Tag: Olejek z drzewa herbacianego właściwości

kosmetyki roślinne

Jak działają kosmetyki roślinne? Olejek herbaciany, rumianek, melisa.

Pielęgnacja skóry
Moda na kosmetyki roślinne i naturalne, panuje już od kilku lat. Moda na ekologię i życie w zgodzie z naturą, przysporzyły naturalnym kosmetykom wielu zwolenniczek. Faktycznie niektóre z nich działają bardzo dobrze, jednak należy stosować je ostrożnie i przed nałożeniem na skórę wykonać próbę alergiczną. Nakładamy kropelkę preparatu na przedramię i przez następnie 24 godziny obserwujemy, czy nie zaszła w tym miejscu reakcja alergiczna. Jeśli wszystko jest w porządku możemy przystąpią do normalnego użycia preparatu.

20 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Medycyna Naturalna
Olejek z drzewa herbacianego jest stosowany od wieków w leczeniu różnych dolegliwości i posiada on wiele praktycznych zastosowań w codziennym życiu! Ma on działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, zatem jest świetny na bolące gardło, katar, kaszel czy zapalenie zatok. Oprócz infekcji sezonowych za pomocą olejku wyleczymy wiele problemów skórnych, w tym trądzik, grzybicę czy łupież. Co jeszcze? Czytaj dalej!
olejek z drzewa herbacianego

7 fantastycznych zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Pielęgnacja włosów
Olejek z drzewa herbacianego pochodzi z drzewa rosnącego w Australii. Jest znany ze swoich antyseptycznych i przeciwgrzybiczych właściwości, dlatego jest wykorzystywany dla zdrowia i urody. Z jego pomocą możesz załagodzić, wyleczyć, a nawet oczyścić –  taka mała buteleczka, a ile zastosowań! Przeczytaj, jak możesz wykorzystać ten olejek.
walka z trądzikiem

3 sprawdzone sposoby na walkę z trądzikiem

Problemy z cerą
Trądzik potrafi być prawdziwą zmorą i to w każdym wieku. Przyczyn tej przypadłości jest mnóstwo. Chcąc skutecznie się go pozbyć, najlepiej udać się do lekarza. Jeżeli żadne dotychczasowe sposoby leczenia nie przyniosły skutków lub na początek chcesz wypróbować domowych sposobów walki z trądzikiem, to przedstawiamy ci 3 skuteczne metody, które mogą okazać się przydatne w twoim przypadku.


Podobne porady

Olejek z drzewa herbacianego: Doskonały preparat do sprzątania i lek

Medycyna Naturalna
Liczba zastosowań olejku z drzewa herbacianego może zaskakiwać. Doskonale sprawdzi się jako środek przeciwbakteryjny czy przeciwwirusowy i wyleczy bolące gardło, katar, kaszel czy zapalenie zatok. Ponadto pomoże złagodzić dolegliwości towarzyszące schorzeniom skórnym i złagodzi trądzik, grzybicę czy łupież. Co więcej, idealnie sprawdzi się też w roli środka czyszczącego. Przyjrzyjmy się olejkowi z drzewa herbacianego bliżej, bo naprawdę warto.