać sama. Podobnie jak wszystkie inne rośliny z gatunku "air plant" w zasadzie nie wymaga też doniczki, gdyż nie posiada systemu korzeniowego. Co więcej, oplątwa - z racji swojego zjawiskowego wyglądu - szybko stała się wnętrzarskim hitem i dołączyła do grona niezbędnych elementów nowoczesnych aranżacji. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej, niezwykle efektownej roślinie? W jakim pomieszczeniu będzie wyglądać najpiękniej? Podpowiadamy.

Jak pielęgnować popularne kwiaty balkonowe?

Rośliny balkonowe
Kwiaty na balkonie dają nam namiastkę ogrodu i zapewniają odrobinę prywatności. Przede wszystkim jednak cieszą oko i sprawiają, że możemy poczuć wiosnę i lato także we własnym mieszkaniu. Od lat największą popularnością cieszą się pnące rośliny ozdobne, które obficie kwitną na całej długości pędów. Niekwestionowanymi faworytami są pelargonie. Są łatwe w uprawie, uwielbiają słońce i kwitną od maja aż do końca września. Sprawdź, jak pielęgnować najpopularniejsze kwiaty balkonowe, by pięknie kwitły i nie chorowały.