Tag: Jak oduczyć się martwić

Jak oduczyć nasz mózg zamartwiania się?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Nadmierne zamartwianie się nie tylko nie służy naszemu samopoczuciu psychicznemu, ale i - jak dowodzą naukowcy - zmniejsza naszą kreatywność. Dlaczego? Ponieważ nasz mózg zajmują niepotrzebne myśli, które utrudniają nam skupienie się na teraźniejszości i cieszenie się obecną chwilą. Jednym zdaniem, zamartwianie się to nawyk, który z pewnością nie służy naszemu zdrowiu. Pozytywna informacja jest taka, że możemy się go oduczyć. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy kilka trików.


Podobne porady

bardziej radosne życie

Jak poprawić swoje życie?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Wiele problemów rodzi się w naszej głowie. Nie są one spowodowane pechem, nieszczęśliwymi zdarzeniami, czy działaniami innych ludźmi. To nasze negatywne myślenie prowadzi do ich powstawania.. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, jak uwolnić się od wielu problemów i uczynić swoje życie lepszym.

Jak oduczyc psa "żebrania" przy stole?

Tresura Psów
Żebranie przy stole jest chyba jednym z najuciążliwszych zachowań psa. Sprawa staje się jeszcze bardziej żenujący, gdy do naszego domu zawitają goście. Zachowanie się naszego pupila i głośne domaganie się jedzenia podczas posiłku możne ich wprawić w zakłopotanie, a nam przynieść nie mało wstydu. Takie zachowanie psa jest, jak w większości wypadków skutkiem naszych błędów wychowawczych. Dobrą wiadomością jest to, że możliwe jest skorygowanie takiego zachowania, złą natomiast, że ni będzie to łatwe.
nieposłuszne dziecko

Jak dobrze wychować jedynaka?

Dziecko i Dyscyplina
Wychowanie dziecka nie jest rzeczą łatwą. Trzeba nauczyć je jak postępować w trudnych sytuacjach i wpoić odpowiednie priorytety życiowe. Szczególnie trudne jest wychowanie jedynka, ponieważ temu dziecku jest poświęcana cała uwaga rodziców co może wpływać destrukcyjnie na charakter dziecka. Czytając ten artykuł dowiesz się jak dobrze wychować jedynaka.
Mama z dzieckiem.

Jak oduczyć dziecko wkładania wszystkiego do buzi?

Wychowanie Dziecka
Nasza pociecha nieustannie się rozwija. W końcu nasze kochane dziecko zaczyna chodzić i brać wszystko, co napotka do rączek, potem często (by zbadać dogłębnie daną rzecz) do buzi. Niestety, nie jesteśmy w stanie zabrać naszej pociesze wszystkich rzeczy, które będzie chciała skosztować. Niektóre rzeczy mogą być bardzo szkodliwe, wywołać zatrucie pokarmowe lub nawet choroby. Na szczęście, możemy w miarę szybko oduczyć nasze dziecko, jedzenia różnorodnych przedmiotów (poprzez uświadomienie naszej pociechy o funkcji wybranych rzeczy).
Dziecko śpiące z rodzicami.

Jak oduczyć dziecko spania z rodzicami?

Dziecko a Sen
Na samym początku za normalną i oczywistą rzecz uważa się spanie dziecka z rodzicami w łóżku. Wspólne spanie szczególnie wygodne jest dla karmiącej mamy, ponieważ jeśli dziecko przebudzi się w nocy głodne łatwiej i szybciej jest je nakarmić. Dodatkowo dziecko czuje się bezpieczniej, mając przy sobie rodziców. Z czasem wspólne spanie staje się przyzwyczajeniem. Jednak nadchodzi moment, w którym powinniśmy nauczyć naszą pociechę większej samodzielności. Musimy liczyć się, że wyznaczone zadanie może okazać się dosyć trudne i będzie od nas wymagać dużej cierpliwości. Jednak pamiętajmy, że nasz maluch nie może poprzez całe życie spać z nami. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób oduczyć dziecko spania z nami w łóżku.
martwienie się za bardzo

Co robić, kiedy zaczynasz się o wszystko martwić?

Zaburzenia Lękowe
Czy wydaje ci się, że martwisz się o wszystko? Czy wciąż martwisz się, że się spóźnisz, że nie zamknęłaś dobrze drzwi wychodząc z domu? Martwisz się o to, co ludzie o tobie sądzą? Jeśli te słowa brzmią jak opis ciebie, nie jesteś sama, gdyż szacuje się, że jedna osoba na dziesięć cierpi na niekontrolowane zamartwianie się. Może ono zawładnąć całym twoim życiem. Nadmierne zamartwianie się może spowodować problemy ze snem, unieszczęśliwić cię i wpłynąć negatywnie na twoje zdrowie fizyczne. Jeśli chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem i przestać się zamartwiać, przeczytaj niniejszy artykuł, a dowiesz się, co robić, kiedy zamartwianie zaczyna przejmować nad tobą kontrolę.
martwienie się

Jak przestać się martwić?

Stres
Martwienie się to niepotrzebne zło. Niektórzy uważają, że jest to po prostu zły nawyk, którego można się oduczyć. Inni twierdzą, że obawy mogą stanowić nowy cel dla mózgu, pomagając nam uczyć się z wcześniejszych doświadczeń i przygotować się na nowe. Czy martwienie się jest dobre czy złe, zajmuje nasz mózg poprzez skupienie się na niepewnej przyszłości, której i tak nie możemy kontrolować. Mówi się, że depresja to skupianie się na zdarzeniach z przeszłości, które chce się zmienić oraz na przyszłości na którą nie mamy wpływu. Martwienie się nie ma wpływu na przyszłość, interakcja następuje dopiero, gdy podejmiemy odpowiednie działanie w danym kierunku. Jak przestać się martwić? Oto kilka wskazówek, które pomogą trenować mózg, aby przestać się zamartwiać.